Infolinka 541 212 450Čistička vzduchu při alergii na pyly, plísně, roztoče a zvířata

Otázka:

Dobrý den, Mám alergie na pyly, plísně, roztoče a psy a kočky. Doma máme kočku a sní i spousty poletujících chlupů a navíc je u nás docela prašno. Uvažuji proto o pořízení čističky vzduchu. Jen nevím, který model by byl pro mě nejvhodnější. Velikost mého pokoje je 20 m2, výška stropů 2,9 m, čističku bych chtěla přenášet mezi místnostmi, které jsou všechny zhruba stejně velké. Zatím se rozhoduji mezi Winix WAC U450, Daikin MC 70 L a Airbi Pure. Prosím o radu, která čistička by byla pro mě nejvhodnější. Zatím se mi nejvíce líbí Airbi Pure, ale to je spíše o vzhledu :) Proti alergii na roztoče polštář a přikrývku, ale předpokládám, že by bylo vhodné to doplnit i nějakým povlakem na matraci? Moc děkuji za odpověď. Petra

Tazatel:

Petra

Odpověd:

Dobrý den, Petro,

všechny tři modely čističek, mezi kterými se rozhodujete, jsou pro Váš prostor i s rezervou naprosto dostačující. Všechny jsou přenosné a s prachem a vzdušnými alergeny si poradí srovnatelně dobře. Rozdíly jsou spíše v provozu a údržbě:

Winix WAC U450 je nejjednodušší na obsluhu i údržbu. Spolu s Daikinem mají velmi nízkou spotřebu elektřiny a nízké náklady na spotřební materiál (filtry).

Daikin MC 70L má však jednu drobnou nevýhodu v podobě ionizátoru, který se nedá vypnout. Také je trošku složitější na ovládání a údržbu. Má ale speciální pylový režim, díky kterému o něco efektivněji z místnosti odstraňuje právě pyly.

Airbi Pure má zhruba dvojnásobné náklady na provoz ve srovnání s ostatními dvěma čističkami. Je ale téměř bezúdržbová.

Čistička si poradí zejména s pyly, spory plísní a zvířecími alergeny. Ale s roztočovými Vám příliš nepomůže, takže je správné, že uvažuje o úpravě postele. Ideálním řešením jsou protiroztočové povlaky na matraci, polštář i přikrývku. Nákup nového polštáře a přikrývky je jen krátkodobým řešením, protože se v nich roztoči během několika týdnů rozmnoží - pokud se tedy nejedná o nějaké speciálně upravené lůžkoviny.

Kdybyste si ještě nebyla čímkoli jistá, zavolejte nebo napište kolegům z infolinky e-shopu a oni Vám kvalifikovaně poradí.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz