Infolinka 541 212 450



Dotaz uživatele

Otázka:

Dobrý den, již delší dobu mám problémy s pálením na intimních místech, po gynekologické stránce jsem v pořádku, od února se můj stav výrazně zhoršil, kdy mám potíže několikrát do týdne, přejdou po pár hodinách. Myslíte, že by se mohlo jednat o alergii na něco, třeba léky, které jsem začala brát také v únoru nebo prací prášky atd. Nevím, kam už se obrátit. Děkuji za odpověď.

Tazatel:

Zdenka

Odpověd:

Dobrý den, na základě vašeho popisu lze těžko určit, zda se jedná o alergii, možné to samozřejmě je. Příčinou může být např. kondom, či sperma partnera, ale důvody mohou být samozřejmě i jinde. Pokud máte podezření, že se příznaky projevují po lécích, které užíváte, zkuste je vysadit či změnit. Doporučuji výplachy přípravkem Tantum Rosa. V případě, že vaše problémy neustoupí, doporučuji po konzultaci s gynekologem vyšetření na alergologii. Dana Štěpánková ProAlergiky.cz