Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Vysoušeč, odvlhčovač a sušička vzduchu slouží ke stejným účelům, ale na různých místech

Vysoušeč, odvlhčovač a sušička vzduchu slouží ke stejným účelům, ale na různých místech

Vysoušeč, odvlhčovač a sušička vzduchu slouží ke stejným účelům, ale na různých místech

Pojmy vysoušeč vzduchu, odvlhčovač vzduchu a sušička vzduchu jsou svým významem v podstatě zaměnitelné, jde o synonyma. Pojďme si v nich udělat trochu pořádek. Všechny tři názvy směřují k tomu, že jde o zařízení schopné snižovat vlhkost vzduchu nebo nějakého interiéru. Pro použití v různých podmínkách však mohou prodejci uvádět různé názvy. Před nákupem se tedy raději přesvědčte, že zvolený produkt bude umět řešit problém, kvůli kterému jej pořizujete.

Odvlhčovač jako opak zvlhčovače

Nejčastěji se můžete setkat s pojmem odvlhčovač vzduchu. Domácí odvlhčovače vzduchu jsou téměř vždy elektrické přístroje, které se dnes běžně používají jako prevence nadměrného růstu vlhkosti v bytech, kancelářích nebo jiných využívaných interiérech

Nejvíce jsou potřeba v zimním období, kdy dochází ke srážení vody na oknech a stěnách. Ceny domácích elektrických odvlhčovačů se pohybují zhruba od tří do patnácti tisíc korun v závislosti na výkonu a výbavě. 

Pokud problém s vysokou vlhkostí řešíte, podívejte se, jak vybrat odvlhčovač vzduchu

Vysoušeč je profesionální odvlhčovač na stavby

Sousloví vysoušeč vzduchu pravděpodobně vzniklo odvozením od vysoušeče zdiva. Principiálně jde opět o odvlhčovač, avšak s vyšším výkonem a podobou plechové krabice, tudíž se nehodí do obydlených prostor. 

Používají se převážně na probíhajících stavbách, kde mají urychlovat schnutí vnitřních omítek, podlah nebo jiných čerstvě aplikovaných stavebních materiálů. Dobře je znají lidé v záplavových oblastech, kde se využívají k vysoušení zatopených sklepů a garáží. Pro tyto účely se často pronajímají. Jejich pořizovací ceny se totiž pohybují v desetitisících. 

Sušička na prádlo nebo do továrny

Neznámý tvůrce názvu sušička vzduchu se mohl inspirovat u sušiček prádla anebo u čističek vzduchu. Pod tímto nepříliš rozšířeným natrefíte spíše na velké těžké průmyslové odvlhčovače vhodné do různých výrobních prostor. I tato zařízení stojí desítky tisíc korun. 

Pokud potřebujete pomocníka na doma, raději se držte pojmu odvlhčovač vzduchu. A když padla zmínka o sušení prádla, některé odvlhčovače vám i s ním umějí pomoci.

Publikováno: 23. 12. 2019

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.

541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč