úvod Proalergiky.cz > Poradna

Poradna pro alergiky

Zdravotnické dotazy:
Mohou mé zdravotní problémy souviset s alergií?
Jak se léčí alergická onemocnění? Beru správné léky?

Produktové dotazy:
Co potřebujete vědět o zboží pro alergiky a ekzematiky?
Co si koupit na svůj problém?

Než položíte svůj dotaz, projděte si již zodpovězené dotazy.

4911 odpovědí Vybrat dotazy na téma:   Položit nový dotaz

Karel F., 10. 8. 2021

Po prodělaném Covidu při prvni dávce vakciny Pfizer na Covid jsem měl místní alergickou reakci. V miste vpichu vznikla červená skvrna o cca průměru až 15 cm a začala mizet po podání antihistaminika a natírání Fenistylem.Trvalo to asi 5 dní. Bude se to opakovat i pri druhé dávce ? Mám si vzít předem antihistaminikum ? Dekuji za odpověď Karel F.

Zobrazit odpověď

Témata:

Milan Skýba, 16. 7. 2021

Dobrý den, jsem téměř 40 let vedený jako astmatik. V posledních letech jsem pomocí meditací své dýchací potíže téměř zcela eliminoval. Při kontrolním měření v lednu 2021 mi byla naměřena hodnota FeNO 58 ppb. Do dnešního dne jsem byl zcela bez obtíží, bez rýmy i kašle, bez jakýchkoliv alergických reakcí na cokoliv (pyly apod.) s výjimkou cca 14 dnů v červnu, kdy jsem nebyl psychicky zcela ideální a proto jsem užíval Seretide pouze na noc, abych se vyspal, jinak jsem jej za celou dobu nepotřeboval. Nicméně na včerejším kontrolním měření jsem měl hodnotu FeNO 78 ppb. Spirometrie v normálu, poslechově bez nálezu. Znamená to, že mi v plicích probíhá nějaký zánět, ale bez projevů? Nic na sobě nepozoruji a fyzicky se cítím skvěle. Nějak tomu všemu nerozumím, proč se hodnoty zvyšují, přestože nemám žádné obtíže, můžete mi to prosím trochu objasnit? Moc děkuji MS

Zobrazit odpověď

Témata:

Dominik, 9. 7. 2021

Dobrý den, v dětství jsem měl velice silnou alergickou reakci na kyselinu acetyl salycilovou, spojenou s vnitřním krvácením. V současnosti bych se rád očkoval na covid-19, ale zjistil jsem, že bych vzhledem k této alergii mohl mít po očkování problémy. Od dětství jsem již nebral žádné léky obsahující tyto látky. V současnosti nevím, zdali se mohu bez obavy nechat očkovat. Moje ošetřující lékařka stojí za starou belu (a to jsem ještě hodně slušný), sama snad ani neví, která bije, takže sháním informace kde se dá. Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Témata:

Denisa, 7. 7. 2021

Dobrý den, prosím o radu. Syn(10) má vždy po koupání v přírodním koupališti svědivou vyrážku v oblasti plavek. Nikde jinde na těle se mu nic neobjevi jen na hýždích a stehnech v místě, kde má plavky. Je to alergie na sinice nebo plavkovy materiál? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Témata:

Marie Mazůrková, 2. 7. 2021

Dobrý večer, je mě 70 let, před 14 dny jsem užívala 3 dávky Duomox 1000 mg, na reakci na infikované klíště, na ATB jsem dostala silnou alegii v podobě otoků, vyrážky svědivé po celém těle, popraskaný jazyk. zatím to zcela po injekcích nevymizelo. Za týden mám jít na druhou dávku Astra zeneca. Není to nebezpečné? D+kuji Mazůrková

Zobrazit odpověď

Témata:

Vlasta, 25. 6. 2021

Dobrý den, bylo mi zjíštěno několik alergií, zajímají mě zkřížené alergie, které odpovídají mým problémům. Jedná se mi o zkříženou alergii na moučného červa. Dále jsem se chtěla zeptat na možnost alergie a masivního padání vlasů. 6 týdnu nejím kravskou bílkovinu, snížila jsem se mi i urea. Padání vlasů se mi hodně snížilo. Ale pořád to neni ono. Může způsobovat padání vlasů ještě i jiná alergie? Hormony, vitamíny i minerály jsou v normách. Mám jen nizkou hodnotu vitamínu D, které prý na padání vlasů nemá vliv. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Témata:

Petra, 24. 6. 2021

Dobrý den. Asi v 10letech(před 35lety) jsem měla vyrážku po podání acylyrinu, bylo mi řečeno, že jsem alergická na kyselinu salicylovou.Od té doby jsem acylpyrin nebrala.Nyní více používám kosmetiku a zjistila jsem, že obsahuje Aktivní látky. kyselina salicylová(POPŘ.je psáno, obsahuje:Benzyl salicylát). Velkou alergickou reakci jsem zatím neměla, svědění,pocit jako stáhnutí pokožky nevím zda mám přisuzovat jako alergická reakce, nebo vhodná reakce třeba pleťové masky.A tak nevím, zda se mám této kosmetiky vyhýbat,ikdyž nyní jsem zjistila,že je to skoro všude. Nebo s tím nemá žádnou spojitost,nebo velmi malou? Nerada bych špatně Děkuji za odpověď. Petra

Zobrazit odpověď

Témata:

Irena, 24. 6. 2021

Dobrý den ,v minulosti jsem měla hodně ošklivou reakci na penicilin, myslela jsem,že nepřežiju.I přes injekcina pohotovosti v odpoledních hodinách se mi reakce vrátila ve 23.00 hod.Pokud po očkování budu mít opět alergickou reakci,zajímá mě, jak to budou v nemocnici řešit. Obecně SÚKL odmítá přiznat reakci v přímé souvislosti s očkováním, jak tedy bude reagovat nemocnice? Budou zřejmě zkoumat co jsem snědla a vypila , protože zcela zjevně neexistuje protilátka a jak mě tedy budou léčit? Děkuji Irena

Zobrazit odpověď

Témata:

Pavel, 11. 6. 2021

Dobrý den, dnes mi bylo sděleno, že mám alergii na Kravské mléko IgG 2,91, dále kasein IgG 1,68 a sóju IgG 1,32. Bylo mi doporučeno vysadit mléčné výrobky. jediný problém který mám, je akné na ramenou (bolestivé). V poznámce je uvedeno: alergie, intolerance na laktózu, kasein ,soju, prick polyvalentní. Od malička jím mlečné výrobky a to hodně, nedokážu si představit, že s tím skončím... Máte nějakou radu, aby jsem nemusel vyřadit mléčné výrobky? A jsou ty výsledky moc špatné? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Hana, 31. 5. 2021

Dobrý den, letos v březnu mi otekly rty a měla jsem je velmi suché. Moc jsem to neřešila, myslela jsem, že je to z chladu. Pak mi ale asi po 3 týdnech hodně otekly oční víčka a měla jsem svědící suchou pokožku na celém obličeji. Teprve jsem tedy začala mít podezření na potraviny, a to na jablka nebo cizrnu. Asi po 6 dnech se stav s očima zlepšil, suche rty jsem měla dalších pár týdnů. Po 2 měsících jsem chtěla otestovat jablka, vzala jsem si kousek a vše se opakovalo. Ale stále mám už 2 týdny oteklé víčka a svědivou kůži, stav se moc nelepší, jablka nejím. Chci se zeptat, může vadit vařená kořenová zelenina, a čemu dalšímu bych se měla vyhnout? A co např. palenka z jablek? Může mi také způsobovat problémy? To se ptám spíše ze zvědavosti.

Zobrazit odpověď

Položit nový dotaz