Infolinka 541 212 450Čistička Ionic Care Triton pro člověka s pylovou alergií?

Otázka:

Dobrý den, vybíráme čističku vzduchu pro syny, prostudovala jsem si Vaše řady, a vybíráme, našli jsme nějakou čističku ionic care Triton x6, píšou že je otestován d testem a jsou bez filtru, teda filtr je elektrostatický - soustava elektrod, údržba je tedy jednoduchá nemusí se kupovat žádné filtry? Můžete mi, prosím, poradit, zda by byl tento přístroj vhodný pro alergika - pylová alergie? Děkuji, Šebestová

Tazatel:

Monika

Odpověd:

Dobrý den, paní Šebestová,

vámi uvedený přístroj se řadí mezi tzv. ionizační čističky vzduchu. Fungují na principu tvorby záporných iontů, které mají mimo jiné příznivý vliv na snižování prašnosti v místnosti, protože urychlují usazování prachu, pylu a dalších nečistot.

Pozitivní vliv na kvalitu vzduchu tedy určitě mají, ale my tyto přístroje v nabídce e-shopu záměrně nemáme, jelikož nesplňují přísnější kritéria, která by měla splňovat čistička do domácnosti pylového alergika – neobsahují ventilátor, tudíž čistí pomalu a především v blízkém okolí přístroje, a neobsahují filtr HEPA nebo jiný mikrofiltr s vysokou účinností, který by uměl bezpečně a trvale zachytit polétavé alergeny. Nízká cena je tedy vykoupena nízkou účinností.

Časopis Dtest zatím čističky vzduchu netestoval. Pravděpodobně jste jen narazila na informaci, že časopis ověřoval internetový obchod uvedené značky. 

Jsme vám k dispozici na našich kontaktech pro případ dalších dotazů k tomuto tématu. Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz