Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Inhalace, péče o dýchací cesty   >   Inhalační nástavce

Inhalační nástavce

Zvyšují účinek inhalačních léků

Doporučeno pro: zejména pro děti a seniory, kteří nedokáží zkoordinovat stlačení inhalačního léku se svým nádechem

Inhalační nástavce (chambery, spacery) jsou určeny těm, kteří hůře zvládají techniku inhalace aerosolovým dávkovačem (inhalačním sprejem). Jde zejména o malé děti, nemohoucí nebo staré pacienty, kterým dělá problém sladit stisknutí dávkovače se svým nádechem. Léčivo se pak nedostává... více informací

Inhalační nástavce (chambery, spacery) jsou určeny těm, kteří hůře zvládají techniku inhalace aerosolovým dávkovačem (inhalačním sprejem). Jde zejména o malé děti, nemohoucí nebo staré pacienty, kterým dělá problém sladit stisknutí dávkovače se svým nádechem. Léčivo se pak nedostává v dostatečné míře do plic a léčba je méně účinná.

K čemu je dobrý inhalační nástavec?

inhalační nástavceInhalační nástavce se používají zásadně v kombinaci s inhalačním sprejem. Do otvoru v inhalačním nástavci se vloží sprej (předepisuje lékař). Stisknutím dávkovače se uvolní léčivo, které se rozptýlí v komoře nástavce. Toto léčivo pak pacient z nástavce snadno a téměř beze zbytku na více nádechů vdechne. Léčivo by mělo být vydýcháno nejpozději do půl minuty, aby nedocházelo k jeho ztrátě.

Výhodou používání nástavce je eliminace největších částeček léčiva, které by kvůli své velikosti skončily v ústech nebo v krku, byly polknuty a mohly by být zdrojem nežádoucích účinků na organismus. Naopak více léčivé látky se dostane až do plic. Díky použití nástavce pacient vdechuje minimum hnacího plynu, který je obsažen v „bombičce“ s lékem uložené v dávkovači.

Jaké by měl mít vlastnosti?

U inhalačních nástavců je důležitým kritériem materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Prakticky všechny běžné plasty mají sklony k nabíjení statickou elektřinou, kvůli které se mohou částečky léčiva lepit na stěnu inhalační komory, namísto aby pokračovaly do dýchacích cest pacienta. Na trhu již jsou i silikonové spacery, na kterých léčivo neulpívá, na jejich pořízení bohužel zatím nepřispívají zdravotní pojišťovny.

Nástavce s větším objemem komory jsou obvykle o něco účinnější než ty menší. Užitečnou součástí nástavce je jednocestný ventil, který zajišťuje, že se vzduch vydechnutý pacientem při inhalaci nedostane do komory s rozprášeným léčivem, ale odejde stranou.

Pokud má inhalační nástavec sloužit dětem, můžeme zvolit typ, který je vybaven určitými zábavnými prvky, které inhalaci léků zpříjemní.

Skrýt informace
541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč