Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

SONETT - tablety do myčky 500 g (25 ks)

Účinný ekologický prostředek do myčky na nádobí. 

Více informací
Skladem Porovnat
249 Kč
Chcete si dobře vybrat? S výběrem pracího či čisticího prostředku vám odborně poradíme.

Tablety Sonett představují účinný ekologický prostředek do myčky na nádobí:

Tablety Sonett obsahují nerostné látky a zcela biologicky odbouratelné organické složky. Agresivní bělící látky s obsahem chloru, fosfáty, enzymy ani vonné látky zde nenaleznete.

Podrobnosti složení prostředku

Mezi hlavní látky patří soda, silikáty a cukrový tenzid.

Silikáty jsou získávány roztavením písku se sodou a díky vlastní alkalitě rozkládájí tuk zmýdelnatěním a zajišťují jeho vodorozpustnost. Pomocí těchto silikátů se zbytky jídla rozmočí a uvolní.

Soda, vyráběná z kuchyňské soli a vápna, umožńuje rozplynutí tuku na drobné kapénky a podporuje schopnosti silikátů rozpouštět tuk. Aby byly nečistoty snadněji smáčeny vodou, vše je podpořeno malým množstvím cukrových tenzidů, které umožňují snížení povrchového napětí vody. Cukrové tenzidy se vyrábějí z kokosového tuku a rostlinného škrobu resp. z melasy.

Tablety navíc obsahují bělicí kyslík (hydrogenuhličitan sodný).  Během mytí odštěpuje hydrogenuhličitan sodný vedle vody a sody kyslík. Uvolňující se kyslík slouží k odstraňování čajových a kávových zbytků na sklenicích a šálcích.

Citrát je získáván jako vedlejší produkt při fermetnaci produktů výroby cukru, např. melasy, je přidáván do čistících prostředků z důvodu poutání vápníku v mycí vodě, aby tak chránil myčku před jeho usazeninami.

Schopnosti poutání vápníku jsou posilovány kyselinou polyasparágovou, která je bílkovinné povahy. Nalezneme ji v přírodě v ulitách a schránkách mlžů, plžů.

Dávkování

  • 1 tableta na jeden mycí cyklus
  • při velkém znečištění zvyšte dávkování na 2 tablety na cyklus

Pro dokonalý výsledek umytého nádobí je doporučováno pravidelně používat leštidlo Sonett a regenerační sůl do myčky Sonett. Tak se nejlépe zabráníte vápenatým usazeninám na nádobí.

Složení produktu

15-30% citrát, soda, 5-15% perkarbonát sodný (oxidační činidlo), diacetát glukamátu tetrasodného, carboxymethyl inulin, silikáty, bikarbonát sodný, 1-5% aniontové povrchově aktivní látky, neiontové povrchově aktivní látky, glukonát sodný, <1% řepkový olej, balzamické přísady.

Obsah

500 g – 25 tablet po 20 g

Obal

recyklovatelný

Země původu

Německo

Ekologické čistící prostředky Sonett

Sonett je ekologicky šetrná drogerie, vyráběná v Neměcku již od roku 1977. Značka je držitelem řady ekologických certifikátů. 

Sonett nepoužívá složky škodlivé pro životní prostředí a zdraví člověka.

Přípravky  jsou 100% odbouratelné, ve vodě se kompletně rozkládají na přírodní složky v rozpětí několika hodin až dní. Suroviny používající se pro výrobu spadají do bio-dynamického, ekologického zemědělství a volného sběru.

Ekodrogerie Sonett je vhodná i pro ekologické čističky vod. Celý obal je recyklovatelný.

Značka

Sonett

Poradna

K tomuto produktu zatím nepadly žádné dotazy. Můžete být první. :-)

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • rychlé vyřízení objednávky
Ověřený zákazník včera
„Skvělá domluva, rychlé doručení“
Ověřený zákazník včera
  • rychlost
  • ceny
Ověřený zákazník včera