Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Čističky vzduchu   >   Čistička vzduchu Winix ZERO Compact

Čistička vzduchu Winix ZERO Compact

Čistička vzduchu Winix ZERO Compact Čistička vzduchu Winix ZERO Compact - ovládací panel Čistička vzduchu Winix ZERO Compact – prachový senzor Čistička vzduchu Winix ZERO Compact Čistička vzduchu Winix ZERO Compact
akce
zaručená účinnost
4 290 Kč 3 990 Kč
3 790 Kč
CHCETE SI DOBŘE VYBRAT? S VÝBĚREM čističky vzduchu VÁM ODBORNĚ PORADÍME

Malá, ale výkonná čistička vzduchu Winix ZERO Compact se postará o účinné odstranění až 99,97 % polétavých částic v místnosti o maximální velikosti 50 m2. Díky kompaktním rozměrům můžete spotřebič snadno přenášet a používat ho, kdekoliv zrovna potřebujete. Čistička vzduchu na první pohled zaujme elegantním oválným designem, díky kterému se stane atraktivním doplňkem ve vašem interiéru.

Vystaveno v showroomu
Vystaveno v showroomu
Tento produkt si také můžete prohlédnout a zakoupit v našem showroomu:
Brno-Řečkovice, Praha-Štěrboholy.

Nejdůležitější parametry čističky

 • velikost místnosti pro alergiky: až 25 m2
 • velikost místnosti pro běžný provoz: až 40 m2
 • maximální vzduchový výkon: 250 m3/h

Čistička Winix Zero Compact v domácnosti

Vlastnosti čističky vzduchu Winix ZERO Compact

 • 4 stupně čištění s certifikovanou účinností 99,97 % (omyvatelný předfiltr, True HEPA filtr all-in-one, uhlíkový filtr, PlasmaWave®) – podrobnosti níže
 • 3 rychlosti ventilátoru (nízká, střední, vysoká)
 • automatický režim čištění upravuje rychlost ventilátoru dle kvality vzduchu v místnosti
 • noční režim – ztlumí světla a spustí filtraci v tichém režimu
 • indikace znečištěného filtru – upozornění na výměnu filtru
 • indikátor kvality vzduchu – zobrazuje aktuální kvalitu vzduchu ve třech úrovních (modrá – čistý vzduch, oranžová ‒ mírné znečištění, červená – vysoké znečištění)
 • velmi citlivý prachový senzor – měření kvality vzduchu, na základě kterého probíhá automatická regulace výkonu
 • dotykový ovládací panel
 • nízká provozní hlučnost 31,2–54,2 dB
 • certifikace ECARF a Allergy UK
 • barva: černá + bílá

Vysoce účinná filtrace vzduchu

Čistička vzduchu Winix ZERO Compact je vybavena válcovou filtrační kazetou, která umožňuje vypouštění vyčištěného vzduchu do všech směrů (360 °). Nabízí 4 stupně filtrace, které se skládají z jemného předfiltru, uhlíkového filtru, True HEPA filtru a technologie WINIX PlasmaWave®. 

Tento unikátní filtrační systém se postará o odstranění až 99,97 % polétavých částic včetně virů, bakterií, jemného prachu (PM 2,5), pylů, srsti zvířat, kouře, sporů plísní, těkavých organických látek a nepříjemných pachů v domácnosti.

1. Předfiltr – zachytí větší částice prachu, srsti zvířat a vláken, které se nacházejí ve vzduchu v interiéru.

2. True HEPA filtr all-in-one – s 99,97% účinností odstraňuje všechny částice o velikosti od 0,3 mikronu, mezi něž patří částečky kouře, bakterie, viry, pyly, ale také zvířecí alergeny a spory plísní.

3. Uhlíkový filtr – snižuje množství těkavých organických sloučenin a nepříjemných pachů.

4. Winix PlasmaWave® – unikátní technologie plazmového čištění vzduchu, která jistí celý filtrační systém. Jako poslední článek zajišťuje neutralizaci a rozklad většiny mikročástic, které by mohly škodit zdraví. Navíc vytváří ionty, které dávají vzduchu náboj, a vzduch je tak nejen čistý a zdravý, ale také příjemně svěží jako v přírodě.

Jednoduché ovládání

Čistička vzduchu Winix ZERO Compact je opatřena intuitivním ovládacím panelem, pomocí kterého pohodlně nastavíte výkon ventilátoru ve 3 stupních. Také můžete zvolit jeden z režimů čištění vzduchu (Automatický režim, Noční režim) nebo zapnout/vypnout technologii PlasmaWave®.

