Infolinka 541 212 450Únava z alergie

Otázka:

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně mé "nové" alergie. V minulém roce jsem měla velké zdravotní problémy - resp. neskutečnou únavnost apod. Rok předtím jsem byla zcela v pořádku - byla jsem v jiné zemi, bez koček. Letos na jaře se mi navíc začala objevovat rýma, kýchání, kašel a problémy s dechem. Zašla jsem si na alergologii, kde mi pan doktor zjistil z krevních testů následující alergie a hodnoty (IgE, IgG): Dermatophagoides pteronyssinus 0,36, D. farinae 0,45 a kočky 0,68. V domácnosti máme dvě kočky. Spím s nimi i v posteli apod.... Ráda bych věděla, zda je toto možná příčina mé stále trvající únavy...? Pan doktor mi neodpověděl. Ostatní vyšetření (kardio, plicní, štít. žláza apod) mám v pořádku. Moc děkuji. S pozdravem, Novotná

Tazatel:

Novotná

Odpověd:

Dobrý den, paní Novotná,

ano, únava může být důsledkem boje organismu s alergií. Dlouhodobé dýchací problémy organismus pochopitelně vyčerpávají.

Máte zřejmě mírnou alergii na roztoče a kočky, ale s oběma alergeny jste v intenzivním kontaktu, takže je třeba to nějakým způsobem řešit, aby se Vaše zdravotní problémy nezhoršovaly. Naše doporučení najdete v těchto článcích:

Jak účinně a efektivně odstranit roztoče v domácnosti

Alergie na kočky

Držíme palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz