Odpověď na dotaz

Lenka Řezníčková:

Dobrý den, je prosím možné aby po alergické reakci na Penbene v prosinci loňského roku (reakce začla vysokou teplotou, za tři dny svědění, červené fleky)u mě probíhaly neurčité příznaky jako téměř neustále zvýšené teploty(max.37.5, zimnice nebo horkost,občas rudé oči, svědění a pálení (rudnutí) uší, sem tam drobná svědivá vyrážka,bolest v krku,velká únava.Alergička jsem od 14 let a v době, kdy mi alergie začínala jsem si stejně jako nyní připadala neustále nemocná,dle sedimentace jsem ale nyní v pořádku.Připadá mi, jako bych si nějak narušila imunitní systém a nevím co s tím.Jaké si mám vyžádat odběry,nebo co by mi mohlo pomoct.Hlavně ta teplota mi není příjemná a může vlastně být teplota projev alergie?
Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den. Tento stav vzhledem k časovému odstupu nemůže být pozdní
alergickou reakci na penebene. Doporučil bych Vám vyšetření na
imunologiii a infekčním. Normální sedimetace ještě nevvylučuje
možnost tzv fokálního infektu.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  02.03.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 104 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, objevila se u mě alergie na penicilin, byla jsem v nemocnici. Tam mi dali infúzi a s jedním práškem mě poslali domů. Další den mi...

Zobrazit poradnu