úvod E-shop > Zvlhčovače vzduchu

S automatickou regulací vlhkosti

Zvlhčovače vzduchu zlepšují dýchání v topné sezóně

Zvlhčovač s hygrostatem se řídí nastavenou vlhkostí vzduchu

Zvlhčovač vzduchu s automatickou regulací zvlhčuje podle toho, jakou vlhkost si na něm sami navolíte – doporučujeme 50–60 %. Jde o velmi pohodlné řešení. Nemusíte totiž neustále hlídat aktuální vlhkost vzduchu... více informací

Zvlhčovač s hygrostatem se řídí nastavenou vlhkostí vzduchu

Zvlhčovač vzduchu s automatickou regulací zvlhčuje podle toho, jakou vlhkost si na něm sami navolíte – doporučujeme 50–60 %. Jde o velmi pohodlné řešení. Nemusíte totiž neustále hlídat aktuální vlhkost vzduchu v místnosti.

Automatickým regulátorem vlhkosti mohou být vybaveny zvlhčovače využívající jakoukoli zvlhčovací technologii. Tato regulace je užitečná především jako prevence převlhčení vzduchu u zvlhčovačů na principu ultrazvuku a horké páry.

Jak funguje regulátor vlhkosti

Na zvlhčovači si nastavíte požadovanou vlhkost, kterou má mít vzduch ve vaší místnosti. Vestavěný regulátor vlhkosti neboli hygrostat je vlastně vlhkoměr vybavený navíc spínačem. Měří vlhkost vzduchu a vypíná zvlhčovač, jakmile tato vlhkost dosáhne nastavené úrovně. Když vlhkost poklesne, zvlhčování se opět spustí.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii zvlhčovače vzduchu? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na zvlhčovače vzduchu více

Dýchací cesty člověka musejí být stále vlhké, aby byly schopny včas zachycovat alergeny, bakterie a další škodlivé nečistoty pohybující se ve vzduchu. Řeč je zejména o nose, kterým vdechujeme většinu vzduchu. Pokud nosní sliznice vysychá vlivem suchého vzduchu v místnosti, špatně plní svou filtrační funkci a propouští nečistoty hlouběji do dýchacích cest, dokonce až do plic. Výsledkem mohou být suchý dráždivý kašel, chronický zánět průdušek, zhoršení astmatu, chronická rýma, záněty nosohltanu nebo hrtanu nebo škrábání v krku po probuzení. Aby naše dýchací cesty správně fungovaly, měly by dýchat vzduch o vlhkosti zhruba 50 %. V některých domácnostech v topném období však klesá až k 20 procentům. Nejefektivnějším řešením je zvyšování vzdušné vlhkosti pomocí zvlhčovače. MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

 
 
Řazení dle:
 

Zobrazit všechny produkty