Winix ZERO Compact je vybavena inteligentním senzorem, který v reálném čase měří kvalitu vzduchu v místnosti a následně upravuje rychlost ventilátoru pro dosažení maximální účinnosti čištění. O aktuální kvalitě vzduchu v místnosti vás informuje barevný LED indikátor se 3 úrovněmi (dobrá, zhoršená, špatná).

V nočním režimu se čistička vzduchu přepne na tichou a energeticky úspornou filtraci.

Technologie Winix PlasmaWave®

Napodobuje přirozený proces čištění vzduchu, tak jak probíhá v přírodě. Technologie PlasmaWave® spolehlivě odstraňuje pachy, alergeny, chemické výpary a jiné znečišťující látky, které se vyskytují v domácím prostředí, a to na molekulární úrovni. Přitom není zdrojem škodlivého ozónu ani nepříjemných zvuků jako starší typy ionizátorů.

Technologie PlasmaWave® pomocí plazmového výboje generuje kladné a záporné ionty, které se přirozeně vyskytují v přírodě. Elektrické náboje iontů reagují s vodou rozptýlenou ve vzduchu a vytvářejí vysoce reaktivní hydroxylové radikály. Ty napadají a neutralizují choroboplodné zárodky rozložením jejich molekulární struktury na vodní páru a jiné neškodné látky běžně přítomné ve vzduchu.

Princip plazmové ionizace

Certifikace a účinnost

 • ECARF – tuto certifikaci získávají pouze výrobky, které splňují přísná kritéria účinnosti, a jsou tedy vhodné pro lidi trpící alergiemi. Jedním z požadavků je i nulová nebo velmi nízká produkce ozonu, která nesmí překročit 0,05 ppm (odpovídá běžné koncentraci ozonu v přírodě).
 • BAF – Allergy UK – tento certifikát udělený Britskou nadací pro alergie deklaruje, že produkt byl testován v nezávislé laboratoři s prokázáním účinnosti v odstranění či snížení alergenů.
 • Laboratoř Univerzity Yonsei – při použití plazmové ionizační technologie PlasmaWave® byly redukovány nejběžnější viry chřipky s účinností 99,6 % během jedné hodiny.
 • Zaručená účinnost ProAlergiky.cz – schváleno českými odborníky na alergie, astma a atopický ekzém

Certifikáty čističek Winix

Winix prodloužená záruka na 3 roky

Logo Winix prodloužená záruka

Získání prodloužené záruky na 3 roky je snadné. Stačí se registrovat na stránkách Winix.cz, kde najdete podrobné informace k prodloužené záruce.

Prezentační spot

Obsah balení

čistička vzduchu Winix Zero Compact, kombinovaný filtr, návod k obsluze

Výjimka z možnosti odstoupit od smlouvy – filtry

Rozbalením filtrů této čističky z jejich původních obalů zaniká právo na odstoupení od smlouvy, a to z hygienických důvodů. Nelze je vrátit ani vyměnit. Právo na odstoupení od smlouvy u samotné čističky vám samozřejmě zůstává. 

Potřebujete si pouze ověřit, jestli vám bude čistička vyhovovat? To je možné i bez rozbalování filtrů. Čistička zvládne několikaminutový provoz se zabalenými filtry anebo zcela bez nich. 

Zaručená účinnost ProAlergiky.cz

Tento certifikát garantuje, že daný produkt splňuje výrobcem udávané parametry, má pozitivní vliv na zdravotní stav osob s alergií, astmatem nebo atopickým ekzémem a je těmto osobám doporučován odbornou veřejností. Dále certifikát zaručuje, že produkt byl spotřebitelsky nebo redakčně testován a má kladné recenze dohledatelné ve veřejně přístupných zdrojích.

zaručená účinnost

Technické parametry produktu

Max. vzduchový výkon 250 m3/h
Ionizátor ano, vypínatelný
Automatický režim ano
Senzor prachu ano
Senzor pachů a plynů ne
Senzor vlhkosti ne
Senzor světla ne
Zvlhčovač ne
Indikátor výměny/údržby filtru ano
Časovač ne
Dálkové ovládání ne
Ovládání přes mobilní telefon ne
Noční režim ano
Hlučnost 31,2–54,2 dB
Příkon 12–55 W
Hmotnost 3,1 kg
Rozměry (š × h × v) 241 × 241 × 370 mm
Výrobce: Winix
Max. vzduchový výkon 250 m3/h
Ionizátor ano, vypínatelný
Automatický režim ano
Senzor prachu ano
Senzor pachů a plynů ne
Senzor vlhkosti ne
Senzor světla ne
Zvlhčovač ne
Indikátor výměny/údržby filtru ano
Časovač ne
Dálkové ovládání ne
Ovládání přes mobilní telefon ne
Noční režim ano
Hlučnost 31,2–54,2 dB
Příkon 12–55 W
Hmotnost 3,1 kg
Rozměry (š × h × v) 241 × 241 × 370 mm

