Odpověď na dotaz

Iveta Krejzarová:

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné použít čstičku vzduchu pro větší místnost asi 80 m2 se stejným efektem jako pro několik místností se stejnou plochou celkem 80 m2 - tzv. provoz čističky při otevřených dveří. Nebo je lepší pročistit místnosti postupně (střídat)a na noc umístit čističku do místnosti, kde se spí (v našem případě to jsou dvě místnosti - ložnice a dětský pokoj - všichni jsme alergici). Čističku umístit střídavě v těchto místnostech a nákup typu přístroje se odrazí od největší místnosti tj. 25 m2 ??? Děkuji za radu, již jsem psala a doplňuji si ještě informace o Vaše zkušenosti a rady. Počítám, že v poslední fázi se s Vámi telefonicky ještě spojím. Krejzarová Iveta

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,

ve Vašem případě bych doporučila pročistit místnosti postupně a skončit v místnost, kda trávíte noc. Čistička může vyčistit velkou plochu, ale jen pokud ji v tom nebrání zdi, příčky, apod. Jedná se o typy amerického typu, spojený obyvák s kuchyní a jídelnou apod.
Ve Vašem případě bych koupila čističku kvalitní, určenou pro větší místnost, protože čističku budete přesouvat. Filtry v ní alespoň nedostanou tak zabrat.
Např.čistička Daikin, dle Britské nadace pro alergiky zvolena jako čistička "vhodná pro alergiky" má navíc i biofiltr, není určen k permanentnímu používání, používá se jen při nemocech, virozách, chřipk.epidemiích, je napuštěn biolátkou, která funguje na principu vakcíny proti chřipce. Eliminuje viry ve vzduchu. Při použití 3 měsíce/rok vydrží zhruba 4 roky.
Hezký den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  19.04.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz