úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Lázně Dolní Lipová

Lázně Dolní Lipová

Elis

24. 7. 2007
9:38

Trpím již dva roky urputným stopickým ekzemem, snažím se to ale neřešit kortikoidy, moje kožní
lékařka mi dnes nabídla lázně v Dolní Lipové. Máte někdo zkušenosti? Obávám se, že mě tam budou
mazat kortikoidama. Díky

Elis

1. 8. 2007
9:01

RE: Lázně Dolní Lipová
Moniko, mockrat dekuji za odpoved, ja odjizdim 4.9,, tak jsemzvedava a tesim se. Preju Ti, at se Ti to vylepsi
a uzijes si lazne.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Monika

31. 7. 2007
16:18

RE: Lázně Dolní Lipová
Dobrý den (ahoj)..v těchto lázních jsem byla minulé léto (ekzém jsem měla hodně zhoršený..jako
samoplátce jsem absolvovala týden v lázních Smrdáky s velmi dobrým efektem,ale týden je přece jen
málo. bohužel pojišťovna na Slovensko posílá jen malé děti. mne je 23) žádala jsem alespoň o
Ostrožskou novou ves..ale přidělena mi byla Lipová. Koupe se tam v bylinkách a chodíš na ozařování
UVB zářením. mazat tě tam nebudou..kdyz máš svoje mazání. pokud nemáš, tak si klidně řekni, že
nechceš kortikoidy.. jinak jsou to příjemné koupele - krásně voní bylinky (akorát po tom ozařování
jsi trošku cítit:) ale není to nic hroznýho).. zlepšit se mi to zlepšilo.. krátký rukáv jsem nosila v
pohodě..na tílečka to sice nebylo..ale kdyby bylo hezký počasí a pomohlo sluníčko, možná by to bylo
ještě lepší. strávila jsem tam měsíc, ekzém byl zklidněný..než jsem odjížděla, tak se mi to
zhoršilo..a asi 14 dní to bylo nic moc:( TAk jsem si objednala ty jejich bylinky (zasílají na dobírku
pytlíčky s bylinkama do koupele - á 20,-).. koupala se.. a pak se mi to zlepšilo tak, že jsem byla skoro
čistá.. tohle vydrželo asi 4 měsíce ale v lednu se mi to bohužel zase vrátilo zpet:( (ale to je možná
čistě indivudelni).. uff...doufám, že to nezní moc zmateně.
musím ale ještě podotknout, že jsem po lázních začala s upravou svého jídelníčku a vyřadila spoutu
potravin, které mi nedělají dobře - rajčata, kiwi, hořčice, kečup,víno atd..(zkouším prstýnkem, co
můžu a co ne)...
abych pokračovala ve story..do května se mi to zhoršilo tak, že jsem opět jako samoplátce odjela do
lázní - tentokrát jsem vyzkoušla Ostrožskou. A po dvou dnech výrazné (velice výrazné)
zlepšení..bohužel efekt nepřetrval moc dlouho. Ale na letošní léto jsem zažádala o Ostrožskou a
pojištovna přiklepla a příští týden odjíždím... tak doufám, že budu zase vypadat jak človek..
přeju hodně štěstí s léčbou.. a hezký den.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.