úvod E-shop > Čističky vzduchu

Čističky vzduchu proti alergenům

Čistička vzduchu chrání vaše zdraví

Doporučeno pro: pro alergiky i pro osoby, které žádnou alergií netrpí. Tedy pro děti, pro kuřáky nebo pro často nemocné osoby, které ocení čistý vzduch.

Čistička vzduchu účinně odstraňuje nečistoty ze vzduchu a tím chrání naše dýchací cesty. Čističky vzduchu zbaví vzduch v uzavřených místnostech prachových částic, alergenů, virů a bakterií, cigaretového kouře a dalšího zápachu. Díky měnícímu se způsobu života trávíme v místnostech čím... více informací

Čistička vzduchu účinně odstraňuje nečistoty ze vzduchu a tím chrání naše dýchací cesty. Čističky vzduchu zbaví vzduch v uzavřených místnostech prachových částic, alergenů, virů a bakterií, cigaretového kouře a dalšího zápachu. Díky měnícímu se způsobu života trávíme v místnostech čím dál více času. Měli bychom proto vzduchu, který zde dýcháme, věnovat pozornost.

Kam je čistička vzduchu vhodná?

domácnosti, kanceláře, lékařské ordinace a čekárny, jesle, mateřské školy a základní školy, hotely

Co čistička vzduchu odstraňuje?

prach, pyl, spory plísní, alergeny zvířat a výkaly roztočů, zápach a zbytky cigaretového kouře, organické chemické látky a pachy v domácnosti

Čističky vzduchu a alergie

Zvláště pro alergiky a astmatiky mají domácí čističky vzduchu podstatný význam. Snižují množství alergenů v ovzduší na minimum a pomáhají tak k lepšímu dýchání. Nejúčinnější jsou na tyto alergeny:

Čističky vzduchu odpovídající potřebám alergiků (účinnost filtrace, vzduchový výkon) více než dostatečně uspokojí i potřeby lidí bez alergického onemocnění.

Odstraňování prachu, kouře a smogu

Čističky mají svůj význam i pro osoby, které žádnou alergií netrpí. Jsou účinné pro odstranění cigaretového kouře, oceníte je také, pokud bydlíte ve městech, kde je vysoká koncentrace automobilů, kouřících továren a zvýšená prašnost.

Čistička pomáhá v boji s častou nemocností

Čistička vzduchu není určena jen do bytů pro domácnosti. Svoje místo najde všude tam, kde je zvýšená koncentrace osob. Ze vzduchu totiž odstraňují i také viry a bakterie, příčinu opakované a zvýšené nemocnosti.

Smysl mají v čekárnách lékařů, podstatně mohou snížit nemocnost v jeslích či mateřských školách, ale i na pracovištích.

Jak čistička vzduchu čistí vzduch

Čističky vzduchu pracují na různých principech a využívají rozdílné typy filtrace. Nejúčinnější jsou obvykle ty, které kombinují více filtračních stupňů. Důležitý je zejména HEPA filtr. Většina námi nabízených čističek zachytí 99,9 % všech částic rozptýlených ve vzduchu.

Některé čističky pracují také s technologií ionizace, která napomáhá neutralizaci nečistot. Některé jsou vybaveny UV lampou, která hubí mikroorganismy, anebo uhlíkovým filtrem, který vstřebává případné toxické plynné látky a nežádoucí pachy.

Čtyři základní kritéria výběru čističky vzduchu

Obecně se dá říci, že u čističky je nejdůležitějším parametrem vzduchový výkon, typ filtrace, hlučnost a náklady na její provoz. Podrobně se těmto tématům věnujeme v nákupním rádci. Čističek vzduchu je na našem trhu velký výběr, ne všechny přístroje jsou však dostatečně kvalitní.

Při výběru domácí čističky vzduchu buďte opatrní. Pečlivě zvažte, k jakému účelu čističku potřebujete, tj. jaký typ znečištění by měla primárně odstraňovat. Cena je samozřejmě důležitým faktorem, ale mějte na paměti, že není nejdůležitější. Investice do nekvalitní čističky nepřinese žádný, nebo jen velmi malý užitek.

Jak vybrat čističku vzduchu

Pokud si nevíte rady, přečtěte si naše rady, jak vybírat čističku vzduchu, využijte nákupního rádce nebo si přečtěte recenze.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii čističky vzduchu proti alergenům? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na čističky vzduchu proti alergenům více

Čistý vzduch je pro alergiky velmi důležitý. Většina alergenů, které nás obklopují a mnohdy i ohrožují, je schopna šířit se vzduchem spolu s prachem a průmyslovými zplodinami. Lze je doporučit nejen alergikům, ale také astmatikům, lidem se sníženou imunitou a do rodin, jejichž členové trpí opakujícími se infekcemi dýchacích cest. Většina domácích čističek vzduchu totiž dokáže z ovzduší odfiltrovat také bakterie a některé typy i řadu virů. Je nutné upozornit, že o tyto přístroje je nutné pravidelně pečovat, aby se zamezilo například pomnožení plísní v přístroji samotném. MUDr. Tomáš Rohovský

 
 
Řazení dle:

Příslušenství – Čističky vzduchu proti alergenům