Infolinka 541 212 450Trvalý opar na rtu

Otázka:

Dobrý den,od dubna t.r.mám na rtech opar,víc na spodním rtu.Pálení,svědění,otok rtu a puchýř.Po pár dnech se pomalu zhojí,následuje strup, rozpraskaný ret, který přetrvává i týden.Mám zčervenalou i sliznici spodního rtu, pálí mimo vody,na vše.Sotva se strupy trochu zhojí,vypukne to znovu. Pálení, svědění atd.Nemohu se toho od dubna zbavit a nikdo si neví rady. Kožní lékařka už vyzkoušela Zovirax, Herpesin prášky a také masti, ale bez výsledku.Byla jsem na kožní klinice u nás v Olomouci, kde mi dělali testy na zádech, zjistili alergii na zlato.Od mládí nosím zlaté šperky, nikdy jsem neměla ani vyrážku, ani zčervenalá místa pod šperky.Ihned po zjištění jsem sundala všechno zlato a nic se nezlepšilo.Pár let nejím maso, pouze sem tam kuřecí prsa,jinak se stravuji spíš dietně.Nepiji mléko,jím tvrdý sýr a někdy jogurt ve skle. Žádné jiné problémy nemám.Nikdy jsem nebyla na nic alergická.Stomatolog mi řekl, že dutinu ústní mám v pořádku. Je mi 65 let, lékaři určili diagnozu a dál to neřeší. Opravdu mě to už velmi obtěžuje a bolí. Moc Vás prosím, nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď. M.M.

Tazatel:

Marta Maráčková

Odpověd:

Dobrý den, paní Maráčková,

náš portál se zabývá alergiemi a ekzémy, a tak Vám nejsme schopni uspokojivě poradit s řešením virové infekce v podobě oparu.

Nicméně je známo, že opary se objevují v případech, kdy je oslaben imunitní systém. Proto Vám mohu doporučit návštěvu imunologa, který by měl být schopen případnou abnormálnost odhalit. Budete potřebovat doporučení praktického lékaře.

Držíme Vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz