úvod E-shop > Zvlhčovače vzduchu

S předehřevem vody

Zvlhčovače vzduchu zlepšují dýchání v topné sezóně

Ohřevem se hubí případné bakterie

Některé zvlhčovače vzduchu jsou schopné ohřívat vodu, než z ní vytvoří páru. Hlavní výhodou této možnosti je likvidace bakterií, které by mohly být přítomné ve vodě v nádrži zvlhčovače.

Pro koho je zvlhčovač vzduchu s předehřevem vody... více informací

Ohřevem se hubí případné bakterie

Některé zvlhčovače vzduchu jsou schopné ohřívat vodu, než z ní vytvoří páru. Hlavní výhodou této možnosti je likvidace bakterií, které by mohly být přítomné ve vodě v nádrži zvlhčovače.

Pro koho je zvlhčovač vzduchu s předehřevem vody užitečný

Ve vodě ve zvlhčovači se mohou při pokojové teplotě brzy množit bakterie. Ne každý má však čas a chuť zvlhčovač pravidelně čistit a před každým zvlhčováním v něm měnit vodu za čerstvou. Právě v těchto případech je dobré mít zvlhčovač vybavený předehřevem vody, díky kterému se případné bakterie z vody nedostanou do vzduchu.

Zvlhčovač s předehřevem tak najde uplatnění jak v domácnostech, tak firmách.

Které typy zvlhčovačů umějí ohřívat vodu

  • Zvlhčovače na principu horké páry: K tvorbě páry dochází přímo ohřevem vody ve vaničce přístroje. Veškerá odpařovaná voda tedy prochází varem. Vycházející pára u některých modelů může být horká.
  • Některé zvlhčovače ultrazvukové: Předehřev vody je doplňkovou funkcí většiny ultrazvukových modelů s automatickou regulací. Funkci si uživatel zapíná podle své potřeby. Než dojde k rozprášení vody na mlžinu (jemný sprej), je předehřívána na teplotu asi 80 °C. Před opuštěním zvlhčovače se však mlžina do značné míry ochladí, a tak není horká.

Eliminace bakterií i bez předehřevu

Další možností, jak předcházet množení bakterií ve zvlhčovači, je používání speciálních antibakteriálních tyčinek nebo kostek obsahujících ionty stříbra. Najdete je v příslušenství ke zvlhčovačům, občas jsou dodávány spolu s přístrojem.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii zvlhčovače vzduchu? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na zvlhčovače vzduchu více

Dýchací cesty člověka musejí být stále vlhké, aby byly schopny včas zachycovat alergeny, bakterie a další škodlivé nečistoty pohybující se ve vzduchu. Řeč je zejména o nose, kterým vdechujeme většinu vzduchu. Pokud nosní sliznice vysychá vlivem suchého vzduchu v místnosti, špatně plní svou filtrační funkci a propouští nečistoty hlouběji do dýchacích cest, dokonce až do plic. Výsledkem mohou být suchý dráždivý kašel, chronický zánět průdušek, zhoršení astmatu, chronická rýma, záněty nosohltanu nebo hrtanu nebo škrábání v krku po probuzení. Aby naše dýchací cesty správně fungovaly, měly by dýchat vzduch o vlhkosti zhruba 50 %. V některých domácnostech v topném období však klesá až k 20 procentům. Nejefektivnějším řešením je zvyšování vzdušné vlhkosti pomocí zvlhčovače. MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

 
 
Řazení dle:
 

Zobrazit všechny produkty