Infolinka 541 212 450EBV vírus pozitívny

Otázka:

Dobrý deň MUDr. Pavel Šácha Mám 48 rokov. diagnóza chronicka rinosinusitida, zaľahnuté uši pozitívne kožné testy alternaria, dermat. farinae, breza, lieska, Idem ešte na ORL vyšetrenie NK bunky 26,73 mierne zvýšené. Mám EBV vírus IgM slabo potitívny, EBV VCA IgG pozitívny, EBV EBNA iGg pozitívny, oslabená imunita. Užívam antihistaminiká, na podporu imunity Isoprinosine, nosný sprej . Mám otázku či to je celoživotné ochorenie, či sa to neupraví EBV vírus či je tiež chronický, či to nie je nebezpečné. Mala by som mať špeciálnu životosprávu?. Ďakujem pekne. S pozdravom Ing.Alexandra Mihalovitsová

Tazatel:

Ing.Alexandra Mihalovitsová

Odpověd:

Dobrý den, paní Mihalovitsová,

děkujeme za důvěru, ale nemáme nic společného dr. Šáchou a jsme specialisté na alergeny, nikoli na viry. :-)

Nicméně alespoň obecně můžeme odpovědět natolik, že virus Epstein-Barrové (EBV) je běžný virus, který se u člověka vyskytuje a většinou nezpůsobí žádné příznaky onemocnění. Vámi uvedené údaje by měly znamenat, že proti tomuto viru máte protilátky, nikoli že jste zrovna nemocná.

Doporučuji tyto výsledky zkonzultovat s ošetřujícím praktickým lékařem nebo imunologem, kteří vám jistě rádi vysvětlí podrobnosti. 

Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz