úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: tlaková kopřivka

tlaková kopřivka

O.V.

3. 9. 2007
15:38

jsem na diskuzním fóru poprvé a chtěl bych se Vás zeptat, pokud máte někdo zkušenosti s tlakovou
kopřivkou ( alergická reakce na místa namáhaná tlakem )jak si pomoci ? Průběžně beru Dithiaden, ale
nepomáhá. Děkuji za odpověď.

Betydam

23. 2. 2017
8:16

RE: tlaková kopřivka
Dobrý den, prý mám tlakovou kopřivku, ale potíže mám úplně jiné. pálí mě dlaně a plosky nohou. Někdy je to tak nepříjemné, že si je musím chladit. Potýkám se s tím již šestý rok. Užívám Aerius 5mg, ale nepomáhá mi.
Máte někdo podobné potíže? A jak s tím bojovat?
Každá rada dobrá.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

cherry

6. 6. 2014
14:39

Mi se tlaková kopřivka objevila před 7 lety po obrovském stresu (zdravotní stav dcery). Kožní lékař si s tím nevěděl moc rady, napsal mi antidepresivum Amitryptylin, které jsem ale nebrala. Naordinovala jsem si sama Flonidan. Ten zmírňoval aspoň to nejhorší svědění. Kromě toho jsem vyzkoušela kde co. Doplňky na povzbuzení imunity, Aloe Vera, koloidní stříbro, různé detoxikační kůry, vegetariánskou a dokonce makrobiotickou stravu. Celkem bez větších úspěchů.
Po dvou letech trápení se nečekaně změnila moje rodinná situace. Odešel ode mě manžel, rozvedla jsem se a … přestala jsem se kopřivkou a jinými zdravotními problémy zabývat. Změnila jsem z gruntu životní styl. Ani nevím jak, postupem času příznaky kopřivky slábly a dnes si na ni sotva vzpomenu. Flonidan jsem si naposledy vzala snad loni nebo předloni, už ani nevím. Když se silněji poškrábu, pořád mi ještě naskakují pupence, ale po chvíli zmizí a nijak výrazně mě netrápí.
Tím jsem chtěla říct, že jsem přesvědčená, že tyhle ty problémy vznikají ze stresu a živí je celková nepohoda postiženého. Lékaři vám to většinou neřeknou.

Reagovat

Newt

4. 3. 2013
20:34

Dobrý den, já mám tlakovou alergii do té míry, že mi naskalují mokvavé a pálící skvrny. Beru zenaro na alergii na plísně, k tomu beru i hromadu jiných léků na klinické deprese a revmatoidní artritis. Tlaková alergie se mi objevila pod bandáží, kterou jsem nucena nosit, abych vůbec mohla pracovat. I když otok zmízí, červené skvrny už nemizí. Lokálně funguje led a preventivně nic, ráda se dozvím vaše zkušenosti.

Reagovat

Jitulina29

5. 8. 2012
12:49

Pro: Monika S.Dobrý den, zaujal mě váš příspěvek. Mám totiž stejný problém s tlakovou kopřivkou. Beru i stejné léky. Dělají mi různé testy, stále chodím na krev, a vlastne nevím nic, z čeho to mám. Kopřivka se mi objevila poprvé v lednu 2012 a neustále s tím zápasím a navštěvuji kožního lékaře a alergologa. Byla bych ráda, kdyby jste se mi ozvala jak jste na tom vy (můj email je [email protected]) Děkuji J.

Reagovat

Dagmar

24. 7. 2011
2:59

Ahoj vsem! Mam koprivku asi 6 let a to tlakovou, reaguji na chlad, stress, cukry, orechy, zvysenou telesnou teplotu, acylpirin, brufen a nebo reaguji proste jen tak. Nikdy nevim, jak "krasna" se probudim a co me behem dne ocekava. Leky neberu zadne, v krajnim pripade Aerius na noc,abych se neudrbala.Zjistila jsem, ze kdyz dodrzuji zdravy zpusob zivota, tz. zadny stres, vyrovnana strava s delsimy prestavkami, zadny cukr, sport, tak mam koprivku jen minimalne.Myslim si, ze me telo je zanesene nejakym svinstvem, ktereho neni tak lehke se jen tak zbavit. Zkusila jsem mnohe, jako treba colonhydroterapie, pusty, odlehcovaci dny, strava jen ryze a brambor, prirodni medizinu, akupunkturu, aloe vera kuru a take se snazim, se z toho nezblaznit. Ted mam novy tip a to je metabolic balance, kde se podle krve urci vhodne potraviny. Jsem zvedava, pokud se stane zazrak, ozvu se :-)...

Reagovat

Monika S.

1. 6. 2011
20:38

Dobrý den,tlaková kopřivka se mi objevila zhruba před rokem a půl. Začalo to tak, že jsem se poškrábala a udělaly se mi ouoence. Postupně se to začalo zhoršovat a současný stav je takový, že ráno vstanu a mám pupínky na mítech, kde jsem spala - záda, bok, mezi koleny. Během dne se rozlezou a několikrát se mi stalo, že na lýtkách se vstřebávaly třeba tři dny a zůstaly po nich ještě týden modřiny. Když jsem na tom hodně špatně, dám si Predniśon, ten tedy zabírá, ale beru ho jenom v krajnícjh situacích, protože se mi při dávce š tbl. denně udělal flek v krku s čepem. Užívám Fenistil, Atarax a Ewofex - střídavě, abych zjistila, co zabere, ale výrazně nezabírá nic. Pomáhá mi konopná mast s aloe vera -koupila jsem ji v PEMI asi za 70 Kč - ale původ samozřejmě neřeší. Zjistili mi potravinou alergii na cibuli, česnek a celer, ale v tom asi roblém nebude, protože jsem zkusila třeba den nejíst vůbc nic a kopřivku jsem měla stejně. Pokud máte někdo nějakou radu, budu ráda, protože můj stav se zhoršuje a jediné štěstí je, že kopřivku zatím nemám na obličeji.

Reagovat

Petra

6. 3. 2011
19:01

Mímu manželovi se na zádech ojevili velké červené fleky,které ho svědí.To se mu potom objevilo taky
na nohách.Natekl mu ,také ret a klouby a má taky má horečku 38C.Nevíte jestli to může být také ta
kopřivka?Děkuji

Reagovat

Talášková Jana

23. 2. 2011
20:50

Dobrý den,můj manžel se s tímto problémem potýká 10let. Vždycky se z ničeho nic celý osype,někdy od
hlavy k patě,ale nejvíc na zádech.Při sebemenším tlaku na jakémkoli místě na těle se mu udělá
velké vystouplé jelito.Trpí otokem rtu i očí. Stydi se v práci před kolegy převlékat aby se ho
neštítily. V noci se neustále drbe,je unavený,nevyspaný a naštvaný.Nedávno jsem v jednom obchodě
oběvila balzám z konopí s aloe vera a heřmánken.A světe div se! opravdu pomáhá.Na svědění,otoky i
kopřivku.Za dvě hodiny je to pryč.Mám velkou radost,že se manželovi vrací dobrá nálada.

Reagovat

Šnebergerova Dana

9. 12. 2010
19:33

Dobry den, mam zdrejme tlakovou koprivku ,ale potize mi zacinaji vzdy na zimu.Po kuzi mi nabihaji podlite
cervene fleky,svedi me cele telo,kdyz se dotknu nebo podrbu naskacou mi podlite palive fleky.Nejhorsi je,ze
mam strasny tlaky,bodavou bolest na hrudi,nemuzu dychat.Uzivam alerid,dithiaden a do plic prasek ihhalacni
Miflonide,nejak mi to nepomaha,nevim si rady.

Reagovat

Karel Hlava

19. 11. 2010
13:13

Tlakovou kopřivka se poprvé objevila asi před pěti lety. Na sadili mi Zpdac, ale nepomáhalo to. Pak
zkusili zyrtec a po něm jsem už neotekl. Čtyři roky jsem měl pokoj. Před týdnem jsem znuvu otekl, to
už jsem dva roky nic nebral. Nasadili mi znovu zyrtec, jeden denně postupně ubírám až úplně vysadím.
Pokud budu zase čtyři roky bez obtíží budu spokojený........

Reagovat

jindra

10. 10. 2010
8:52

Každé ráno se probudím, a kam na sebe sáhnu, tam mám rudé horké fleky. MUDr. mi nasadila Flonidan, tak
si každé ráno jeden zobnu a mám klid. Neovlivňuje říízení auta, můžete na něj i alkohol. Zázrak

Reagovat

Ilona

16. 7. 2009
7:49

Tlakovou kopřivkou trpím sedm let,začalo to po rozvodu.Užívám Zodac,ale ani v mém případě to
problém neřeší.Dá se s tím žít,ale je mi to nepříjemné-po každém poškrábání mi tak půl
hodiny zůstanou na těle rýhy.Zkusím na radu pana Jardy vysadit cukry a pít actimely.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.