Infolinka 541 212 450



Dotaz uživatele

Otázka:

Dobrý den,trpím alergií na traviny a mým ošetřujícím alergologem mi byl předepsán přípravek staloral 300 v kapkové formě. Při každodením používání jsem žádné problémy nepociťovala, ale od okamžiku, kdy tento přípravek užívám 3 x týdně trpím dle mého názoru silnými otoky v oblasti pod jazykem a samotného jazyku. Včera jsem si snížila dávku na pouhých pět kapek, ale reakce byla, tak silná, že oblast pod jazykem mi doslova natekla a vizuálně tvořila druhý jazyk. Otok byl znatelný ještě po 12 hod. Při návštěvě jsem svého alergologa o stavu informovala, ale bylo mi řečeno, že si tělo možná ještě zvykne. Tak nevím, protože před prvním podání tohoto léku jsem byla ošetřujícím lékařem ujištěna, že k otokům nedochází. Má reaktivita na tento lék se, ale stále zvyšuje a uvažuji, že tuto léčbu ukončím. Ráda bych věděla, zda je takováto reakce u tohoto přípravku častá. Děkuji

Tazatel:

Fialková

Odpověd:

Dobrý den. Podobné reakce časté nejsou, pokud vám tento přípravek opravdu působí takovéto obtíže je jistě na zváženou lék vysadit. Snad by bylo možno provést ještě jeden pokus s jednou dávkou - raději však za lékařkého dohledu a pod clonou antihistaminika. MUDr. Tomáš Rohovský