úvod Proalergiky.cz > Soutěže > Soutěž o inhalátor a dechové rehabilitační pomůcky Philips Respironics

Soutěž o inhalátor a dechové rehabilitační pomůcky Philips Respironics

Soutěž přinesl

Výherci

1. cena - L. Michlík, Orlová Poruba
2. cena - M. Šimeček, Pustějov
3. cena - E. Hrbáčková, Kladno
4. cena - V. Havelková, Kly


Kdo by neznal nachlazení, kašel či rýmu? Pokud však na tato onemocnění dýchacích cest trpíte Vy nebo Vaše dítko často nebo jsou navíc tyto potíže i alergického původu, máme pro Vás praktického pomocníka nejen pro prevenci, ale i pro zmírnění projevů či zkrácení doby léčby těchto onemocnění.

Tím je praktický inhalátor, který můžete používat běžně v domácnosti.

Vyzkoušejte kompresorové inhalátory Philips Respironics. Vybírat můžete ze tří typů - pro děti využijete Philips Respironics Sami s atraktivním dětským designem a dětskou maskou, pro dospělé můžete zvolit Philips Respironics Essence  nebo Philips Respironics Elegance v robustním provedení pro velmi náročný provoz.

Všechny inhalátory Philips Respironics využívají patentovanou technologii Sidestream, která zásadně zkracuje dobu inhalace z obvyklých 15-17 minut na X minut (soutěžní otázka). Poskytují rychlou, účinnou a spolehlivou inhalační léčbu.

Jen pár minut inhalace každý den má výrazný preventivní účinek.

Základní pravidla aneb Co, jak a kdy inhalovat?

  1. Inhalujte buď preventivně minerální vodu (např. Vincentky) nebo lékařem předepsané aerosolové léčivo.
  2. Začněte inhalovat při prvních příznacích onemocnění, a to dvakrát denně, ráno a večer. Infekce pak bude mít menší šanci se rozšířit a nemoc pravděpodobně proběhne v mírnější podobě.
  3. Inhalujte, až dokud vaše dýchací cesty nebudou volné a čisté. To znamená, pokud stále trochu smrkáte, kašlete nebo máte zalehlé ucho, ještě není čas inhalační léčbu ukončit.
  4. Máte-li pouze kašel, inhalujte ústy přes náustek. Máte-li rýmu nebo ucpané dutiny, používejte inhalační masku, protože potřebujete aerosol vdechovat nosem. Máte-li infekci v nose i v krku zároveň, využijte opět masku a nadechujte se první půlku inhalace nosem a druhou ústy.
  5. Pokud máte slabší imunitu a každou chvíli „na vás něco sedne“, je samozřejmě vhodné v „chřipkové sezoně“ inhalovat i preventivně. Dýchací cesty budou odolnější vůči choroboplodným zárodkům. Při prevenci stačí inhalovat jednou denně, ideálně večer.
  6. A ještě jeden tip: Při urputnějších zánětech je lepší dýchat vlažný aerosol než studený. Toho docílíte tak, že minerálku před nalitím do inhalátoru ohřejete na zhruba 40 °C, například v mikrovlnce.

Pomůcky pro posílení dýchacích svalů

Kromě inhalátoru v podobě elektrického přístroje si můžete nyní zasoutěžit i o další dechové rehabilitační pomůcky Philips Respironics – nádechový a výdechový rehabilitační ventily - pro trénink dýchacích svalů, zvláště vhodné pro astmatiky, alergiky pacienty s bronchitidou, chronickou bronchitidou, produktivním i neproduktivním kašlem, s cystickou fibrózou. Výhodami těchto pomůcek je možnost použití v jakékoli poloze, možnost kombinace i s ostatními technikami plicní rehabilitace (např. dechová gymnastika, aj.), jednoduchá údržba, snadné používání i pro děti.

Philips Respironics Treshold IMT (nádechový rehabilitační ventil) – cílem dýchání s touto pomůckou je zlepšení kondice, zvýšení svalové síly nádechových svalů a vytrvalost. Dochází ke snížení výskytu dušnosti v klidu i během cvičení a zlepšuje funkční pracovní kapacitu.

Philips Respironics Treshold PEP (výdechový rehabilitační ventil) – dýchání s touto pomůckou napomáhá zabraňovat nahromadění bronchiální sekrece v dýchacích cestách, aktivuje a zvyšuje svalové síly výdechových svalů a zlepšuje jejich zapojení do aktivního dechu. Lze používat v kombinaci s inhalátory.

Po trénincích pomocí pomůcek Treshold dochází nejen ke zvýšení síly dechových svalů, a tím snazšího zvládání denních či pohybových aktivit a zájmů, ale např. i ke snížení dávek užívaných léčiv apod.

Inhalátory a dechové rehabilitační pomůcky Treshold značky Philips Respironics lze získat na předpis od svého ošetřujícího lékaře (po schválení revizním lékařem) nebo zakoupit v lékárnách nebo specializovaných prodejnách a eshopech.

Výhry

1. cena – inhalátor Philips Respironics Sami nebo inhalátor Philips Respironics Essence (dle Vašeho výběru) -  v hodnotě 1 798 Kč

 

2.– 4. cena – set Philips Respironics Treshold PEP + Philips Respironics Treshold IMT – v hodnotě 1 163 Kč (Součástí ceny je brožurka s návodem k použití.)

Philips Respironics Treshold PEP + Treshold IMTPhilips Respironics Treshold PEP + Treshold IMT

Do soutěže se zapojíte zodpovězením soutěžních otázek a kompletním vyplněním kontaktního formuláře.

Soutěž trvá do 3. prosince 2017. 

Pokud budete potřebovat poradit se správnou odpovědí, nápovědu naleznete na stránkách www.zdravotni-poradna.cz

Zobrazit aktuální soutěže