Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Atopický ekzém u dětí do tří let

Atopický ekzém u dětí do tří let

ProAlergiky.cz

2. 4. 2011
7:51

Můžeme ovlivnit atopický ekzém, koliky a další projevy atopie u svého dítěte?

Odpověď na tuto otázku není lehká. Někdy ano, někdy ne, ale určitě stojí za to, se o to pokusit. Atopické projevy u dětí do tří let (atopický ekzém, koliky, dýchací problémy) velmi často souvisí se stravou, protože prvními alergeny, se kterými se dítě setká, jsou právě alergeny potravinové.

Máte otázky týkající se atopického ekzému či dalších projevů alergie u vašich dětí? Chcete zkusit úpravu jídelníčku? Nebojte se nás zeptat na cokoliv. Poradíme vám.

Na vaše otázky v této diskuzi odpovídá Věra, která se problematice atopie u dětí věnuje již několik let a úspěšně radí maminkám, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat.

Další informace o atopickém ekzému dětí najdete ve speciálu Ekzémy a alergie u dětí do tří let.

Tana

27. 2. 2017
8:51

RE: Atopický ekzém u dětí do tří let
Pro: Andrejka.justinDobrý den,
bohužel, momentálně se s pí. Věrou nelze spojit. To platí až do odvolání. Tato informace je uvedena pod Vaším příspěvkem.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Andrejka.justin

24. 2. 2017
16:04

Dekuji za odpoved a prosim chci se zeptat kde a jak se s pani spojim

Reagovat

Tana

24. 2. 2017
10:16

Pro: Andrejka.justinDobrý den, může se jednat o kvasinku. Zkuste si pročíst článek Věry Zíkové http://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/kvasinkova-infekce-u-deti-a-jeji-priznaky.

Nebo projděte rady paní Věry v této diskuzní skupině, jestli nebyl u někoho podobný případ.
Ať se daří
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Andrejka.justin

22. 2. 2017
14:45

Dobry den moje malá dcera má po těle nějakou vyrazku připadá mi to jako atopicky ekzem žijeme v v anglii dnes sme zašli k obvodní tak se malí podívala do krku a řekla že má virus a že jí to zmizí samo se nevím uz to má dal někdy to odezní a někdy se to vrátí ani nám nic ne předepsala nebo abych něco nato koupila v lekarne řekla že to tak mám nechat nevím město moc nezdá děkuji za odpověď

Reagovat

Tana

22. 2. 2017
11:32

Dobrý den,

velice se omlouváme, ale pí. Věra nemůže odpovídat na Vaše dotazy. To platí až do odvolání.

Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

janyz

21. 2. 2017
16:23

Dobry den pani Vero,chtela bych vas znovu poprosit o radu.Meli jsme spolem i konzultaci po e-mailech,hodne jste nam pomohla.Po vymizeni mokvajiciho ekzemu pod kolenem co mel,jsme pul roku nemeli nic az ted od unora se nam udelalo na stehne a maly si to rozskrabal tak ze mu to mokva a svedi ho to.Toho pul roku jsme jedli uplne vsechno co ted a nemel nic zadnou reakci,tak jidlem by to nemelo byt.Myslite ze to muze byt pocasim?Mazu rano sudocremem a vecer zinkovou masti,ale nejak to nepomaha.premyslela jsem,ze to maznu tou gencialkou,ale nevim kdy,po koupani?Podotykam malemu jsou 2roky. Moc dekuji za odpoved.

Reagovat

Lamzy

21. 2. 2017
10:20

Dobrý den, naše malá má od narození atopický ekzém a já mažu podle paní Zikové zinkovou mastí a vysušuji pudrem, ale největším problémem je kvasinková infekce a mokvání v záhybech faldíků. Nevíte někdo jak na to? Jsem bezradná..

Reagovat

Lamzy

21. 2. 2017
10:20

Dobrý den, naše malá má od narození atopický ekzém a já mažu podle paní Zikové zinkovou mastí a vysušuji pudrem, ale největším problémem je kvasinková infekce a mokvání v záhybech faldíků. Nevíte někdo jak na to? Jsem bezradná..

Reagovat

Gemini

16. 2. 2017
20:06

Pro:jancazz

Děkuji za rady, budeme mazat zinkem a uvidíme. Doufám, že se to brzy zlepší.

Reagovat

JancaZZ

16. 2. 2017
19:54

Pro: GeminiJá můžu radit jen to, co znám z vlastní zkušenosti a hlavně ze zkušeností paní Věrky. Já jsem zpočátku taky promazávala, tak jak to radí skoro všichni doktoři. A ekzém se rozlízal do všech možných končin. Pak jsem zkusila Sudocrem a začalo mu to blednout a loupat se. Pro nás to tedy byla rada nad zlato, lepšilo se to, ale pak se zase rozškrábal nebo zpotil a bylo to nanovo. Na to rozškrábané bych mastné nedávala vůbec, to je podle mě dobré jako prevence, ale ne jako léčba. To spíše škodí. Aspoň u nás to tak bylo - stejně jako to tady tvrdí spousta maminek.
Vitellu Ictamo dáváme taky. Střídáme to s tím Sudocremem, Vitellou Zn a zinkovou mastí. Prostě vše se zinkem. I když doma máme miliony jiných mastiček, toto se opravdu osvědčilo nejvíce. A to škrábání je děs. Člověk má radost, že se to lepší a pak stačí pár sekund a je to v... Znám to moc dobře. :( Já bych na pár dní asi zkusila jen to vysušování bez mazání. Uškodit mu to nemůže. Jen upozorním, že první den mi to připadalo červenější (ale sušší) a větší, ale pak to začalo ustupovat a blednout. Tak se držte!

Reagovat

Gemini

16. 2. 2017
13:55

Díky za podporu, dnes se malému ekzém o dost zhoršil (viz. Foto) Přes noc si ho rozskrabal :( Právě v tom mazání si nejsem jistá ve které fázi mazat tou mastnou masti. Byli jsme na kožním a dala nám vitella ictamo crema a lipobase. Ráno večer namazu teda tu mast se zinkem a lipobase promazávat přes den nebo jen po koupání?

Reagovat

JancaZZ

16. 2. 2017
12:39

Dobrý den,
synovi ekzém začínal stejně. Dnes má 15 měsíců a stále s ním bojujeme. I když se to nedá srovnat s tím, co bylo, nemůžeme se zbavit ekzému za krkem. Na zbytku těla je to docela OK, i když musíme stále hlídat,ať se nezapotí, nerozškrábe a pod.To vás vůbec nechci strašit, protože někteří popisují, že se jim ekzém brzy ztratil. Našli příčinu a byl klid.
Co jsem se dočetla, u každého to může způsobovat něco jiného. U nás to bylo tak, že i když jsem držela všemožné diety, nenašli jsme s potravinami žádnou souvislost. Ani na alergologii z krve nevyšel žádný alergen. Určitě nám ale pomohlo řídit se radami paní Věrky co se týče mazání - tzn. nemastit, ale spíše vysušovat přípravky se zinkem. Taky myslet na jídlo ve smyslu omezit, resp. vyloučit sladké,kyselé, ostré- prostě jíst zdravě. Očkování jsme pro jistotu rozvolnili.
Držím palce,ať se vám podaří najít příčinu a máte brzy klid.
Jana

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.