úvod E-shop > Zvlhčovače vzduchu

Vlhkoměry a meteostanice

Zvlhčovač vzduchu zlepšuje dýchání v topné sezóně

Přístroje pro měření vlhkosti a teploty vzduchu

Doporučená úroveň relativní vlhkosti v místnostech činí 40 až 60 %, ideálně tedy kolem 50 %. Vysoká relativní vlhkost způsobuje vlhnutí zdí, zamlžení oken a růst plísní. Navíc vytváří perfektní podmínky pro množení... více informací

Přístroje pro měření vlhkosti a teploty vzduchu

Doporučená úroveň relativní vlhkosti v místnostech činí 40 až 60 %, ideálně tedy kolem 50 %. Vysoká relativní vlhkost způsobuje vlhnutí zdí, zamlžení oken a růst plísní. Navíc vytváří perfektní podmínky pro množení roztočů.

Naopak jestliže je vzduch velmi suchý, může vyvolávat problémy s dýchacími cestami i pokožkou. Proto je vhodné mít vlhkost vzduchu pod kontrolou.

E-shop ProAlergiky.cz nabízí tyto typy přístrojů měřících vlhkost:

  • Vlhkoměry (hygrometry): Většinou jde o jednoduché a levné digitální přístroje, které měří vlhkost a teplotu v místnosti.
  • Meteostanice: Měření vlhkosti v místnosti je jednou z mnoha funkcí těchto oblíbených přístrojů informujících o počasí.
  • Hygrostaty: Elektrické spínací zásuvky reagující na vlhkost vzduchu. Doporučujeme je používat společně se zvlhčovači vzduchu, které nejsou hygrostatem vybavené (bez automatické regulace). Na hygrostatu si nastavíte požadovanou vlhkost vzduchu, a jakmile jí během zvlhčování dosáhnete, hygrostat zvlhčovač vypne.

Pokud uvažujete o zkvalitňování vzduchu ve vaší domácnosti nebo na pracovišti, pořízení nějakého přístroje schopného měřit vlhkost by mělo patřit k jednomu z prvních kroků, které podniknete.

  • Pokud naměříte příliš nízkou vlhkost (často klesá pod 40 %), potřebujete zvlhčovač vzduchu.
  • Pokud naměříte příliš vysokou vlhkost (často stoupá nad 60 %), potřebujete odvlhčovač vzduchu.
Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii zvlhčovače vzduchu? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na zvlhčovače vzduchu více

Dýchací cesty člověka musejí být stále vlhké, aby byly schopny včas zachycovat alergeny, bakterie a další škodlivé nečistoty pohybující se ve vzduchu. Řeč je zejména o nose, kterým vdechujeme většinu vzduchu. Pokud nosní sliznice vysychá vlivem suchého vzduchu v místnosti, špatně plní svou filtrační funkci a propouští nečistoty hlouběji do dýchacích cest, dokonce až do plic. Výsledkem mohou být suchý dráždivý kašel, chronický zánět průdušek, zhoršení astmatu, chronická rýma, záněty nosohltanu nebo hrtanu nebo škrábání v krku po probuzení. Aby naše dýchací cesty správně fungovaly, měly by dýchat vzduch o vlhkosti zhruba 50 %. V některých domácnostech v topném období však klesá až k 20 procentům. Nejefektivnějším řešením je zvyšování vzdušné vlhkosti pomocí zvlhčovače. MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

 
 
Řazení dle:

Příslušenství – Zvlhčovače vzduchu

 

Zobrazit všechny produkty