Infolinka 541 212 450Co dělat při alergii na kočky?

Otázka:

Dobry den, co znamená naměřená alergie na kočky+++++? Je to životu nebezpečné? má to švagrová a při návštěvě u ní jí nebývá dobře. co můžeme udělat než přijedem k ní, když žijeme z kočkama.děkuji

Tazatel:

tereza

Odpověd:

Dobrý den,

výsledky naznačují silnou alergickou reakci na kočičí alergeny, která dokáže život výrazně znepříjemnit. Bohužel kočičí alergeny patří mezi nejagresivnější a spousta alergiků má na ně rychlé a nepříjemné reakce.

Nevím, jestli máte kočky v domácnosti nebo se pohybují pouze venku. Jsou-li v domácnosti, kočičí alergeny ulpívají všude, kde se kočky pohybují, včetně vašeho oblečení, pokožky či vlasů. Jdete-li na návštěvu ke švagrové vy, měli byste mít pokud možno čerstvě vyprané oblečení a minimalizovat před odchodem kontakt s kočkou. Mají-li kočky v domácnosti volný pohyb, mohou být pro Vaši švagrovou návštěvy u vás velmi náročné.

První pomoc pro Vaši švagrovou před vzájemnou návštěvou jsou jednak léky proti alergii (tzv. antihistaminika) a jednak sprej proti vzdušným alergenům, který použijete v místnostech, kde bude návštěva pobývat či se pohybovat. Velmi dobrým dlouhodobým pomocníkem je kvalitní čistička vzduchu.

Podrobnosti se dočtete i v článku Jak se vyhnout zvířecím alergenům.

V případě potřeby se na nás obraťte na naší infolince, kde Vám kolegyně rády poradí 541 212 450, 602 813 222.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz