úvod E-shop > Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače s přirozeným odparem – pračky vzduchu

Zvlhčovač vzduchu zlepšuje dýchání v topné sezóně

Diskové zvlhčovače s funkcí praní vzduchu patří do kategorie zvlhčovačů se studeným odparem, což je nejpřirozenější způsob zvlhčování. Navíc jsou schopny částečně čistit vzduch – proto je výrobci často nazývají jako „pračky vzduchu“. Pračka však ne­dosahuje... více informací

Diskové zvlhčovače s funkcí praní vzduchu patří do kategorie zvlhčovačů se studeným odparem, což je nejpřirozenější způsob zvlhčování. Navíc jsou schopny částečně čistit vzduch – proto je výrobci často nazývají jako „pračky vzduchu“. Pračka však ne­dosahuje čisticích schopností čističky vzduchu.

Co umí diskový zvlhčovač

  • Zvlhčuje vzduch odpařováním vody za studena. U tohoto principu nehrozí převlhčení vzduchu.
  • Odstraňuje ze vzduchu některé hrubší nečistoty, jako jsou domácí prach nebo pylové alergeny.

Pro koho a do jakých prostor jsou pračky vzduchu vhodné

Pračky jsou zajímavé zejména pro náročnější uživatele, kteří preferují přístroje s nejvyšší možnou mírou spolehlivosti, odolnosti a bezpečnosti. Jsou skvělé do domácností (obývací pokoje, haly apod.) i firem (kanceláře, sklady, výrobní prostory apod.).

Z takových diskových zvlhčovačů nestoupá žádná pára, a proto je ocení především tyto skupiny zákazníků:

  • Lidé žijící nebo pracující v prostorách vybavených drahou dřevěnou podlahou, starožitným dřevěným nábytkem, dřevěnými hudebními nástroji nebo jinými předměty choulostivými na vodu.
  • Rodiny s malými dětmi. Zvlhčovače, ze kterých vychází viditelná pára, totiž mohou lákat děti. Diskové zvlhčovače jsou méně nápadné a obvykle jsou i bytelnější.

Další výhody diskových zvlhčovačů

  • Nízká spotřeba elektřiny
  • Nízké náklady na spotřební materiál – není potřeba dokupovat filtry, doporučuje se pouze měnit antibakteriální ochranné prvky (stříbrná kostka nebo tyčinka)

V ostatních ohledech jsou diskové zvlhčovače (pračky vzduchu) srovnatelné s jinými typy zvlhčovačů.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii zvlhčovače vzduchu? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na zvlhčovače vzduchu více

Dýchací cesty člověka musejí být stále vlhké, aby byly schopny včas zachycovat alergeny, bakterie a další škodlivé nečistoty pohybující se ve vzduchu. Řeč je zejména o nose, kterým vdechujeme většinu vzduchu. Pokud nosní sliznice vysychá vlivem suchého vzduchu v místnosti, špatně plní svou filtrační funkci a propouští nečistoty hlouběji do dýchacích cest, dokonce až do plic. Výsledkem mohou být suchý dráždivý kašel, chronický zánět průdušek, zhoršení astmatu, chronická rýma, záněty nosohltanu nebo hrtanu nebo škrábání v krku po probuzení. Aby naše dýchací cesty správně fungovaly, měly by dýchat vzduch o vlhkosti zhruba 50 %. V některých domácnostech v topném období však klesá až k 20 procentům. Nejefektivnějším řešením je zvyšování vzdušné vlhkosti pomocí zvlhčovače. MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

 
 
Kategorie:
Značka: Vybrat značku zavřít
Řazení dle:
 

Zobrazit všechny produkty