Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Atopický ekzém u dětí do tří let

Atopický ekzém u dětí do tří let

ProAlergiky.cz

2. 4. 2011
7:51

Můžeme ovlivnit atopický ekzém, koliky a další projevy atopie u svého dítěte?

Odpověď na tuto otázku není lehká. Někdy ano, někdy ne, ale určitě stojí za to, se o to pokusit. Atopické projevy u dětí do tří let (atopický ekzém, koliky, dýchací problémy) velmi často souvisí se stravou, protože prvními alergeny, se kterými se dítě setká, jsou právě alergeny potravinové.

Máte otázky týkající se atopického ekzému či dalších projevů alergie u vašich dětí? Chcete zkusit úpravu jídelníčku? Nebojte se nás zeptat na cokoliv. Poradíme vám.

Na vaše otázky v této diskuzi odpovídá Věra, která se problematice atopie u dětí věnuje již několik let a úspěšně radí maminkám, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat.

Další informace o atopickém ekzému dětí najdete ve speciálu Ekzémy a alergie u dětí do tří let.

Melounek

5. 1. 2017
16:39

RE: Atopický ekzém u dětí do tří let
Dobrý den, dcerce je 6 měsíců. Před 14 dny jsme začaly s příkrmy - nejprve bio mrkev (uvařená v koj.vodě - rozmačkaná) 4 dny za sebou, poté to samé s brokolicí a následně to samé schéma s dýní hokaido. Asi před 4-5 dny jsem si všimla na lokti...viz. obrázek.
Neumím identifikovat - vyrážka nebo ekzém?
A nemůželi to mít spojitost právě se zaváděním potravin.příkrmů...bohužel právě na přelomu brokolice - dýně, tedy nevím, která z nich by za to "mohla".
A čím případně mazat? Zatím jsme zkusily měsíčkovou mast ale bez výsledku.
Děkuji za radu

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Tana

6. 12. 2016
7:57

Dobrý den,

velice se omlouváme, ale z nenadálých osobních důvodů pí. Věra nemůže odpovídat na Vaše dotazy. To platí až do odvolání.

Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Emička

25. 11. 2016
13:51

Prosím o radu...dcera ma alergii na mléčnou bílkovinu...
Je vhodné ji občas zařadit do stravy bio sojové mléko, sýr Tavenyr, nebo rostlinné sýry Veganline? Dceři je 2,5 roku.
Děkuji za odpovědi,už opravdu nevím,co dávat na chleba...

Reagovat

mysalifree

14. 11. 2016
19:26

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

mysalifree

14. 11. 2016
19:26

Pro: JancaZZ===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

JancaZZ

13. 11. 2016
11:30

Dobrý den, paní Věrko, popř. i ostatní maminky,
chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenost s tím, že se při infektu dítěte stav ekzému zlepší.
Syn měl dva dny horečky a ekzém se začal o dost lepšit. Sice jsem dvakrtát použila čípek Nurofen, ale ekzém se začal zlepšovat už před jeho podáním.
Zatím jsem se vždycky dočetla, že dochází k opaku. Je pro to nějaké vysvětlení, popř. nebylo by to nějaké vodítko, jak dále při léčbě postupovat? Mimochodem, horko a zapocení mu vždycky dělá špatně.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Jana

Reagovat

luna

26. 10. 2016
22:35

Dobry den pani Verka, pred vyse rokom mi Vase rady velmi pomohli pri rieseni exemu mojho synceka.Mal ABKM vylucenim bielkoviny pocas dojcenia a prvych prikrmov sa nam ho podarilo potlacit, resp.je cisty, len ked nanho nieco lezie, sopliky,choroba tak ma suche miesta hlavne na brusku a nohach, pritom uz sme BKM zaradili, jogurty, acidko ok, syry,smotanove veci odmieta, kase s umelym mliekom zje.Odmieta nam aj pecivo, zemiaky.Problem je ten, ze ma 20 mesiacov a len 9,2 kila, v podstate nepribera, raz ma 9 kg raz 9,4, potom zas 9,2 a takto sa tocime uz skoro 5 mesiacov.Boli sme na gastre, rozbor krvy nepreukazal ani alergiu na lepok ani ABKM co ma prekvapilo, ale v tom case mal len jogurty..teraz o mesiac ubehne 6 mesiacov od testov, tak udajne mame prist znova...Syn papa ale nie nejak vela...Som zufala, mam vyradit BKM moze to byt tym?Vdaka

Reagovat

dagi

16. 10. 2016
23:29

Dobrý den,

prosím o názor.Dcera 13 měsíců,kolem 4 měsíce se jí objevila malá suchá ložiška kolem pupíku a na stehnech,v 5 měsících po očkování se ložiška rozšířila skoro na celé nožky(zepředu).Ložiška neměla nikdy mokvavé, spíše suchá,drsná kůže,začervenalá. Nekonzumuji mléko ani vejce, ale ložiska má stále.Prosím o info, zda se jedná o kvasinku a jestli mazat zinkovou mastí a sudokrémem a za jak dlouho by se měla ložiška zahojit.Já sama trpím atopickým exémem od narození, a mám také zkřížené potravinové alergie pylu břízy.Ještě jsem se chtěla zeptat, zda jí můžu dávat potraviny s lepkem, občas nějaký zakysaný mléčný vyrobek,a zda můžu užívat zelené potraviny - hlavně mladý ječmen a zda začít užívat hylak - koupila jsem si ho, ale lékárnice říkala, že jelikož jsem kojící matka, tak si mám zavolat paní doktorce,jestli ho můžu užívat.A ještě poslední dotaz, jak zajitit dostatek vápníku, můžu konzumovat výrobky s mákem ? ( prý obsahuje velké množství vápníku )

