úvod Proalergiky.cz > Magazín > Uživatelské články > ZUZKA. Náš boj s alergií a ekzémem 4 - Lázně Lipová

ZUZKA. Náš boj s alergií a ekzémem 4 - Lázně Lipová

Vložte svůj článek

7. 2. 2013

Fotografie k článku


Se světýlkovou sestřičkou Andulkou :)


Koupele


Světloléčba

Vloni na podzim jsme zažádali pro Vojtíška o lázně. Vybrali jsme Lipovou, kde se specializují na léčbu metabolických a kožních onemocnění, obezity, onemocnění štítné žlázy, poruch metabolismu tuků a cukru  a hlavně všech neinfekčních chronických forem kožních chorob ( ekzémy, lupenka atd.)

Přesně týden po přijetí zprávy z VZP, že je lázeňská péče schválena jsme nastupovali na šestitýdenní pobyt.

Lázně Lipová

Přivítala nás nádherná podzimní příroda, čistý, upravený lázeňský areál a velice milý personál.  Vzhledem k tomu, že jsme jeli na konci sezony, bylo málo pacientů a tak už byl uzavřen lázeňský dům, ve kterém bývají běžně ubytováni rodiče s dětmi. V něm je k dispozici herna. Ubytováni jsme byli v malém domečku, kde byli jen dvě „bytové jednotky“. Měli jsme sociální zařízení sami pro sebe, což pro mě bylo dost důležité. Pečovala o nás moc hodná paní pokojská. Výměna ložního prádla, ručníků i úklid, vše bylo perfektní.

Hned po příjezdu jsme absolvovali vstupní prohlídku u velice milé paní doktorky Blehové. Vojtovi naordinovala konopné koupele, suché zábaly, biolampy (my jim říkáme světýlka), terénní terapii (procházky a výlety), „lázeňské“ masti a samozřejmě individuální dietu. K paní doktorce jsme pak chodili na kontroly každý týden a v případě problému kdykoliv. Mimo ordinační hodiny je v lázních v pohotovosti ošetřovna (24hodin denně)

Dieta na míru

Co se týká diety, ta závisela na dohodě s personálem kuchyně a dietní sestřičkou. Nadiktovali jsme vše, co Vojta nesmí a měl jídlo upravené přesně „na míru“ Kromě vynechaných alergenů, jídlo nedráždivé, vhodné pro děti. Po celou dobu dobu se mnou kuchyně konzultovala, co malý může a nemůže. To že je Vojta vybíravý je věc druhá. Nechtěl v lázních moc jíst a tak trochu pohubnul. Každopádně ochota a pozornosti, které se Vojtovi přes jídlo dostávalo, je ukázková.Byla jsem tím velice mile překvapena.

Pokud mám hodnotit jídlo já, musím říct, že se nijak nevymyká z průměru. Někdy výborné, někdy horší, ale z nabídky dvou jídel (bez dietního omezení) si člověk vybere.

Procedury

Koupele se zábalem jsme měli každý den, kromě neděle. Po první koupeli jsme zjistili, že Vojta nesnese konopný olej ( z dřívějška víme, že ani ovesné koupele), proto měl koupele s Oilatum Plus. Sestřičky mu do vany půjčovali hračky a on jim na oplátku pekl dortíky J Všechny sestřičky byly  moc milé, usměvavé a úžasné.

Po koupeli a zábalu jsme vyběhli do patra na „světýlka“ Tam se o nás starala sestřička Anička, strašně hodný človíček,kterého si Vojta zamiloval. Vždy si poležel, přečetli jsme pár pohádek a můžu říct, že se svojí povahou byl na světýlkách nejklidnější z celého dne JTam jsme si také vyzvedávali čerstvé masti, kdykoliv nám došly.

Volný čas

Po odpoledních jsme vyráželi na procházky po okolí. Je zde spousta cílů, které stojí za shlédnutí. Spousta možností vyžití. Pokud má člověk s sebou auto, možnosti vyžití se radikálně rozšiřují.  V zimě je hned za lázeňským areálem k dispozici lyžařský vlek.