Veronika , 15. 3. 2023

Dobrý den, zakoupila jsem winix zero compact. Pokud mám zapnuto plasmawave. šíleně mě svědí oči a škrábe v krku. Pokud funkci vypnu, během pár minut se mi uleví a obtíže zmizí. Bohužel ale i při běžném použití čistička značně vysušuje vzduch a to velmi znatelně, jak pocitově, tak měřitelně. Máte s tím zkušenost? Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 15. 3. 2023

Dobrý den, Veroniko,

děkujeme vám za zajímavou zkušenost. Jsme si jisti, že vámi pozorované potíže nemohou souviset s vysoušením vzduchu vyvolaným čističkou vzduchu, jelikož čistička vzduchu nedokáže vlhkost vzduchu nijak ovlivnit. Nemá totiž čím vodu ze vzduchu odebírat.  

Vzácně jsme se v minulosti setkali s tím, že některým uživatelům čističek nevyhovovala ionizace a nechtěli ji používat. Nebyl jim příjemný odér ionizovaného vzduchu (umělá až štiplavá vůně) v blízkosti čističky, který bývá u starších typů ionizátorů (generátorů záporných iontů) nejčastěji způsoben tvorbou malého množství ozonu. Modernější ionizátor PlasmaWave v čističkách Winix ale ozon netvoří, případně jen v sotva detekovatelné koncentraci. Pokud jste přesvědčena, že vaše potíže souvisejí s provozem čističky, nabízíme vám možnost bezplatné kontroly vašeho přístroje, zejména tedy jeho ionizátoru, jestli nevykazuje nějaké znaky poruchy. Neváhejte se nám ozvat na info@proalergiky.cz nebo 541 212 450.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz

Jana, 9. 1. 2023

Dobrý den, zvažujeme koupit tohoto typu čističky, je možné ho používat i spolu se zvlhčovačem? Máme Etu Azzuro. Velice děkuji a přeji hezký den, Jana

Tým Proalergiky.cz, 9. 1. 2023

Dobrý den,

čističku můžete používat se zvlhčovačem, jenom není vhodné umístit oba přístroje blízko sebe. Čistička by mohla kapky vody vyhodnocovat jako částečky prachu a být stále ve vysoké výkonu.

Hana, ProAlergiky CZ

Michaela, 5. 7. 2022

Dobrý den, Musí být čistička vzduchu používaná ve stále uzavřené místnosti nebo ve volně průchozí?

Tým Proalergiky.cz, 5. 7. 2022

Dobrý den, Michaelo,

v souvislosti s umístěním čističky vzduchu je vždy řeč o místnosti, nikoli o několika (byť propojených) místnostech v bytě nebo domě. Domácí čistička je skutečně účinná jen v jedné místnosti. Je to ale přenosné zařízení. Dá se snadno přesouvat mezi místnostmi podle toho, kde potřebujete vzduch čistit.

Spousta lidí se domnívá, že stačí čističku postavit například do předsíně a ona bude čistit celý byt. To je ale bohužel omyl. Výsledkem takového používání by bylo to, že byste měli perfektně vyčištěnou předsíň, zatímco v místnostech, ve kterých pobýváte, by zůstal nekvalitní vzduch. 

Jak umístit a používat čističku jsme sepsali ve stejnojmenném článku, kde můžete načerpat víc informací.

Mějte se hezky

Magdaléna, ProAlergiky.cz

Hanka , 16. 2. 2022

Dobrý den, Prosím je vhodná tato cisticka vzduchu do místnosti 20m2 pro alergika na psa a prach? Uvažuji nad winix zero nebo winix compact. Děkuji za odpověď :) Hanka

Tým Proalergiky.cz, 16. 2. 2022

Dobrý den, Hanko,

do takto velké místnosti je při standardní výšce stropu 2,5 m zapotřebí vybrat pro alergika čističku se vzduchovým výkonem minimálně 200 m3/h a vyšším.

Winix ZERO Compact i Winix ZERO tyto podmínky splňují.

