úvod E-shop > Filtrace vody > Filtrační konvice

Filtrační konvice

Konec balených vod filtrací vaší vody

Použití filtrační konvice zajistí nejen skvělou chuť a kvalitu pitné vody, ale i jídla z této vody připraveného. Čaj či káva zalitá vodou z filtrační konvice má zcela jinou chuť i barvu. Nemusíte nosit balenou vodu v těžkých PET lahvích a navíc v porovnání s nimi ještě... více informací

Použití filtrační konvice zajistí nejen skvělou chuť a kvalitu pitné vody, ale i jídla z této vody připraveného. Čaj či káva zalitá vodou z filtrační konvice má zcela jinou chuť i barvu. Nemusíte nosit balenou vodu v těžkých PET lahvích a navíc v porovnání s nimi ještě ušetříte. 1 litr přefiltrované vody z konvice vás vyjde průměrně na méně než 1 Kč. Navíc je stále čerstvá a připravená ve vaší lednici.

S filtrační konvicí šetříte životní prostředí – už žádné plné odpadkové koše a kontejnery PET lahví.

Co je tvrdost vody? Proč je vhodné ji odstranit?

Filtrační konvice Tvrdost vody se skládá ze stálé a dočasné (přechodné) tvrdosti. Stálá tvrdost se skládá z tělu potřebných minerálních látek a stopových prvků (sírany, chloridy vápníku a hořčíku) a nemá vliv na chuť vody a funkčnost domácích spotřebičů. Zatímco dočasná tvrdost stojí za příčinou tzv. vodního kamene, který domácím spotřebičům nijak neprospívá a významně negativně ovlivňuje chuť teplých i studených nápojů a jídel z této vody připravených.

Vodní filtry do filtračních konvic výrazně snižují právě dočasnou tvrdost, a tím zlepšují chuť nápojů a jídel a značně omezují tvorbu vodního kamene. Změna v chuti je tím větší, čím vyšší je původní dočasná tvrdost.

Co je uvnitř filtračních patron? Proč mají omezenou životnost?

Filtrační patrony Laica a Clairoswiss obsahují směs aktivního uhlí a pryskyřicového měniče iontů. Aktivní uhlí pohlcuje chlór, pesticidy, organické nečistoty, zlepšuje chuť vody a odstraňuje z ní zápach a zákal. Zamezuje současně růstu bakterií. Pryskyřicový měnič iontů odstraňuje dočasnou tvrdost (vodní kámen) a významně redukuje obsah těžkých kovů (měď, olovo, zinek, rtuť, hliník aj.) Jakmile se po určitě době směs nasytí, ztrácí svoji účinnost a je třeba patronu vyměnit.

Kdy filtrační patronu vyměnit?

Životnost výměnného filtru LAICA závisí na kvalitě místní vody. Laboratorní testy prokázaly, že účinnost filtru je 30 dnů používání nebo 150 litrů vody. Filtrační konvice LAICA jsou vybaveny indikátorem, který vždy informuje o životnosti používaného filtru, aby bylo dosaženo optimálního čistícího efektu.

Proč jsou výměnné filtry sterilizovány?

Preventivní sterilizace výměnných filtrů LAICA vám zaručuje 100% jistotu, že filtry v neporušeném obalu neobsahují žádné bakterie. Při vyjmutí filtru z konvice tak máte záruku dodržení nejvyšších hygienických standardů.

Proč je důležité užívat k filtrování jen vodu z kohoutku?

Výměnné filtry konvice nemůžou zcela eliminovat všechny bakterie a toxiny, které se občas v nepitné vodě vyskytují. Pouze voda, která je prokazatelně pitná, tedy voda z Vašeho kohoutku, která je pod pravidelnou kontrolou místních úřadů, smí být použita k filtraci vody ve filtračních konvicích/sys­témech.

Proč je voda z kohoutku chlórována?

Chlór je bezpečně používaný desinfekční prostředek k úpravě vody. Spolehlivě z vody odstraňuje všechny viry a bakterie. Jeho přítomnost však negativně ovlivňuje chuť a vzhled vody. Aktivní uhlí obsažené ve výměnném filtru konvice redukuje filtrací množství chlóru ve vodě na naprosté minimum.

Ovlivňuje chlór pouze chuť vody?

Ne, chlór je použit ve vodohospodářství především pro odstranění bakterií a virů z vody. Bohužel reakcí chlóru s bakteriemi nebo viry mohou vznikat chlorované uhlovodíky, které mohou způsobovat zdravotní problémy. Naše filtry vody tyto látky redukují na naprosté minimum.

Co jsou to chlorované uhlovodíky? Jsou nebezpečné?

Ano, chlórované uhlovodíky jsou nebezpečné. Chlór, který je použit pro zničení bakterií a virů ve vodě s těmito organickými látkami reaguje a vznikají například trihalometany, které jsou karcinogenní.

Skrýt informace
 
Značka: Vybrat značku zavřít
Řazení dle:
  • Nejprodávanější
  • Cena

Příslušenství – Filtrační konvice