úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Hladkosrstý pes - budou alergické reakce?

Hladkosrstý pes - budou alergické reakce?

David

17. 8. 2007
16:36

Přeji všem pěkný den. Mám prokázanou alergii na kočičí srst (předpokládám tedy i psí).
Přemýšlím, zda hladkosrsté plemeno (Jack Russel Terrier)by vyvolávalo alergické reakce. Má někdo
zkušenosti?
Mnohokrát děkuji.
S pozdravem David.

Alice

16. 11. 2011
19:49

RE: Hladkosrstý pes - budou alergické reakce?
Syn je alergický na králíka a prý i na psa,ale když ho pes od kamarádky (to jsme o jeho údajné alergii na psa ještě nevěděli)olízl přes pusu,vůbec nic se nestalo. Chci říct tedy hlavně to,že kdo má alergii na kočku nemusí být alergický také na psa.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

pindruše

16. 11. 2011
19:20

pro [rosťa]: alergie na psi je vzácná chytráku. Nejednoduší je zajít si na alergologii

Reagovat

9. 11. 2007
21:42

Ty jsi chytrej, to už tady před Markétou a tebou řeklo x lidí,si to nejdřív přečti proboha!!!

Reagovat

ivan

8. 11. 2007
17:26

No Markéta to říká jasně. Je to jedno, protože pro alergika se nehodí žádnej pes.

Reagovat

Markéta

4. 11. 2007
13:35

Lidé nejsou alergičtí na psí srst,takže je jedno,jestli bude mít naháče nebo maltézaka,nýbrž na
nějaké močové výměšky,nebo něco takového spojeného s močí.

Reagovat

Hanka

28. 10. 2007
16:59

Anežko, to jsi ma omylu.Možná jsi alergická na kde co, ale určitě nemáš prokázanou alergii na
psy,že? A i pokud bys měla,ona se může projevit třeba až po roce soužití se psem a chlupy psa nejsou
to rozhodující.Někdo má alergii na chlupy,protože to je výborný transportér alergenů, ale alergie se
projevuje i přecitlivělostí na sliny,pot, výkaly apod.

Reagovat

Anežka Novotná

28. 10. 2007
11:05

Dobrý den,jsem alergik astmatik.Alergii mám snad na vše a přesto jsem si pořídila psa a to
yorkšírskýho terieŕa.Je to pes vlasový a žádné problémy mi neděla.Takže každý pes nemá epitely
které dráždí.

Reagovat

David

31. 8. 2007
10:57

Díky všem za rady, taky se domnívám, že by to byl přílišný risk. Spíš mě zajímaly zkušenosti
lidí s alergií - zda-li přípravky na snížení alerg. reakcí jsou dostatečně účinné, zda-li
vakcíny mohou být řešením apod.

Reagovat

rosťa

30. 8. 2007
13:29

měj rozum! pokud jsi alergickej na jedno zvíře, nejspíš budeš mít i předpoklad být alergickej na
další. rozhodně bych to nedráždil a raději si nepořizoval nic. chudáci zvířata, když jejich pán
zjistí, že je na ně alergickej a musí se ho zbavit...

Reagovat

Ála

22. 8. 2007
19:10

Jak jsem již psala někde jinde. Dopředu se to zjistit moc nedá, já se nechala testovat, bylo to
negativní a po roce soužití se zvířetem se teprve alergie prokázala.Je to velký risk,záleží na tobě
a na tom, jak by ses pak případně vyrovnal s nastalou alergií,většinou ale při alergii na kočku se
přecitlivělost na psa taky objeví,toť má zkušenost. A to že by byl krátkosrstý nebo tak ti moc
nepomůže, jak jsem již psala.

Reagovat

Jitka

22. 8. 2007
10:48

Dobrý den, můj syn je alergický na psí sliny...srst mu ani v nejmenším nevadí, jakmile ho ale pes
olízne, vyskáčou mu pupínky. Pokud máte prokázanou alergii na kočky, psa bych si na vašem místě
nepořizovala...

Reagovat

David

21. 8. 2007
10:39

Děkuji za radu,
rád bych se ještě zeptal: má vůbec smysl uvažovat o koupit hladko/krátko-srstého pejska pokud je
prokázaná alergie na kočku? Dá se potenciální "nesnášenlivost" s pejskem doma lékařsky
prokázat dopředu. Mohu poprosit o zkušenosti lidí s alergikem v domácnosti jestli je to opravdu
nepřekonatelný problém? Mnohokrát děkuji. David

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.