Infolinka 541 212 450Červené pupínky na rukou, stehnech, krku, bocích. O jakou alergii se jedná?

Otázka:

Dobrý den, před pěti dny odpoledne se mi objevila vyrážka na rukou, poté i na stehnech, krku a bocích. Vyrážka je v podobě malých červených pupínků, které časem blednou ale občas zase zčervenají. Na dotyk připomíná tzv. husí kůži. Přijde mi, že se vyrážka vždy uklidní přes noc. Nevíte na co by to mohla být alergie ? Napadlo mě snad jen na kovy, protože studuji obor zubní technik a s kovy se setkávám často, v poslední dobe se mi stávalo, že při broušení kovu se mi udělala vyrážka na dekoltu a i na rukou, která ale poté zmizela. Poté mě taky napadla alergie na lepek protože jsem se na internetu dočetla, že se projevuje vyrážkou jako husí kůže. Děkuji za odpověď.

Tazatel:

Karolína

Odpověd:

Dobrý den,

určit na co nepřiměřeně reagujete bohužel bez vyšetření nelze. Alergická reakce může být téměř na všechno, včetně kovů, pylů, potravin, léků… a prokázat ji lze na alergologii provedením potřebných testů, více o tom v článku Co nás čeká u alergologa.

Na vašem místě bychom doporučili nejprve návštěvu kožního lékaře (vyrážka nemusí být nutně alergického původu). Ten po vyšetření buď nasadí léčbu nebo vás odešle na alergologii.

Hezký den

Dana Štěpánková