Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Trvalý opar na rtu

Dobrý den,od dubna t.r.mám na rtech opar,víc na spodním rtu.Pálení,svědění,otok rtu a puchýř.Po pár dnech se pomalu zhojí,následuje strup, rozpraskaný ret, který přetrvává i týden.Mám zčervenalou i sliznici spodního rtu, pálí mimo vody,na vše.Sotva se strupy trochu zhojí,vypukne to znovu. Pálení, svědění atd.Nemohu se toho od dubna zbavit a nikdo si neví rady. Kožní lékařka už vyzkoušela Zovirax, Herpesin prášky a také masti, ale bez výsledku.Byla jsem na kožní klinice u nás v Olomouci, kde mi dělali testy na zádech, zjistili alergii na zlato.Od mládí nosím zlaté šperky, nikdy jsem neměla ani vyrážku, ani zčervenalá místa pod šperky.Ihned po zjištění jsem sundala všechno zlato a nic se nezlepšilo.Pár let nejím maso, pouze sem tam kuřecí prsa,jinak se stravuji spíš dietně.Nepiji mléko,jím tvrdý sýr a někdy jogurt ve skle. Žádné jiné problémy nemám.Nikdy jsem nebyla na nic alergická.Stomatolog mi řekl, že dutinu ústní mám v pořádku. Je mi 65 let, lékaři určili diagnozu a dál to neřeší. Opravdu mě to už velmi obtěžuje a bolí. Moc Vás prosím, nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď. M.M.

Marta Maráčková

Odpověď

Dobrý den, paní Maráčková,

náš portál se zabývá alergiemi a ekzémy, a tak Vám nejsme schopni uspokojivě poradit s řešením virové infekce v podobě oparu.

Nicméně je známo, že opary se objevují v případech, kdy je oslaben imunitní systém. Proto Vám mohu doporučit návštěvu imunologa, který by měl být schopen případnou abnormálnost odhalit. Budete potřebovat doporučení praktického lékaře.

Držíme Vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník včera
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 7 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 8 dny