úvod Proalergiky.cz > Poradna

Poradna pro alergiky

Zdravotnické dotazy:
Mohou mé zdravotní problémy souviset s alergií?
Jak se léčí alergická onemocnění? Beru správné léky?

Produktové dotazy:
Co potřebujete vědět o zboží pro alergiky a ekzematiky?
Co si koupit na svůj problém?

Než položíte svůj dotaz, projděte si již zodpovězené dotazy.

4893 odpovědí Vybrat dotazy na téma:   Položit nový dotaz

Iveta, 29. 7. 2005

Dobrý den, moje 8-letá dcera je asi 2,5 roku vedena v alergologické poradně. Zhruba od března do září bere denně preventivně Zyrtec. Od doby, co docházíme na alergologii dcera dost přibrala. Má však dost pohybu, je sportovně založená, jezdíme na kole, chodíme po horách atd., příjem potravy je přiměřený, rozhodně nejsem zastánce stravy typu cola a hamburgry. Vím, že příčiny toho, že dcera dost přibrala, mohou být různé, avšak zajímá mne, zda Zyrtec může způsobovat přibírání na váze. Na příbalovém letáčku jsem toto upozornění nenašla, ale kdysi jsem četla na internetu zkušenosti jedné ženy se Zyrtecem a mám dojem, že také psala, že přibrala. Je to tedy možné, či nikoliv. velmi děkuji za odpověď. starostlivá maminka z Moravy

Zobrazit odpověď

Témata:

Miroslava, 29. 7. 2005

když dítě ma celý rok rýmu a alergolok nezjistil žádnou alergii co s¨tým máme dělat?

Zobrazit odpověď

Témata:

Jan, 29. 7. 2005

Co mi pomůže při alergii na sluneční záření? Děkuji předem.

Zobrazit odpověď

Michaela, 29. 7. 2005

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat od jakého věku dítěte se mohou provádět kožní testy k zjištění alergie. Dceři je 11 měsíců a má jít na odběr krve do docela velké zkumavky. Ten odběr si nedovedu představit. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Ivana, 27. 7. 2005

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vysavač Samsung SC 7060. Líbí se mi, ale nemáte u něj žádné příslušenství. U vasavačů Miele máte v nabídce náhradní filtry,ale u Sanmsungu ne. Nebude problém sehnat náhradní Hepa filtr a náhradní filtr do twisteru? proč je nemáte také v nabídce? Jak často se musí tyto filtry měnit,když je Hepa filtr omyvatelný? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Hana, 11. 7. 2005

Dobrý den,mám sedmiměsíčního syna,který od čtvrtého měsíce kašele a občas sípe / nejvíce v uzavřených místnostech.Kašel se projevuje k ránu / až hodinové záchvaty /a v dopoledních hodinách kdy spí. Venku kašle pouze když spí.Od čtyř měsíců dostává od lékaře různé sirupy a měl i antibiotika.Při podávání léku se stav zlepší, ale po vysazení se všdy kašel vrátí.Při vyšetřování, lékařka nic závažného nenachází a na rengenu plic také nic neobjevily.Manžel jako malý trpěl záněty průdušek.Chtěla bych se optat jak je možno těmto záchvatum kašle předcházet,a je li možné zjistit co tento stav vyvolává. Děkuji za odepsání.S pozdravem Machová

Zobrazit odpověď

Mergl, 11. 7. 2005

Dobrý den, můj syn má slabou alergii na pyl trav. Projevuje se to svěděním očí a rýmou pouze asi 14 dní v měsíci červnu. Jinak je zcela bez potíží. U alergologa je bez léčby, pouze chodíme na kontroly. Je nutné, aby přestal hrát fotbal, který ho baví, trénuje od 6 let, nyní je mu 14. Je zvyklý na fyzickou zátěž a jinak je naprosto v pořádku. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Ingrid, 11. 7. 2005

Dobrý den, je mi 27 let a mé potíže začaly asi před 3 lety astmatickým záchvatem (do té doby jsem žádnou alergii ani astma neměla, matka je alergická na kovy). Od té doby beru léky na průduškové astma (Foradil, Myflonid). Před nedávnem jsem zašla z vlastní iniciativy na alergologické testy a diagnostikovali mi alergii na kočky. Bohužel v naší domácnosti jich chováme víc a není možné je dát pryč. Proto bych se chtěla zeptat, jestli existuje nějaká léčba trvalejšího rázu, kdy by byla šance se z alergie vyléčit. Na internetu jsem již nějaké kusé informace objevila, ale chtěla bych znát více podrobností. Byla bych případně vděčná na kontakt na lékaře, který se touto léčbou zabývá. Také jsem slyšela, že prý zabírá i homeopatická léčba. Poraďte mi také prosím, jaká opatření doma zavést, aby se dráždění minimalizovalo - bez toho aby zvířata šla pryč (vím, že tohle je první a základní opatření - ale jak jsem již psala, není možné). Velice děkuji za odpověď a srdečně zdravím, Ingrid

Zobrazit odpověď

Témata:

Marcela, 11. 7. 2005

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká dávka alergenu stačí k vyvolání reakce při alergii na soju. Smím sníst potravinu, která obsahuje sójový lecithin, když výrobce udává čistotu lecithinu 95%?? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Iva, 11. 7. 2005

Dobry den, me 17.lete dceri se po pobytu v prirode 3x v minulem tydnu objevila v obliceji vyrazka (koprivka-svedive pupeny).Je mozne, ze se jedna o pylovou alergii? Poprve bylo slunecne pocasi, podruhe prselo, potreti bylo tesne po desti. Domnivala jsem se,ze se pylova alergie za deste neprojevuje.Drive dcera nemivala zadne alergicke problemy. Dekuji za odpoved.

Zobrazit odpověď

Položit nový dotaz