Infolinka 541 212 450



Dítě 5 let - špatně dýchá po vakcíně Staloral, velká únava po ránu.

Otázka:

Dobrý den, syn 5 let, bere vakcínu Staloral, od té doby špatně dýchá, když spí. Chráme, zapadá mu hrudníček dovnitř a nadechne se třeba až po čtvrtém jakoby nádechu. Ráno je pak strašně unavený. Když vakcínu třeba jen na týden vysadíme, spí dobře. Vyzkoušeno již 4x. Naše alergoložka říká, že to není možné, ať mu necháme vytrhnout mandle, že dřív se o tom s námi nebude bavit. Můžu znát váš názor? Děkuji

Tazatel:

Jaja

Odpověd:

Dobrý den,

spíše bych se přikláněla k názoru Vaší paní doktorky, tedy že vakcína Staloral nezpůsobuje zhoršené dýchání. Hyposensibiilizační léčba Staloral je dlouhodobá (3-5 let), efekt vakcíny nastupuje až po delší době, tudíž tak rychlý vliv na dýchání mít nemůže.

Neznám okolnosti onemocnění Vašeho syna a ani nevím, proč mu byla tato léčba nasazena, nemohu se tedy vyjádřit k nutnosti pokračování léčby Staloral.

Má-li však potíže s dýchání nosem a s chrápání, bylo by dobré ORL (nosní-krční-ušní) vyšetření. Toto vyšetření by dokázalo odpovědět, zda opravdu zvětšenou nosní mandli má.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.