úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: jak ovlivňuje alergie váš společenský život?

jak ovlivňuje alergie váš společenský život?

Iva

1. 9. 2007
22:45

Vážení alergici a všichni, koho se alergie vašich blízkých dotýká. Ráda bych se chtěla podrobněji
zabývat tím, jak alergie zasahují do vašeho společenského života. proto prosím o vaše zkušenosti,
příběhy - zda jste se například setkali s diskriminací, zda se cítíte být izolováni od společnosti
či vás mrzí chování vašeho okolí... či zda byste ocenili nějaké služby, které by pomohly zlepšit
vaši situaci. anebo naopak zda jste spokojeni? Moc Vám všem předem děkuji za příspěvky - maminka dvou
atopických dětí

*

25. 12. 2010
18:25

RE: jak ovlivňuje alergie váš společenský život?
Tolik sebelítosti

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

25. 11. 2007
17:54

Dobrý den, velmi mě zaujaly tyto stránky, o kterých jsem se dozvěděla teprve nedávno a líbí se mi,
že se někdo o toto téma zajímá, byť je to člověk, který se s takovými to problémy setkal. V mém
nejbližším okolí jsou naštěstí lidé, kteří moje onemocnění chápou. Jsem alergik a astmatik. Ale
bohužel jsem se setkala i s reakcí, že jsem hypochondr a že si jen něco vymýšlím. Bohužel se mi to
stalo v zaměstnání, ze kterého jsem nucena odejít. A bohužel jsem se s touto reakcí setkala i u svého
praktického lékaře. Jediným "světlým" bodem byla moje alergoložka. Po mnoha vyšetřeních,
která jsem podstoupila zjistili, že mám pozitivní test na chlamydii pneumonia - z čehož vyplývají
veškeré moje potíže.
Bohužel můj ošetřující lékař nepovažoval vůbec za důležité mi to oznámit. Přesto jsem stále v
pracovní neschopnosti, nevzdala jsem se totiž a trvala jsem na kompletním vyšetření. Pokud by se Vás
někdo pokoušel odbýt, tak to nevzdávejte, protože zdraví máte jen jedno!!!!!
Jen pro informaci testy na chlamydie se běžně nedělají, je to pouze na vyžádání, zjišťují se z
krve a bohužel, tyto malé potvůrky mají u lidí s oslabeným imunitním systémem na svědomí spoustu
dalších komplikací, protože zdraví člověk se s chlamydií vyrovná podobně jako třeba s chřipkou.
Nashledanou Jana.

Reagovat

El

22. 11. 2007
22:39

Dobrý den. Já sama jsem atopička a astmatička a mám i potravinové alergie. Co se týká toho kouření,
to je věc, která se asi hned tak nevyřeší. Mně osobně cigaretový kouř také vadí, mívám díky
němu záchvaty, a proto mě mrzí, že je např. dost málo kaváren a restaurací, kde se nekouří.
Alergie a astma můj život nijak výrazně neomezují, jen si musím dát na určité věci větší pozor a
v létě se držet raději doma (nebo odjet k moři). A když je nějaký problém, většinou se setkám s
pochopením a pomocí okolí. Horší je to s ekzémem a potravinovými alergiemi. Několikrát jse byla s
ekzémem a reakcemi na potraviny i hospitalizovaná a kupodivu i v nemocnici jsem se setkala s dost
nevybíravým chováním (mám bezmléčnou dietu a opakovaně mi byly nuceny mléčné výrobky i mléko
samotné, a když jsem se ozvala, tak mi bylo řečeno, že jsem citlivka a že je to vlastně můj
problém). Nejhorší jsou stavy, kdy nemůžete spát, všechno vás svědí, pálí a druhý den jste
unavení, nevyspalí a nic vám nejde. Kdo toto nezažil, většinou nepochopí, že můžete být z
"pár hloupých pupínků" tak zničení. Vadí mi takové ty divné, někdy jakoby soustrastné,
jindy štítivé pohledy kolemjdoucích, když zrovna mám svoje období, kdy mám ekzém v obličeji, na krku
a na rukou. Jako by se báli, že to ode mně mohou chytit. Pak raději zůstávám doma, dokud to trochu
neodezní. To je asi vše. Kromě pár nepříjemných momentů, které se vždycky najdou, nemám nijak
negativní zkušenosti. Hodně štěstí a radosti ze života všem :-)

Reagovat

Zdeňka

21. 11. 2007
11:55

Dobrý den, Ivo, jsem ráda, že se někdo zajímá o takové téma, jako Vy.Moje polyvalentní alergie na
potraviny,a prodělaným anafyl.šokem v nemocnici z léků a jiné mě omezuje natolik, že si v restauraci
či cukrárně nemohu dát žádné pochutiny nebo jakékoliv jídlo ze strachu, co potravina obsahuje za
koření, ovoce, ořechy...Někdy se setkám v restauraci s nepochopením, při objednávce pouze minerálku,
kávu a nic jiného. Pokud mám odvahu a navštívím pizzerii a servírku požádám o nekořeněnou pizzu,
občas vidím v očích údiv, a někdy i něco jiného. Taková alergie je velmi omezující i co se týká
léčby obyčejného nachlazení. I návštěva tzv.jídelny zdravé výživy je pro mne také
nemožná-zelenina je pro mne tak silně alergická. Tak takto se potýkám s tímto onemocnením já. Rok od
roku se alergie zhorší o další potravinu. Pokud mi někdo dokáže poradit, budu ráda.Zdeňka

Reagovat

Alice

19. 11. 2007
14:20

S kouřením mám špatné zkušenosti. Myslím si, že nekuřáckých restaurací je opravdu málo, tedy
spíš žádnou neznám. Většinou to řeší rozdělením místnosti na kuřáckou a nekuřáckou část,
ale kdo trpí alergiemi jistě mi dá zapravdu, že kouř je prostě cítit všude. Horší zkušenost mám ze
zaměstnání, kde pracuji už 7 let a z toho pan ředitel(majitel) kouřil 5 let. Sice ne přímo v mé
kanceláři, ale jinak v celé firmě a denně vykouřil až 50 cigaret. Za těch pět let se mi rozjelo
astma, alergie i ekzém. Bohužel jsem neměla možnost změnit zaměstnání (žena po mateřské). Teď už
jsme nekuřácké pracoviště a moc se mi ulevilo!!

Reagovat

Dana

16. 11. 2007
16:22

Petr: S tím kouřením absolutně souhlasím. To je podle mě diskriminace jako blázen. Naštěstí se už
nějaký nekuřácký najdou a doufám, že budou přibývat :-)

Reagovat

evik

9. 11. 2007
12:05

mám potravinovou alergii a nemohu se stravovat v restauracích. prakticky celý volný čas musím vařit :(

Reagovat

Petr

9. 9. 2007
20:37

Ahoj, sám jsem alergik a astmatik a děti mám "díky bohu" jen mírné ekzematiky. Jako alergik
jsem měl problémy už od malička, kde společnost nebyla připravena na moji nemoc. Pochopení jsem neměl
na ZŠ - škola v přírodě... a při hodinách plavání v bazéně nabitém chlorem ani v zakouřených
restauracích minulého režimu. Doktorky mi dávali na záchvaty Syntophylin... Dnes jsou podmínky
podstatně lepší. O nemoci se toho ví víc a jsou k sehnání speciální výrobky, které život s tímto
onemocněním usnadní. O lécích ani nemluvím. Jen mi vadí jedna věc, která dodnes přetrvává a je
současným ožehavým tématem - kouření. Nepatřím mezi ty, kterým je cigaretový kouř jen
nepříjemný. Já jsem na něj přímo alergický. Mám od dětství záchvaty dušnosti v každém
zakouřeném prostředí a moc mě mrzí, že se neustále váhá přijmout opatření ohledně striktního
zákazu kouření na veřejných místech. Zvlášť, když e tento trend aktuální i v Evropě.

Reagovat

Jandula

5. 9. 2007
13:27

Dobry den, ja sama mam atop. ekzem na hrbetech rukou a muj 3-lety syn na koncetinach, krku a potrav. alergii.
S diskriminaci jsem se tedy nesetkala, akorat obcas vidim, ze se nekdo zadiva na me ruce a zrejme by mi ji ani
nechtel podat. Kdyz jsem nastupovala MD musela jsem sve nastupkyni v praci vysvetlit, at se tak podivne nediva
na me ruce a neobava se, ze ode me chytne nejakou chorobu, ze jde o ekzem. Pak bylo vse v poradku. Se synem
diskriminaci vidim v tom, ze nemuze vse jist, chovat se jako ostatni (koupani v bazenu, myti mydlem ve skolce,
hra na pisku, v hline,...) je nutna zvysena pece o kuzi a hlavne je problem se svedem v noci, potom je
nevyspaly a nestihame dochazku do skolky. Skrabe se i pres hodinu v kuse, to ho musim budit, vykoupam ho,
koukame na televizi a pak jdeme zase spat. Dopoledne potom ve skolce tezko zvlada, je ubreceny, ospaly. ted
jsem s nim doma, vubec nevim jestli zvladnu chodit do prace a on pobyt ve skolce po takovychto nocich. Nyni
vstavame kazkou noc minimalne na hodinu uz 3tydny v tahu. ve skolce zatim nebyl, proste to neslo. To mi prijde
nejvice vuci ostatnim diskriminujici, proste nedokaze byt jako oni, vyspali a stale aktivni po cely den. Je
ospaly, unaveny, rozmrzely kvuli svedeni. (Antialergic. sirupy samozdrejme uzivame, bez efektu, svedeni k
ekzemu patri, neda se nic delat - dle lekaru). Nashledanou Jandula

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.