úvod Proalergiky.cz > Poradna

Poradna pro alergiky

Zdravotnické dotazy:
Mohou mé zdravotní problémy souviset s alergií?
Jak se léčí alergická onemocnění? Beru správné léky?

Produktové dotazy:
Co potřebujete vědět o zboží pro alergiky a ekzematiky?
Co si koupit na svůj problém?

Než položíte svůj dotaz, projděte si již zodpovězené dotazy.

4663 odpovědí Vybrat dotazy na téma:   Položit nový dotaz

Jarca B, 11. 5. 2005

Své první těhotenství jsem plánovala a jelikož trpím pylovou alergií, ptala jsem jsem se svého alergologa, jak to udělat aby snížila riziko alergie u dítěte. Bylo mi sděleno, ze se dítě nesmí narodit do mého alergického období. Teď jsem se v časopisech dočetla, že by první 3 měsíce těhotenství neměli probíhat v alergickém období a zanedlouho v tom samém časopise, že se nesmí narodit do alergického období. Nejsem z toho moc moudrá a chtěla bych vědět, jak je to doopravdy, abych se podle toho mohla zařídit při dalším těhotenství.

Zobrazit odpověď

Radek, 11. 5. 2005

Jeste bych se chtel zeptat jesli akne muze souvised s alergii chodim do kožni lekařky ale vidim že si zjevně nevi rady co s tim? Trpim akne už asi 8let ale až loni jsem se rozhod se s tim lečit protože se to stale zhoršovalo hlave po spoceni(škrabani svěděni a zaněty pocelych zadech)

Zobrazit odpověď

Témata:

Zdeněk Kohout, 9. 5. 2005

Dobrý den, již od února mám problémy s příznaky alergie (nebo virového onemocnění ?). Problémy jsou spojené se zapálením nosolhtanu a pálením na průduškách, také v krku. Rýma je střídavě bezbarvá a hnisavá. Mám za sebou dvoje antibiotika a hromadu podpůrných léků a začínám být bezradný, jestli to někdy vůbec vyléčím. Mám vrozený atopický ekzém, proto se ptám zda se takto může projevovat alergie a co pomáhá. Vyzkoušel jsem i prášek Zirtec a žádné zlepšení se nedostavilo. Takřka nevykašlávám, jen pořád smrkám a cítím tlak a pálení na nosní sliznicia v krku. Poradíte ? Děkuji Kohout

Zobrazit odpověď

Témata:

Sarka, 9. 5. 2005

chtela bych se zeptat mame ctyrleteho chlapce po cely den se nezastavi je hyperativni v noci vsak mezi 1-2 hod. se rozkasle kasel je suchy az nekdy vypada , zese spis pozvrazi pochvilce se vse uklidni a spi az do rana .Poradite nam dekuji

Zobrazit odpověď

Témata:

Nora, 9. 5. 2005

Dobrý den,chci se zeptat, moje 45 letá maminka má problém s chladem.Kdykoliv si i doma sedne na něco na čem nemá deku objeví se úporné nucení na močení.Nastává to hned několik minut po tom co si na něco sedne.Stále nosí sebou polštář,protože jinak by se toho nezbavila.Tyto příznaky potom přetrvávají několik dni.I v létě chodí oblíkaná do teplých kalhot,jinak má hned problémy.Začalo jí to po porodu.A její ošetřující lékař jí řekl, že se s tím nedá nic dělat, že je prostě náchylnější.Můžetejí pomoc?? Děkuji

Zobrazit odpověď

Témata:

Jana, 4. 5. 2005

Dobrý den, jaké jsou zkušenosti s okenním štítem proti prachu. Jsem mj. alergická na pyly a momentálně se začínají objevovat potíže. Je lepší čistička nebo mi pomůže jen okenní štít? Děkuji za radu.

Zobrazit odpověď

Honza, 2. 5. 2005

Dobrý den, měl bych zájem o čističku vzduchu - dle referencí a informací z internetu mě nejvíce zaujala čistička Sharp FU-60SE-S. Má přítelkyně je alergická na pyly, prach, peří ad. Můžete mi prosím poradit, zda je to dobrá volba a zda je vhodná do celého bytu, který je velký cca 45m2. Píše se, že je určena do místnosti do 46m2, je tedy vhodná i do bytu o celkové velikosti včetně WC 45m2. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Yvona Holá, 2. 5. 2005

Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil nějaké možnosti týkající se léčby alergie u mé 11-ti leté dcery.Je alergická na spoustu věcí, zejména roztoči a břízovité pyly. Léčba vakcínami ji zatím moc nepomáhá. Celoročně užívá Zyrtec. Alergie se projevuje silnou bolestí hlavy - má nateklé dutiny. Díky Yvona

Zobrazit odpověď

Katka, 2. 5. 2005

Dobrý den,mám 2.dotazy. 1.mohu používat Zyrtec každý den?Jsem po něm dost unavená tak ho beru na noc.Pak se mi ,ale zdá ,že mi příliš nepomáhá. 2.Trpím velkou rýmou a mám všechny příznaky alergie na pyly,je to horší než loni,ale zatím jsem nebyla u alergologa,jen u internistky,která mi předepsala zmíněný Zyrtec.Je možné ,že by se má alergie projevila až po 20tém roce?Do té doby jsem byla celkem bez problému. Děkuji moc za případnou odpověď.

Zobrazit odpověď

Témata:

martina, 2. 5. 2005

Dobrý den,mému pětiletému synovi provádí druhým rokem ECP.Stále ale nevím přesně co to znamená.V loni byla hodnota 25.Je alerg.silně na břízu.Dle krev.vyš.byla hodnota 100.Děkuji za odpov.

Zobrazit odpověď

Položit nový dotaz