Infolinka 541 212 450



Přibírání po lécích na alergii

Otázka:

Dobrý den chtela bych se zeptat muj 10 lety kluk bere na jaře flonidan ted uz bere 20 dnu a vzdy hodně pribira ale pritom se mu snazim varit zdrave a hodně malo ji sladke nevim co mam delat ted za tech 20 dnu pribral 2 kg je mozne ze ma to po prascich. Děkuji

Tazatel:

Maryna Řezníčková

Odpověd:

Dobrý den, paní Řezníčková,

po samotných prášcích by nemělo docházet k nárůstu váhy. V určitých případech ale dochází ke zvýšení chuti k jídlu a následně většího příjmu potravy, aniž by to musel člověk zaregistrovat.

Může také dojít k častější únavě organismu, a tím menšímu výdeji energie, oproti příjmu jídla. Také bych brala v potaz, že syn je ve vývinu a může mít potřebu jíst více, takže k postupnému nárůstu váhy i výšky dochází. Doporučuji obrátit se na dětského lékaře pro kontrolu vývoje a případně se obrátit na nutričního specialistu.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz