Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Atopický ekzém u dětí do tří let

Atopický ekzém u dětí do tří let

ProAlergiky.cz

2. 4. 2011
7:51

Můžeme ovlivnit atopický ekzém, koliky a další projevy atopie u svého dítěte?

Odpověď na tuto otázku není lehká. Někdy ano, někdy ne, ale určitě stojí za to, se o to pokusit. Atopické projevy u dětí do tří let (atopický ekzém, koliky, dýchací problémy) velmi často souvisí se stravou, protože prvními alergeny, se kterými se dítě setká, jsou právě alergeny potravinové.

Máte otázky týkající se atopického ekzému či dalších projevů alergie u vašich dětí? Chcete zkusit úpravu jídelníčku? Nebojte se nás zeptat na cokoliv. Poradíme vám.

Na vaše otázky v této diskuzi odpovídá Věra, která se problematice atopie u dětí věnuje již několik let a úspěšně radí maminkám, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat.

Další informace o atopickém ekzému dětí najdete ve speciálu Ekzémy a alergie u dětí do tří let.

Majda82

5. 6. 2017
23:21

RE: Atopický ekzém u dětí do tří let
Dobry vecer,

Mohu se zeptat, v kolika letech vetsinou vymizi alergie na vaj. bilek a BKM syrovatkovou? Synovi jsou dva roky a stale ma s temito potravinami problem. Zhorsi se kuze a napr.po platkovem syru zvraci.

S pozdravy

Majda

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Misik24

15. 4. 2017
11:14

Prosim o radu!!!!

Syn má problém s exémem. Před pár dny se k nám dostala informace, že by to mohlo být kvasinkou. Takže jsme do té doby dělali všechno špatně. Má to skoro po celém těle. Souhlasíte že to vypadá na kvasinku?

Reagovat

Kraleaa

11. 4. 2017
9:40

Dobrý den,

mojí dcerce v 5 mesici diagnostikovali atopicky ekzem. Má ho predevsim v zahybech za krkem na ouskach na hlavicce. Jedná se o zarudla a hlavně vysušená místa. Hodně se škrábe, ani rukavičky nepomáhají...:-( Potřebovala bych poradit s výběrem vhodné kosmetiky pro malou, která ji nebude dráždit. Myslíte, že je dobrá kosmetika od weledy řada s měsíčkovým olejem? Lékárnice mi ji doporučila, ale raději bych znala vaše rady. Děkuji. Lea
https://www.benu.cz/weleda?search9=&p9%5B21539%5D=mesicek&

Reagovat

truska

4. 4. 2017
13:09

Dobry den,

Mela bych jeste jedne dotaz ohledne meho mladsih syna 2 a 1/4 roku. Jeho bratr mel alergii na bkm a ae, u mladsiho nebyl problem v tomto ohledu, ale starsi prinasel ze skolky ruNe viry a rymy a dostal minuly rok 4x bronchitidu. Tento rok jiz 6-7 x. Oba berou od listopadu montekulast, jdeme tento tyden na alergologii a pravdepodobne dostaneme silnejsi kortikoidni leky. Mohla byste doporucit alternativni reseni? Je videt ze ma na bronchitidy predisposice , spusti se mu ryma, pres noc kasle a rano je zahleneny, z toho nasleduje bronhcytida. Inhalujeme pri ryme 3 x denne vincentku, pitny rezim a odsavani je samozrejmosti. Zahleneni vsak nelze odsat a zadne sirupy mi zatim nepomohli az na endromed, ten naposledy odhlenil behem 4 dnu.zvysujeme mu postylku pri spani a v zime zvlhcujeme. Vse je marne, od zacatku jako kdyz prohravame 5:0. Co by mohlo pomoci na zahleneni, coz je spoustecem bronchitid? Mockrat dekuji za jakoukoliv radu a nazor. Od ledna chodi do skolky a premyslim ze ho odhlasim, ale nadruhou stranu by to melo ted na jare byt s virami lepsi, navic starsi stejne do skolky chodi? Doufam ze pisi do spravneho tematu, ale mohlo by to mit spojitost s ae? Ma ho jenou rocne pod kolinkami v breznu vetsinou. Po promazani eucerinem, zatim vzdy do tydne zmizel. Dekuji mockrat. Petra mikulasova

Reagovat

truska

3. 4. 2017
13:51

Dobry den, prosim o radu.syn ma uz delsi cas problem s opruzenupym zadeckem. Ted momentalne mu to uvnitr mokva, ale uz nechci davat zadne kremy ktere vysouseji( sudokrem i tenka vrstva, bepanthen, rapikove obklady), protoze se mu po tom kuze vysusila a mel prasklinku v ritnim otvoru cili krev ve stolici. Ted ma uz asi paty den dietu na ridsi stolici aby se pprasklinka uzdravila, na chirurgii mi rekli mazat pouze vazelinou. Krev ted jiz 2 dny nema, ale znovu zacal,mokvat, tak jsem bazelinu prestala, nechci jz davat znovu sudokrem na vysuseni toho mokvajiciho,abysme nebyli zpatky u krve v po kakani. Myslite ze na to muzu dat gencianu na to mokvani? Co myslite o lecive vlne, myslela jsem ze kdyz se da kousek mezi pulky mohlo by to drzet zadecek otevreny pres no a lepe by vetra, ale zda se mi ze to zmokvalo o neco vice, jakoby se to spise udusilo?Syn ma2 a 1/4 roku a plynky ted uz pouze na noc. Posledni tyden zvladl siestu bez plinky. Mockrat dekuji za radu. Petra mikulasova. Pokud chcete mohu poslat foto.

Reagovat

Miscuko

30. 3. 2017
12:35

Dobry den,
prosim o radu, o jaky kozni problem se jedna?
Synovi ,6mesicu, se v dobe rustu zoubku a po 3.prikrmu na noze ukazaly kruhovite puchyrky. Syn stale trpi na prdiky a zadrzoval casto dlouho stolici (10-15dni), proto jsem usoudila, ze se jedna o kvasinku. Po 3.tydnech to videl nas pediatr (byli jsme mimo Prahu a zdalo se, ze se to zlepsuje). Podle doktora je to atopicky exem. V pondeli mame maleho ockovat 1.hexou. Mame predepsany hydratacni krem a kortikoidni krem. Bojim se ho mazat, protoze mi ten atopicky exem nesedi a nechci mu to pred ockem zhorsit.
Fotky jsou serazeny od nejnovejsi po starsi.
Velice dekuji za radu.

Reagovat

wetky

26. 3. 2017
21:12

Pro: janyz1% genciánka nevadí,jinak mi už snad máme to nejhorší za sebou. Toto jsou staré foto.Mějte se :o)

Reagovat

janyz

26. 3. 2017
19:59

Pro: wetkyJe chudacek malej,snad uz to mate dobry.Tak jsem mu to namazala tou gencialkou,tu mam 1%,tak snad to nejak nevadi.A zaschlo mu to a jak rikate trosku se nam to odlupuje,tak snad uz to moc mokvat nebude. Moc dekuji za radu :-)

Reagovat

wetky

26. 3. 2017
18:42

Pro: janyzted jsem koukla,že to máte na stehně...genciánka by měla zabrat,natřete to třeba po tom koupání

Reagovat

wetky

26. 3. 2017
18:30

Pro: janyzDobrý den,použila jsem genciánku 0,5% a nanesla vatovou tyčinkou na mokvající ložiska a nechala to být. Takhle natřená ložiska pěkně uschnou a malý si to ani nedrbal. Další den(nebo i déle) se to začne odlupovat. Pokud to ještě mokvá,naneste opět jen na ty místa(jen jsem to tak podupkala)
Když to odrolilo,mazala jsem jen zinkovou mastí od Galmed(je nejlepší)
Kde máte ty ložiska? Syn je měl nejvíce v obličeji,posílám foto :o) když tak písněte. Snad Vám to pomůže. Iveta

Reagovat

janyz

24. 3. 2017
20:18

Pro: wetkyDobry den, chtela bych vas poprosit o radu a zeptat se,jak jste postupovala s mazanim gencialkou,kdyz jste mazala maleho.Nam se zase objevil mokvajici ekzem a skrabe si to tak jsem mu to zacala mazat gencialkou, ale nevim jak casto a jak mu to mazat.Tu jsme na mokvajici ekzem jeste nezkouseli,tak nevim jak nato.Moc dekuji za odpoved.

Reagovat

Tana

27. 2. 2017
8:51

Pro: Andrejka.justinDobrý den,
bohužel, momentálně se s pí. Věrou nelze spojit. To platí až do odvolání. Tato informace je uvedena pod Vaším příspěvkem.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.