úvod Proalergiky.cz > Poradna

Poradna pro alergiky

Zdravotnické dotazy:
Mohou mé zdravotní problémy souviset s alergií?
Jak se léčí alergická onemocnění? Beru správné léky?

Produktové dotazy:
Co potřebujete vědět o zboží pro alergiky a ekzematiky?
Co si koupit na svůj problém?

Než položíte svůj dotaz, projděte si již zodpovězené dotazy.

4920 odpovědí Vybrat dotazy na téma:   Položit nový dotaz

Iveta Bácová, 20. 5. 2005

Jsem alergička hlavně na vosí štípnutí snažím se tomu vyhnout,ale po štípnutí jakého koliv broučku hmyzu mam velké otoky a svědí to až pálí nesnesitelně, žádný z gelů a mastiček nezabírá, máte pro mne radu Děkuji

Zobrazit odpověď

Věra, 20. 5. 2005

Dobrý den. Jsem pylový alergik. Můj problém je nepříjemný pocit v krku a slzení jen levého oka a alergické rýmy pouze z levé nosní dírky.Trvá to prakticky po celý rok, ale je to nevyzpztatelné.Někdy mám 2 až 3 dny pokoj a pak zase třeba 14 dní,je to různé.Léčím se na alergii,mám Zyrtex a různé jiné prášky i na průdušky. Prý mám chronický zánět.Nic mi však nepomáhá a navíc mi alergoložka řekla,že alergie není nikdy jednostraná.Můžete mi,prosím poradit jak se toho zbavit? Ztrpčuje mi to život.Na očním,nosním, krčním mi řekli,že je vše v pořádku.Je mi 50 let a mám to tak asi od 20 let.

Zobrazit odpověď

Jeništová, 18. 5. 2005

Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o odpověd na tento problém.PO slunění se mi objeví po celém těle drobné pupínky,které svědí.Dalo by se tomuto problému nějak předejít? V létě se chystám k moři,preventivně užívám beta-karoten.Nemůže to ovlivňit antikoncepce kterou léta užívám? Děkuji Jeništová.

Zobrazit odpověď

Témata:

Blanka, 18. 5. 2005

Dobrý den, je mi 39 a nikdy jsem neměla problémy s alergií. Až letos při prvním sekání trávy se mi stalo to, že když jsem otevřela koš s posekanou trávou, cítila jsem v krku lehký otok a vadila mi ta vůně trávy. Poté večer jsme měla suchý dráždivý kašel a stále jsem cítila otok v krku. K tomu se mi spustila rýma. Tento stav trval zhruba týden s menším odezněním. Při dalším sekání trávy se vše opakovalo. Prosím o radu.

Zobrazit odpověď

řízek, 18. 5. 2005

Moje matka musí chodit na injekce dyprofostu,ale nesmí ho brát častěji,ale jiný jí nepomuže,obsype se ekzemem po celém těle až do mokvajících boláků.Má alergii na pyly,trávy,kovy,rajčata,soju+kalcium mužete nám prosím poradti jak toto léčit,předem děkujeme za Vaší odpoved a přejeme příjemný zbytek dne.

Zobrazit odpověď

Handtová, 18. 5. 2005

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli jsou výrobky Menalind účinné i na lupenku.Děkuji Handtová

Zobrazit odpověď

Jitka Lorencová, 11. 5. 2005

Jsem alergička,atopička.Ekzém se mi bohužel projevuje i na obličeji.Léčeno Imazolem a Aknemycinem a dietou, léčba tvala půl roku, ale měla výsledek.Problém mám s pleťovým krémem,3 roky jsem používala Louis Widmer s max. spokojeností,pak mi kosmetička radila změnu. Nic mi nevyhovuje tak jako Widmer. V současnoti mám opět problémy, kůže na obličeji je velice suchá /až pocity krusty/, je červená, olupující se. Znovu zkouším nasadit uvedné masti od dermatoložky. Prosím, poraďte mi,mám se znovu vrátit ke své oblíbené kosmetice,momentálně asi řada Remeder, nebo zkusit Avéne, jedná se mi o obličej,nechci už investovat do dalších krémů, které mi nesedí. Zkoušela jsem Vichy, Bronfman, La chévre. Děkuji

Zobrazit odpověď

Jarca B, 11. 5. 2005

Své první těhotenství jsem plánovala a jelikož trpím pylovou alergií, ptala jsem jsem se svého alergologa, jak to udělat aby snížila riziko alergie u dítěte. Bylo mi sděleno, ze se dítě nesmí narodit do mého alergického období. Teď jsem se v časopisech dočetla, že by první 3 měsíce těhotenství neměli probíhat v alergickém období a zanedlouho v tom samém časopise, že se nesmí narodit do alergického období. Nejsem z toho moc moudrá a chtěla bych vědět, jak je to doopravdy, abych se podle toho mohla zařídit při dalším těhotenství.

Zobrazit odpověď

Radek, 11. 5. 2005

Jeste bych se chtel zeptat jesli akne muze souvised s alergii chodim do kožni lekařky ale vidim že si zjevně nevi rady co s tim? Trpim akne už asi 8let ale až loni jsem se rozhod se s tim lečit protože se to stale zhoršovalo hlave po spoceni(škrabani svěděni a zaněty pocelych zadech)

Zobrazit odpověď

Témata:

Zdeněk Kohout, 9. 5. 2005

Dobrý den, již od února mám problémy s příznaky alergie (nebo virového onemocnění ?). Problémy jsou spojené se zapálením nosolhtanu a pálením na průduškách, také v krku. Rýma je střídavě bezbarvá a hnisavá. Mám za sebou dvoje antibiotika a hromadu podpůrných léků a začínám být bezradný, jestli to někdy vůbec vyléčím. Mám vrozený atopický ekzém, proto se ptám zda se takto může projevovat alergie a co pomáhá. Vyzkoušel jsem i prášek Zirtec a žádné zlepšení se nedostavilo. Takřka nevykašlávám, jen pořád smrkám a cítím tlak a pálení na nosní sliznicia v krku. Poradíte ? Děkuji Kohout

Zobrazit odpověď

Témata:

Položit nový dotaz