Moc děkuji

Reagovat

lendis

12. 10. 2016
20:44

Milé maminky,
chtěla bych Vám touto cestou vyjádřit své úžasné zkušenosti s paní Věrou. Mám roční holčičku, která od 2. měsíce trpěla atopickým ekzémem - téměř po celém těle. Když jsem si přečetla příspěvky, které tu všechny dáváte, zjistila jsem, že má Terezka úplně stejné příznaky a napsala Věře. Spolupracovaly jsme 2 měsíce a moje Terezka má teď téměř po problémech. Věra nám poradila jako žádný jiný odborník!! Problém pojala komplexně - jídlo, mazání, koupele, atd. což se mi líbilo. Dokonce mi dala i spoustu zdravých, jednoduchých a výborných receptů. Jsem nesmírně šťastná, že jsem na paní Věru narazila - ulevilo se Terezce a vlastně i celé rodině. Ještě jednou díky a přeji spoustu spokojených maminek jako jsem já :)

Reagovat

zuzaroba

12. 10. 2016
10:49

Dobrý den paní Věro,
syn téměř 6m má atopický ekzém.Poprvé se mu objevil zřejmě po první dávce očkování InfanrixHexa ve 4m. Nemůžu říct stoprocentně, že bylo očkování spouštěčem, ale do té doby nic a dělala jsem všechno stejně..koupala,jedla..Zpočátku měl malé červené suché flíčky na zápěstí na ručíčkách, postupně mi přijde, že se ložiska zvětšují a přibývají( má i pod kolínkem a čerstvě ted cca 2 dny zpět se mu okolo bříška udělala jakoby krupička). Nejprve jsem léčbu zahájila řadou Linolla(mazala mastí,olej do koupele,mléko po koupli)...ted už vím, že to byla chyba..poté zkusila sudocrem..přišlo mi zlepšení..pak jsme byli u paní doktorky a ta nám předepsala zinek v oleji a vzorek Bioderma Atoderm..přijde mi spíše zhoršení..Syna koupu každý den v čisté vodě a dvakrát jsme ted použili ovesnou koupel na dop. p. doktorky..Syn užívá Biogaiu a je plně kojen.Uvžuji o koupi Hylaku pro mě a čaje Rooibos.
Chtěla bych Vás požádat, jakou kosmetiku používat, zda jen ten sudocrem napřiklad a jak často, v čem ho koupat a hlavně zda najet na nějakou dietu a jakým způsobem.
Ještě byxh se chtěla poradit, zda druhou dávku očkování Hexy odložit až bude ekzem zaléčen? Měl by mět druhou dávku cca za 14 dní, pokud to dáme do pořádku dle paní doktorky.
Dnes se jdeme ukázat paní doktorce.
Moc děkuji za reakce.
S pozdravem zuzaroba

Reagovat

sheilla

7. 10. 2016
15:08

Nasla som este jednu foto zo zaciatku, tak ju posielam.

Reagovat

sheilla

7. 10. 2016
14:53

Dobry den, chcela by som Vas opat poprosit o radu.Dcerka 2r, ekzematik od 1. mesiaca, ma od marca 2016 problem s ekzemom okolo ust i na ustach...Zacalo to malym cervenym fliacikom pri pravom kutiku , ktory sa zvacsoval pomalicky...Kozna predpisala ako inak locoid, po ktorom jej to na tom mieste zmizlo, no za par dni sa to objavilo nad hornou perou...locoid opat pomohol no po mozno 2 tyzdnoch opat to iste a flak sa zjavil v druhom kutiku ust.locoid uz nepomohol...popritom sa jej zacali po chorobe v juli objavovat dost casto kutiky, co predtym nemavala a v auguste sa pridruzili este aj dost suche a popraskane pery...momentalne to ma skoro okolo celych ust, vid foto a raz je to cervensie a raz svetlejsie...skusala som jej najprv na to davat sudokrem a zinkovu mast, no to bolo ovela horsie, koza sa jej na tom mieste neustale odlupovala a bola ovela cervensia..preto jej to denno denne musim premastovat, ci uz nechtikovou mastou, kalciovou na noc, skusala som bepanthen, no stav sa viac menej nelepsi...tiez som jej este v lete skusala davat b vitamin, c vit.(kratkodobo , najviac 2 tyzdne) no tiez som nebadala zlepsenie...Preto sa vas chcem opytat ci by ste mi vedeli s tymto pomoct?dakujem.
ps: na tejto fotke to az tak bohuzial nevidno ,ale tie ruzove miesta byvaju dost cervene a kazdy den je to strasne suche a popraskane...Ak najdem este lepsiu foto, doposlem.

Jana

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.