úvod E-shop > Inhalátory, dýchací pomůcky

Inhalátory a dýchací pomůcky

Správnou péči o dýchací cesty můžeme snížit nemocnost

Správná péče o dýchací cesty má nejen hygienický a preventivní význam, ale také výrazně urychluje a usnadňuje léčbu dýchacích onemocnění. Zdravotnické pomůcky v této kategorii pomáhají čistit a zprůchodňovat dýchací cesty, posilovat jejich přirozené funkce nebo je chránit před... více informací

Správná péče o dýchací cesty má nejen hygienický a preventivní význam, ale také výrazně urychluje a usnadňuje léčbu dýchacích onemocnění. Zdravotnické pomůcky v této kategorii pomáhají čistit a zprůchodňovat dýchací cesty, posilovat jejich přirozené funkce nebo je chránit před nečistotami.

Respirační onemocnění se nevyhýbají nikomu, nejvíce však ohrožují děti a starší osoby. Mít po ruce moderní preventivní a léčebné pomůcky je tedy velmi přínosné pro zdraví celé rodiny.

Inhalace

  • inhalují se vodní páry anebo léčiva rozprášená do jemných kapének (aerosolu)
  • pomáhá při zánětech a zahleněních kterýchkoli částí dýchací soustavy (od nosu po plicní sklípky)
  • funguje jako způsob léčby, ale i preventivně (např. v chřipkové nebo pylové sezoně)
  • je určena nejen alergikům

Inhalátor, nebo inhalační nástavec?

Většinu elektrických inhalátorů je možné používat nejen k inhalačnímu podávání léčiv (nejčastěji proti astmatu a kašli), ale také k inhalaci minerálních vod. Tyto inhalátory jsou velmi účinné.

Inhalační nástavec (spacer, chamber) se nasazuje na běžný ruční inhalátor (dávkovač), který používá většina astmatiků, a slouží k usnadnění aplikace inhalovaného léčiva. Slouží pouze k inhalačnímu podání léčiv předepsaných lékařem.

Hygiena nosu

  • Odsávačky hlenů jsou vhodné pro velmi malé nebo bezmocné pacienty, kteří se nedokáží sami vysmrkat.
  • Nosní konvičky jsou vhodné pro dospělé a děti od zhruba pěti let a slouží k domácím výplachům nosních dutin.

Ochrana dýchacích cest

  • Při očekávaném vystavení alergenům v přírodě (práce na zahradě) nebo v domácnosti (prašný úklid) by si měl alergik chránit dýchací cesty filtrační maskou.
Skrýt informace