Hezký den

Magda L, ProAlergiky.cz

 

Tomáš , 7. 2. 2022

Dobrý den rozhodujeme se pořídit čističku vzduchu a uvažujeme buďto Airbi Refresh s ionizátorem, nebo Winix zero compact, který za vás spíše doporučujete? Umístění plánujeme v místnosti 25m2 a výška stropu 2,5m, čili předpokládám že by výkon měl být dostačující u obou… Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 7. 2. 2022

Dobrý den, Tomáši,

pro doporučení konkrétního modelu bychom potřebovali doplnit další informace, abychom Vám dokázali správně odpovědět.

Důvod pořízení čističky, zda je ve Vaší domácnosti alergik/astmatik, jaký typ alergie řešíte a podobně.

Spojte se s námi, rádi Vám poradíme s výběrem.

Mějte se hezky 

Magda L., ProAlergiky.cz

Josef , 8. 1. 2022

Dobrý den potřeboval bych čističku vzduchu rozměr místnosti je 330 cm x 420 cm a výška 266 cm. Stačila by Winix AAPU 500 - JLE.

Tým Proalergiky.cz, 8. 1. 2022

Dobrý den,

pro takto velkou místnost je pro běžné použití potřebný vzduchový výkon čističky minimálně 93 m3/h a vyšší.

Vámi zvolenou čističku Winix Zero compact, můžeme určitě doporučit.

Pro výběr vhodného modelu čističky pro vaše potřeby nás neváhejte kontaktovat.

Mějte klidné dny

Magdaléna, proAlergiky.cz

Filip, 6. 9. 2021

Dobrý den, kde umístit přístroj pro nejlepší možnou účinnost? Myšleno v jaké výšce, v rohu dále či blíže oknu atd. Děkuji snad je dotaz srozumitelný.

Tým Proalergiky.cz, 6. 9. 2021

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Čističku vzduchu je vhodné umístit na pevný rovný povrch, ve vzdálenosti od stěn 30-45 cm. Nad sebou by čistička vzduchu neměla mít žádnou překážku z důvodu optimálního proudění vzduchu. Přístroj by měl být ideálně umístěn mimo dosah přímého slunečního světla.

S přáním krásného dne,

Sylvie, ProAlergiky.cz

Klára , 25. 7. 2021

Dobrý den, pri nastavenem automatickém režimu se čistička sama vypne, pokud je to žádoucí, anebo jen sníží ventilaci na nejnižší úroveň? Děkuji.

Tým Proalergiky.cz, 25. 7. 2021

Dobrý den, Kláro,

v automatickém režimu se čistička Winix Zero compact vrací do nejnižších otáček a čistí vzduch v těchto otáčkách.

Tedy velmi tiše a s minimálně energetickou spotřebou.

Mějte pohodové dny

Magdaléna, ProAlergiky.cz

Jana Rezlerová, 20. 6. 2021

Dobrý den, kolik stojí náhradní hepa filtr do teto čističky Winix compact ? Chtěla bych dobrou čističku vzduchu s co nejmenšími náklady na provoz. Děkuji za odpověď :-)

Tým Proalergiky.cz, 20. 6. 2021

Dobrý den, paní Rezlerová,

filtry se pro čističku Winix Zero Compact prodávají v sadě (válcový filtr typu all in one), samostatný HEPA filtr se nevyrábí.

Filtrační sada stojí pro tuto čističku 1290 Kč, mění se dle provozu a prostředí zhruba 1 × ročně dle provozu a prostředí.

Mějte pohodové dny

Magdaléna, ProAlergiky.cz

Petr, 31. 5. 2021

Dobrý den, dokáže tato čistička zachytit i prach v pokoji 15m2? Děkuji.

Tým Proalergiky.cz, 31. 5. 2021

Dobrý den, Petře,

ano, tato čistička je schopna odfiltrovat ze vzduchu veškerý zvířený prach, a to v místnosti do velikosti až 40 m2

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz

Martin, 4. 5. 2021

Dobrý den, mám kancelář o velikosti cca 10 m2. Je tato čistička vhodná a mohu ji nechat zapnutou pořád a nebo je ještě nějaký menší stejně kvalitní přístroj? Děkuji moc za radu

Tým Proalergiky.cz, 4. 5. 2021

Dobrý den, Martine,

do takto velké kanceláře při standardní výšce stropu potřebujete čističku se vzduchovým výkonem minimálně 100 m3/h.

Winix Zero Compact může být v provozu non-stop, můžeme ji doporučit.

Z podobně výkonných můžeme doporučit například Airbi Refresh.

Pokud byste se o výběru vhodného modelu chtěl poradit, neváhejte se s námi spojit na naší infolince (541 212 450, 602 813 222), chatu.

Mějte se krásně

Magdaléna, ProAlergiky.cz

Tereza, 11. 4. 2021

Dobry den, da se, prosim, urcit za jak dlouho vycisti cisticka vzduch v jednom pokoji? Pokud ma pokoj vami udavane rozmery. Dekuji

Tým Proalergiky.cz, 11. 4. 2021

Dobrý den, Terezo,

čistička Winix Zero Compact vyčistí místnost o velikosti 25 m2 při výšce stropu 2,5 m za 15 minut.

Místnost o velikosti 40 m2 při výšce stropu 2,5 m vyčistí čistička za 24 minut.

Jiný rozměr místnosti lze snadno odvodit od maximálního vzduchového výkonu za hodinu, který má daná čistička.

Mějte pohodové dny

Magdaléna, ProAlergiky.cz

Ouzká Pavla, 10. 4. 2021

Dobrý den, je vše v pořádku s čidlem, které ukazuje při automatickém chodu barvu modrou=Čistý vzduch, když ale přepnu na manuální režim, tak se rozsvítí oranžové světlo při stupni II a dokonce červené světlo při stupni III. To ale znamená, že po přepnutí do automatického chodu s ventilátorem, který jede na stupeň I. vyhodnocuje chybně čistý vzduch a jede tak na nejnižší výkon, přestože vzduch Čistý v místnosti není (viz. stupeň III=červená =špatný) . Čidlo je závislé na tom na jaký jede ventilator výkon a tedy při nastavení Automat./vyhodnotí modrou=nečistí dostatečně =nepřepne se na st.III ... až při stupni III by automat vyhodnotil červenou a zustal na ní do vyčištění vzduchu a poté snížil a nastává to samé...při zhoršení už nezareaguje adekvátně, při vykonu I nevnímá že vzduch už je na červené... Co s tím?

Tým Proalergiky.cz, 10. 4. 2021

Dobrý den, paní Ouzká,

z Vašeho popisu nedokážeme konkrétně určit, kde by mohl být problém.

Doporučujeme, abyste k nám přístroj dovezla nebo zaslala na přezkoumání odborným servisem.

V tomto případě se prosím řiďte pokyny pro reklamaci.

Děkujeme a mějte pohodové dny

Magdaléna, ProAlergiky.cz

Zuzana, 5. 4. 2021

Dobrý den, potřebuji čističku do ložnice 4x4 metry pro alergika na roztoče a prach, Máme od Vás Winix čističku velkou již mnoho let, ale v noci je celkem hlučná, tedy já potřebuji absolutní ticho a tmu a slyším ji, jak je už starší tak v ní i nějak lupe. Do obýváku je však super, ale potřebuji něco maličkého výkonného a hlavně tichého do ložnice. Potřebuji ale, aby se dal vypnout PlazmaWawe - je to možné? U naší velké to lze vypnout. Zde jsem se nedočetla zda také jde vypnout. A ještě se zeptám, nabíjení je jen na kabel? Anebo i na baterie? Děkuji za případné doporučení čističky vzduchu. Máme velké vlhko v domě, jestli existuje i nějaká s odvlhčovačem budu ráda za odkaz. Vždy jste mi dobře poradili. Zuzana

Tým Proalergiky.cz, 5. 4. 2021

Dobrý den, Zuzano,

vnímání hlučnosti je velmi subjektivní, čistička Winix Zero compact však není z nejtišších. Funkce plazmové ionizace lze vypnout tlačítkem "P", nabíjení je pomocí přívodního kabelu.

Čističky vzduchu s nižší hlučností do ložnice o velikosti 16 m2, doporučujeme tyto:

https://www.proalergiky.cz/eshop/cisticka-vzduchu-Daikin-MC55W.html

https://www.proalergiky.cz/eshop/cisticka-vzduchu-winix-zero.html

https://www.proalergiky.cz/eshop/cisticka-vzduchu-rohnson-r-9600-pure-air.html

Kombinované odvlhčovače s funkcí čištění vzduchu v nabídce máme také, jde však o poměrně hlučné spotřebiče.

Ohledně výběru  konkrétního modelu nás neváhejte kontaktovat na našich infolinkách 541 212 450, 602 813 222, rádi Vám pomůžeme s výběrem.

Mějte krásné dny

Magdaléna, ProAlergiky.cz

přidat příspěvek

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vámi poskytnuté osobní údaje budou chráněny v souladu s našimi pravidly.

Sada filtrů O pro čističku vzduchu Winix ZERO Compact

Sada filtrů O pro čističku vzduchu Winix ZERO Compact

Náhradní filtrační kazeta obsahuje předfiltr, True HEPA filtr a uhlíkový filtr.

Skladem
od 1 290 Kč
541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč