Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Nebulizátor je rozprašovač na léčivo určené k inhalaci

Nebulizátor je rozprašovač na léčivo určené k inhalaci

Nebulizátor je rozprašovač na léčivo určené k inhalaci

Pokud vám lékař doporučí pořízení nebulizátoru, radí vám, abyste inhalovali. Pojem nebulizátor je totiž synonymem pro elektrický inhalátor. Jde tedy o péči o dýchací cesty, kterou tento přístroj zvládá na výbornou.

Léčebná mlžina z nebulizátoru

Název nebulizátor je odvozen od latinského nebula, což znamená mlha. Nebulizace je tedy tvorba mlhy. A přesně to tento přístroj dělá. Vytvořené umělé mlze se říká mlžina nebo také aerosol

Občas můžete narazit i na podobné pojmenování nebulizér, které vzniklo počeštěním anglického slova nebulizer. Na mlžinu se přeměňuje minerální voda nebo tekutý lék určený k inhalaci. Díky tomuto rozprášení na mikrokapičky je možné tekutinu vdechovat. 

Konkrétní přístroje si můžete prohlédnout v našem e-shopu v kategorii Inhalátory.

Ošetřování dýchacích cest pomocí inhalace

Mlžina vycházející z nebulizátoru se vdechuje neboli inhaluje. Léčebný roztok se v této rozprášené podobě může dostat hluboko do horních i dolních dýchacích cest, kde může působit. Rychle a přímo. 

Inhalace mají svůj léčebný i preventivní význam. Čistí dýchací cesty a posilují jejich obranyschopnost. 

Ultrazvukový, nebo kompresorový nebulizátor?

V odborných kruzích se za nebulizátory považují ty přístroje, které tekutinu rozprašují mechanicky. To provádějí buď pomocí ultrazvuku, nebo trysky poháněné kompresorem. Oba způsoby umožňují kvalitní inhalaci, rozdíly jsou spíše v uživatelských detailech.

ultrazvukových nebulizátorech se o rozprašování stará membrána kmitající rychlostí ultrazvuku, která je umístěna v těle přístroje. K rozprašování je potřeba trocha obyčejné vody, kterou do přístroje musíte před inhalací přidat. 

Poznávacím znamením ultrazvukových inhalátorů je tlustá vrapová (harmoniková) hadice. Tato technologie je stále oblíbenější pro svůj vysoký výkon a nízkou hlučnost. 

To v případě kompresorových nebulizátorů probíhá rozprašování trochu jinak. V těle přístroje je ukrytý kompresor, ze kterého je tenkou hadičkou veden vzduch do rozprašovacího kalíšku, do kterého se lije léčivo. Kompresorové přístroje jsou sice hlučnější, ale odolnější. 

Náš tip: Uvažujete o nákupu? Pak určitě mrkněte na našeho nákupního rádce Jak správně vybrat inhalátor.

Publikováno: 20. 2. 2020

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.

541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč