úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Alergie na barvy

Alergie na barvy

¨Dagmar Moravcová

20. 8. 2007
20:18

Na kožní klinice FN Praha mně byla zjištěna alergie na parafenylendiamin,ostacetovou hněď a další
barviva,používaná na punčocháče,barvení prádla,v kosmetice a j. Dříve jsem měla možnost si
objednat v Chrudimi béžové punčocháče, které tyto chemikálie neobsahovaly /Lonáty/. Tam výroba byla
ukončena.
Prosím poradit,zda je možno u nás někde koupit punčochy, které bych mohla nosit. Pamatuji si, že se
snad jednalo o naše punčochy barvené francouzskými barvami.
Ve zdravotních prodejnách tuto alergii ani neznají.

monika

21. 8. 2012
21:44

RE: Alergie na barvy
Pro: Radka SedláčkováAhoj kupodivu jsem taky kedeřnice a mám tuto alegrii už 5 let docela ve velkém. jedině co ti mohu poradit tak je to mít 2rukavice svázané,co nejméně aby se ti tmavá barva nedostala na kůži. A když se ti dostane a alergie se ti objeví tak hypermangan,zodac,chlorellu (japan,pyrenoidosa) a ještě mi pomáha 1h po hypermanganu natřít buď lipobází a nebo aloe pravá ustřihnout list rozříznout a přiložit na postižené místo a gázou a náplastí přilepit

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

monika

21. 8. 2012
21:38

Pro: Ľubica PellováAhoj vím že mnoha lidí (žen) si barví vlasy na tmavou. Touto alegrii trpím přes 5 let v dost velkém stádiu. Před 5 lety jsem se obarvila na černomodro (palette) vždy jsem byla blond a ani ne za 2hodiny jsem měla po celém těle nějakou divnou vyrážku s puchýři a pak mi to mokvalo chodila jsem cca 4 měsíce ke kožnímu pak na krev,pak na alergologii tam my potom zjistily ze mam tuto alergii které má velký rozsah na co vše můžu byt alegrická.. A proto si barvím vlasy blondorem a 6% někdy jen 3% peroxidem(neboť jsem kadeřnice) a nic mi to nedělá. tento tyden jsem zkusila se obarvit 6/0 (světle hnědá) Welaton od Welly a zatím žádná reakce není.

Reagovat

Ľubica Pellová

30. 3. 2010
13:15

Zistili mi alergiu na parafenylendiamín. Farbím si vlasy.Aj to potrebujem.Ktorá farba na vlasy neobsahuje
túto látku?

Reagovat

Radka Sedláčková

10. 6. 2008
11:48

Pracuji 15let jako kadeřnice zjistili mi také alergii na parafenylendiamin,chtěla bych poradit jak tuto
alergii zmírnit a jaké léky používat.Nechci skončit úplně s prací.děkuji

Reagovat

Monika Vitanyi

14. 3. 2008
18:58

existuje pradlo ekobielizen,pre ludí s alergiou na farbivá
Viac na www.nika-intima.sk

Reagovat

zdenka

4. 2. 2008
20:07

Vážená paní Moravcová,nemohu Vám poradit, ale jsem tak bezradná, že si dovoluji na Vás obrátit s
prosbou o infomrace o alergii na parafenylendiamin, kterou mizjistili minulý týden. Především nesmím
používat barvy na vlasy, které tutolátku obsahují. Prosím nemáte náhodou týž problém a neznáte
barvu, kterou bych mohla používat? Nev+ěřím tomu, že by výrobci vždy ve složení uvedli veškeré
látky, které barva obsahuje. Alergickou reakci jsem měla jak na chemickoé palette tak na Henu - a právě
zde tato látka uvedena není. Budu Vám vděčná za každou informaci. Je mi 52 let a nedovedu si
představit, že bych musela chodit s bílými vlasy. Zdenka

Reagovat

Eva Hajkova

3. 1. 2008
20:26

Pracuji jako kadernice jiz deset let a projevila se u me alergie na Parafenylendiamin.Hledam nekoho s podobnym
problemem kdo by dokazal poradit jak tuto alergii alespon castecne zmirnit.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.