úvod Proalergiky.cz > Soutěže > Soutěž o inhalátor a dechové rehabilitační pomůcky Philips Respironics

Soutěž o inhalátor a dechové rehabilitační pomůcky Philips Respironics

Soutěž přinesl


Kdo by neznal nachlazení, kašel či rýmu? Pokud však na tato onemocnění dýchacích cest trpíte Vy nebo Vaše dítko často nebo jsou navíc tyto potíže i alergického původu, máme pro Vás praktického pomocníka nejen pro prevenci, ale i pro zmírnění projevů či zkrácení doby léčby těchto onemocnění.

Tím je praktický inhalátor, který můžete používat běžně v domácnosti.

Vyzkoušejte kompresorové inhalátory Philips Respironics. Vybírat můžete ze tří typů - pro děti využijete Philips Respironics Sami s atraktivním dětským designem a dětskou maskou, pro dospělé můžete zvolit Philips Respironics Essence  nebo Philips Respironics Elegance v robustním provedení pro velmi náročný provoz.

Všechny inhalátory Philips Respironics využívají patentovanou technologii Sidestream, která zásadně zkracuje dobu inhalace z obvyklých 15-17 minut na X minut (soutěžní otázka). Poskytují rychlou, účinnou a spolehlivou inhalační léčbu.

Jen pár minut inhalace každý den má výrazný preventivní účinek.

Základní pravidla aneb Co, jak a kdy inhalovat?

  1. Inhalujte buď preventivně minerální vodu (např. Vincentky) nebo lékařem předepsané aerosolové léčivo.
  2. Začněte inhalovat při prvních příznacích onemocnění, a to dvakrát denně, ráno a večer. Infekce pak bude mít menší šanci se rozšířit a nemoc pravděpodobně proběhne v mírnější podobě.
  3. Inhalujte, až dokud vaše dýchací cesty nebudou volné a čisté. To znamená, pokud stále trochu smrkáte, kašlete nebo máte zalehlé ucho, ještě není čas inhalační léčbu ukončit.
  4. Máte-li pouze kašel, inhalujte ústy přes náustek. Máte-li rýmu nebo ucpané dutiny, používejte inhalační masku, protože potřebujete aerosol vdechovat nosem. Máte-li infekci v nose i v krku zároveň, využijte opět masku a nadechujte se první půlku inhalace nosem a druhou ústy.
  5. Pokud máte slabší imunitu a každou chvíli „na vás něco sedne“, je samozřejmě vhodné v „chřipkové sezoně“ inhalovat i preventivně. Dýchací cesty budou odolnější vůči choroboplodným zárodkům. Při prevenci stačí inhalovat jednou denně, ideálně večer.
  6. A ještě jeden tip: Při urputnějších zánětech je lepší dýchat vlažný aerosol než studený. Toho docílíte tak, že minerálku před nalitím do inhalátoru ohřejete na zhruba 40 °C, například v mikrovlnce.

Pomůcky pro posílení dýchacích svalů

Kromě inhalátoru v podobě elektrického přístroje si můžete nyní zasoutěžit i o další dechové rehabilitační pomůcky Philips Respironics – nádechový a výdechový rehabilitační ventily - pro trénink dýchacích svalů, zvláště vhodné pro astmatiky, alergiky pacienty s bronchitidou, chronickou bronchitidou, produktivním i neproduktivním kašlem, s cystickou fibrózou. Výhodami těchto pomůcek je možnost použití v jakékoli poloze, možnost kombinace i s ostatními technikami plicní rehabilitace (např. dechová gymnastika, aj.), jednoduchá údržba, snadné používání i pro děti.

Philips Respironics Treshold IMT (nádechový rehabilitační ventil) – cílem dýchání s touto pomůckou je zlepšení kondice, zvýšení svalové síly nádechových svalů a vytrvalost. Dochází ke snížení výskytu dušnosti v klidu i během cvičení a zlepšuje funkční pracovní kapacitu.

Philips Respironics Treshold PEP (výdechový rehabilitační ventil) – dýchání s touto pomůckou napomáhá zabraňovat nahromadění bronchiální sekrece v dýchacích cestách, aktivuje a zvyšuje svalové síly výdechových svalů a zlepšuje jejich zapojení do aktivního dechu. Lze používat v kombinaci s inhalátory.

Po trénincích pomocí pomůcek Treshold dochází nejen ke zvýšení síly dechových svalů, a tím snazšího zvládání denních či pohybových aktivit a zájmů, ale např. i ke snížení dávek užívaných léčiv apod.

Inhalátory a dechové rehabilitační pomůcky Treshold značky Philips Respironics lze získat na předpis od svého ošetřujícího lékaře (po schválení revizním lékařem) nebo zakoupit v lékárnách nebo specializovaných prodejnách a eshopech.

Výhry

1. cena – inhalátor Philips Respironics Sami nebo inhalátor Philips Respironics Essence (dle Vašeho výběru) -  v hodnotě 1 798 Kč

 

2.– 4. cena – set Philips Respironics Treshold PEP + Philips Respironics Treshold IMT – v hodnotě 1 163 Kč (Součástí ceny je brožurka s návodem k použití.)

Philips Respironics Treshold PEP + Treshold IMTPhilips Respironics Treshold PEP + Treshold IMT

Do soutěže se zapojíte zodpovězením soutěžních otázek a kompletním vyplněním kontaktního formuláře.

Soutěž trvá do 3. prosince 2017. 

Pokud budete potřebovat poradit se správnou odpovědí, nápovědu naleznete na stránkách www.zdravotni-poradna.cz

Soutěžní otázky

Přihlásit se. Proč?

  1. Inhalátory Philips Respironics lze používat:
  2. Inhalace s inhalátory Philips Respironics trvá pouhých
  3. Dechové pomůcky Philips Respironics Treshold PEP a Treshold IMT mohou používat:

Vyplňte kontaktní údaje

Vaše jméno:
E-mail: Nikde ho nezobrazujeme
Ulice a č.p.: Pro zaslání výhry.
Město:
PSČ: