úvod Proalergiky.cz > Poradna

Poradna pro alergiky

Zdravotnické dotazy:
Mohou mé zdravotní problémy souviset s alergií?
Jak se léčí alergická onemocnění? Beru správné léky?

Produktové dotazy:
Co potřebujete vědět o zboží pro alergiky a ekzematiky?
Co si koupit na svůj problém?

Než položíte svůj dotaz, projděte si již zodpovězené dotazy.

4914 odpovědí Vybrat dotazy na téma:   Položit nový dotaz

Irena, 24. 6. 2021

Dobrý den ,v minulosti jsem měla hodně ošklivou reakci na penicilin, myslela jsem,že nepřežiju.I přes injekcina pohotovosti v odpoledních hodinách se mi reakce vrátila ve 23.00 hod.Pokud po očkování budu mít opět alergickou reakci,zajímá mě, jak to budou v nemocnici řešit. Obecně SÚKL odmítá přiznat reakci v přímé souvislosti s očkováním, jak tedy bude reagovat nemocnice? Budou zřejmě zkoumat co jsem snědla a vypila , protože zcela zjevně neexistuje protilátka a jak mě tedy budou léčit? Děkuji Irena

Zobrazit odpověď

Témata:

Pavel, 11. 6. 2021

Dobrý den, dnes mi bylo sděleno, že mám alergii na Kravské mléko IgG 2,91, dále kasein IgG 1,68 a sóju IgG 1,32. Bylo mi doporučeno vysadit mléčné výrobky. jediný problém který mám, je akné na ramenou (bolestivé). V poznámce je uvedeno: alergie, intolerance na laktózu, kasein ,soju, prick polyvalentní. Od malička jím mlečné výrobky a to hodně, nedokážu si představit, že s tím skončím... Máte nějakou radu, aby jsem nemusel vyřadit mléčné výrobky? A jsou ty výsledky moc špatné? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Hana, 31. 5. 2021

Dobrý den, letos v březnu mi otekly rty a měla jsem je velmi suché. Moc jsem to neřešila, myslela jsem, že je to z chladu. Pak mi ale asi po 3 týdnech hodně otekly oční víčka a měla jsem svědící suchou pokožku na celém obličeji. Teprve jsem tedy začala mít podezření na potraviny, a to na jablka nebo cizrnu. Asi po 6 dnech se stav s očima zlepšil, suche rty jsem měla dalších pár týdnů. Po 2 měsících jsem chtěla otestovat jablka, vzala jsem si kousek a vše se opakovalo. Ale stále mám už 2 týdny oteklé víčka a svědivou kůži, stav se moc nelepší, jablka nejím. Chci se zeptat, může vadit vařená kořenová zelenina, a čemu dalšímu bych se měla vyhnout? A co např. palenka z jablek? Může mi také způsobovat problémy? To se ptám spíše ze zvědavosti.

Zobrazit odpověď

Eva, 27. 5. 2021

Alergie na mléčnou bílkovinu. Dobrý den, mám ve 43 letech diagnostikovánu alegii na mléčnou bíkovinu.Projevy - při pozření mléka v čisté podobě se dostavuje nevolnost a následně průjem. Pokud mléko vynechám a doplním probiotika vše se během 2-3 dnů srovná. Ale když si dám eidam, nebo mozzarelu, žervé v malém množství cítím se normálně. Jiné příznaky nemám ( vyrážka, ekzémy, dušnost, astma a pod.) Je možné, že alergie je mírná a mohu tedy jíst v malém množství jiné mléčné výrobky než mléko ? Děkuji za radu

Zobrazit odpověď

Jana Svatoňová, 21. 5. 2021

Dobrý den, 5.5. mi byla aplikována první dávka vakcíny Comirnaty. Jsem alergická na kiwi a mám kontaktní alergie na náplasti atd...před vakcinací mi byl podán Zodac, vše proběhlo bez problémů, po čtyřech hodinách jsem ale cítila lehké stažení v hrtanu bez dechových problémů, chrapot/jakoby náběh na laryngitidu/ a tlak na hrudi v oblasti průdušek. Vše se samo upravilo a žádné další vedlejší účinky se neprojevily. Ráda bych se zeptala, jestli mohu podstoupit druhou dávku a jestli ano, je vhodné užít Zyrtec nebo jiný preparát jako profylaxi? Dále by mě zajímalo, jestli když na první dávku nebyla anafylactická reakce je šance, že ani druhá dávka nebude mít bouřlivé účinky ve smyslu reakce do 30 min? Slyšela jsem totiž, že druhé dávky bývají horší. Moc děkuji a přeji hezký den Jana Svatoňová

Zobrazit odpověď

Témata:

Hanka, 21. 5. 2021

Dobrý den,dcera má na svůj věk 6.let, silnou alergii na roztoče.Má otázka zní,koupit jen povlaky na celou postel od značky ProtecSom 100% bavny,nebo koupit komplet nového polštáře, přikrývky,madrace značku nanoSPASE, bez povlaků a dát jen bavlněné povlečení?Obe varianty jsou finančně podobné,tak bych se chtěla správně rozhodnout,moc děkuji za odpověď.H.

Zobrazit odpověď

NP, 21. 5. 2021

Dobrý den, můj dotaz nesměřuje k potížím spojeným s alergií na plísně, ale spíše k prevenci. Mohla bych se zeptat, jak je to s odolností plísní (respektive jejich spor)? Manžel mi hodil plesnivou utěrku do prádla, takže se nedopatřením vyprala s dalšími utěrkami, ručníky a ložním prádlem. Praní bylo na hodinu při 60°C za použití standardního pracího prášku. Jak byste v takovém případě postupoval/a? Vyprat prádlo znovu na nejvyšší teplotu? Nechat ho venku na vzduchu "vyvanout"? Nebo rovnou vyhodit? Moc Vám děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Veronika, 21. 5. 2021

Dobrý den, jsem pylový a potravinový alergik. Mám alergii na pelyněk a s tím i související zkříženou alergii, která se mi také projevuje. Stravuji se pouze živočišnými tuky, mléčnými výrobky,rybami, houbami a obilovinami. To ostatní jsem musela nekompromisně vyřadit. Můj dotaz směřuje k filtrační konvici na vodu, která má sedm čistících vrstev mezi, které patří i pryskyřice. Mohla by mi způsobit alergologické potíže? Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Karel, 18. 5. 2021

Dobrý den, Už skoro dva měsíce se potýkám se škrábáním v krku a zvýšeným zahleněním v téže oblasti, aniž by můj problém byl přijatelně vyřešen. Testy u obvodní ani na ORL nic nezjistily. Testován jsem byl i na Covid. Krom zanícené sliznice jsem většinou víceméně pořádku. Nutno dodat, že zde jsou i dny, kdy jsem skoro dobrý, ale také i dny, kdy mě škrábe v krku opravdu hodně. Napadl mě reflux jícnu, ale tam jsem zaléčen už dlouho, a sice Omeprazolem. Navíc spím skoro v sedě, takže není prakticky možné, aby se mi kyselé šťávy dostaly do krku. Chtěl bych se zeptat, jestli se takto může chovat alergie (zánět v krku, zahlenění, občasné teploty okolo cca 37,3°C, občasná schvácenost a únava)? Nutno dodat, že stejné příznaky jsem měl i v minulosti, nicméně ty netrvaly nikdy tak dlouho a obvykle zmizely stejně rychle, jak mizí nachlazení, tedy po týdnu až dvou. Už začínám být docela zoufalý. Každopádně předem děkuji za odpověď. Karel

Zobrazit odpověď

Témata:

Kateřina Dvořáková, 17. 5. 2021

Dobrý den, syn (5 let) trpi atopickým ekzémem (nejvice na rukách a v oblasti lýtek a holení). Několikrát do týdne se rapidně zhorší, poté zklidní nebo dokonce úplně vymizí. Byla mu zjištěna zvýšená hladina IgG na kasein. Alergie však nikdy potvrzena nebyla. Trpí také alergií na psí lupy, břízu a plísně. Chtěla bych se zeptat, jestli tato zvýšená hladina IgG může být příčinou ekzému a zda by bylo vhodné mléko vyloučit.Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Témata:

Položit nový dotaz