úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Astma a krbovky

Astma a krbovky

Hana

29. 8. 2007
10:36

Zdravím, obracím se na vás s dotazem:
máte zkušenosti s krbovými kamny v bytě s astmatikem? Plánujeme je jako alternativní zdroj topení k
elektrokotli, ale nejsme si jisti, že to nebude škodit (alergie na prach, plísně, roztoče, pyly, je
nutná soustavná udržovací léčba - inhalace Seretide, na rýmu Tafen, astma alergické a zátěžové
trvající už přibližně 25 let).
Děkuji.

romandrb

16. 5. 2018
12:10

RE: Astma a krbovky
Zdravím, poraďte mi prosím když už se v tom vyznáte, co z toho https://www.levnekrby.cz/krby/ je vhodné pro alergiky, chtěl bych takový pro svého syna, ale nevyznám se v tom moc. Předem děkuji.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Alice

16. 9. 2007
15:07

Vracím se ještě jednou k příspěvku Josefa.
Má trochu pravdu.Ale přesušený vzduch vžádneém případě musíte mít zvlhčovač.teplo je úplně
jiné a nevíří Vám prach z topných těles.Kamna musíte pořídit opravdu kvalitní né v hodnotě 10
000,-Kč Mi máme kamna za 45 000,- a jsme zpokojeni.Hledejte na internetu a u prodejců musíte si o kamnech
něco přečíst pokud stím chcete vytápět byt.Jsou různé parametry podle kterých se musíte
řídit.Přeji mnoho úspěchů

Reagovat

Alice

16. 9. 2007
15:03

Dobrý den.Mám velmi nemocného syna Astma dysplazie plic atd.Od doby kdy topíme pouze krbovími kamnami
jsme pomale bez potíží hodně se zlepšil,dbejte však na výběr kvalitního dřeva dobře vysušeného a
často vymetejte komín

Reagovat

josef

30. 8. 2007
13:23

Myslím, že to není nejšťastnější řešení. Krbovky myslím spotřebují vzduch z místnosti protože
mají nějaké sání. Navíc si nejsem jist jestli jsou všechny tak utěsněny, že se nic nedostane do
vzduchu z místnosti. Osobně bych volil jiné řešení - klasické topné těleso. Astmatici jsou hákliví
na přesušený vzduch, kouř a prach.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.