Spojení autobusem do Jeseníku je vyhovující, ačkoliv, jsme raději chodili za přijatelného počasí pěšky. Užívali jsme si krásného prostředí a čistého vzduchu. Za šest týdnů jsme nestihli shlédnout a navštívit vše, co bychom rádi. Třeba se nám to podaří za rok, protože se chystáme opět o lázně Lipovou požádat, hned jak to bude možné.  Vojtovi pobyt pomohl, ekzém se nám mírně zlepšil a další pobyt tam nám znovu doporučila i paní doktorka Čapková. Kromě toho bych řekla, že je celkově posílený, takže snáz odolává i nemocem.

Lipová jsou lázně rodinného typu. Nejsou velké, ale jsou přátelské. Jak personálem, přístupem, tak i mezi pacienty panuje pohoda. Rádi se tam vrátíme.

Lázně mají své internetové stránky s informacemi: http://www.lazne.cz/

Jak to s Vojtovými alergiemi bylo od začátku.

 

 

 

 

Autor: Zuzka
Jsem máma dvou alergiků (dcerka Kristýnka 11 let, syn Vojta 6 let)Zůstávám v domácnosti s Vojtíkem, který má polyvalentní inhalační i potravinové alergie a závažný atopický ekzém. Nejvíc času mi zabírá péče o syna, domácnost a vaření, které je zároveň s pečením mým největším koníčkem.

Komentáře ke článku
Zuzka

14. 10. 2013
21:02

Zuzka

Pro: KateřinaDobrý den Katko, určitě se vše bude věkem zlepšovat. Je to sice boj, ale jsou na světě horší věci. Držím Vám všechny palce, ať je váš boj co nejúspěšnější :)Dobří lékaři jsou základem úspěchu ;)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Kateřina

3. 7. 2013
14:21

Dobrý den, při čtení článku se mi hrnou sluzi do očí. Mám 5letou zdravou dceru a 6 měsíční holčičku s atopickým ekzémem od konce 6ti nedělí. K tomu má alergii na ořechy, mléčnou bílkovinu a vajíčka. Mě alergie netrápí, ale manžel je alergik, astamatik toho času bez problémů.Casto se uklidňuji, že se stav zlepší, konečně se vyspím (malá se budí i co 20 minut a drápe se). Jsme pacienti dr Čapkové a alergologa máme taky moc fajn. Jen začínám mít strach z budoucnosti..
Držím palce a ať se máte líp...Katka

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Zuzka

28. 2. 2013
12:45

Zuzka

Pro: AndreaDobrý den Andrejko, moc Vám děkuju a chci Vám říct, že s Vámi soucítím. Držím Vám i Terezce palce, aby se vše v dobré obrátilo a bylo co nejdřív lépe :)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Andrea

20. 2. 2013
9:41

Dobrý den!
Když jsem si četla paní Zuzku bylo to Jak kdybych četla část problému s naší dcerkou.
Po roce se na tělíčku začla projevovat jen drobná suchost,ale jen pod kolínky a dr.mě řekla,že mám mazat indulónou.V 19 měsících už vyšla na povrch alergie na mléko a vaj.bílek a dostaly jsme první špatnou zkušenost s paní doktorkou,která místo ochoty a Nám nezkušeným z nám udělala špatný rodiče a malá dostala takovou dietu,že vlastně pomalu nejedla nic a dny a noci mě tak probrečela až se mě celá osypala a rozškrábala do krve.A ochotná paní dr.na alergii mě řekla,že to tak musíme vydržet.Díky malé jsme pořídily internet,vyhledaly dobrou kožní doktorku a stejně tak přešly k nové alergoložní doktorce.Dá se říct,že jsme měly vše pěkně v klidu a pod kontrolou do doby něž byl v lednu nástup do školky a já šla pracovat.Terezka ze začla zhoršovat a na začátku jara už to vyvrcholilo astmatem!Noci nevyspatý,ráno ji spící táhnout do školky kde byly problémy,protože Terďa únavou a bolestí kůže nespolupracovala a tak jsme to řešily,že jsme ji odvezly k babičce na zotavenou,aby jsme mohly chodit do práce.Dostaly jsme lázně kde s ní byla taky babička,ale přijela z lázní a do dvou dnů se pomalu opět zhoršila ve školce a šlo to čím dál hůř zvládat tento boj.Nakonec nás ještě začla zlobit nosní mandle a podle testů měla díky tomu vše ještě zhoršené.Na podzim jsem byla nucena vzdát se práce a na plno se věnovat malé.Tak jak paní Zuzka píše kolik mastí,krémů,zábalů a všeho dalšího musí s malým absolovat,tak nějak to funguje u nás.Jednou to štípe,podruhé dělá dobře a pořád dokola.Do šesti jsem jezdila s malou 2x ročně do Priznicových lázní blízko Lipové a bylo nám tam dobře.Sice to někdy taky bylo vysilující,protože i tam zdravotní stav byl jednou dobrý a jednou špatný a pořád do kola,ale vždy to Terďu posílilo krokem dobředu!Dnes chodí Terezka do druhé třídy a bojujem stále,když na nás padne viróza,sopel,změna počasí,stres,alergie na pyly a astma.Hned tím pádem se zhorší ekzém.Převážně první třídu jsem proseděla v kabinetě a věčně malou uklidňovala a mazala od hlavy až k patám a nebo ji doma doučovala,aby nebyla v pozadu.Teď první pololetí v druhé třídě máme přes 80 hodin zameškaných,ale zatím nesedím v kabinetě a dokonce v prosinci si sama řekla,že chce do družiny za dětmi.Vydrželo nám to opravdu jen v prosinci,protože od ledna se opět plácáme s ekzémem a dokonce jsme musely vytáhnout na týden dýchačku.Nestabilní počasí a virózy kolem nás ji opravdu teď dávají zabrat a je bolavá tak jak už tři roky nebyla.Do lázní ji samotnou pustit nechci,protože si nedokážu představit jak někdo bude u ní v noci sedět a mazat a konejšit ji,či třepat prostěradlo plné bolavé kůže.Natož přes den!Snad nám letos výjde moře a až skončí zima tak snad ty alergie na pyly nebudou tak vysoké jak loni,kdy jsme chodily se dvěma foukačkama,aby mohla dýchat.Držím proto paní Zuzce všechny prsty,protože to v dnešní době není lehké. Andrea

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související produkty z e-shopu
Punčocháče s kšandami, 100% bavlna

Ve velikostech 60, 70 a 80, v různých barvách. Kvalitní bavlněné punčocháče pro nejmenší, kšandy skvěle drží.

SkinPro Silver povlečení s antibakteriální úpravou

Trvalý antibakteriální účinek. Odvádí vlhkost od pokožky. Materiál rychle schne. Vhodné pro atopiky, osoby s přecitlivělou nebo poraněnou pokožkou.

Punčocháče, 100% bavlna

Ve velikostech 90–150 cm, v různých barvách. Nestárnoucí bavlněné punčocháče, prověřené generacemi dětí.

Rukavicové tričko MOTÝLEK

Uzavřené rukávy jako ochrana proti rozškrabávání kůže ve spánku dítětem. Skvělé zkušenosti maminek.

Související články
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec

Ať slavíme Silvestr v kruhu rodinném, či společně s přáteli, určitě se shodneme na...

Vánoční pečení bezlepkově
Vánoční pečení bezlepkově

Jaký byl začátek vašeho bezlepkového pečení? Také jste si napoprvé řekli, že prostě...

Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec

Zvu vás na štědrodenní oběd. Samozřejmě v úpravě pro alergiky na mléko a vejce či...

Pečeme na Vánoce… bez mléka
Pečeme na Vánoce… bez mléka

Sladkými symboly Vánoc jsou pro většinu z nás cukroví, vánočka, perníčky či vánoční...

Recepty
Vychlazený BL těstovinový salát s kuřecím masem, zeleninou a s bylinkama
Vychlazený BL těstovinový salát s kuřecím masem, zeleninou a s bylinkama

Kuřecí maso, žampiony a papriky orestujeme naprudko na pánvičce a smícháme s ostatní nakrájenou zeleninou a těstovinami a...

Salát s kuřecím masem
Salát s kuřecím masem

Celé nové brambory uvaříme a poté je zprudka orestujeme se zeleninou nakrájenou na větší kousky. Ještě na pánvi zalejeme...

Svěží bramborový salát se zeleninou
Svěží bramborový salát se zeleninou

Postup přípravy: Celé nové brambory uvaříme a poté je zprudka orestujeme se zeleninou nakrájenou na větší kousky. Ještě...

Všechny recepty