Odpověď na dotaz

Jana Kuldová:

Dobrý den, máme 5-timěsíčního chlapečka.Uvažovali jsme s mužem o koupi čističky vzduchu - ne v souvislosti s narozením chlapečka, ale protože bydlíme u silnice a připadá mi, že je tu dost prašné prostředí. V rodině se však vyskytl názor, že takto chlapečkovi připravíme příliš sterilní a nepřirozené prostředí a jeho imunitnímu systému tak spíš jen uškodíme, protože jeho tělíčko nebude navyklé prát se s mikroorganismy ve znečištěnějším prostředí než je to naše. Potom ho jen něco "ofoukne" a bude nemocný. Můžete mi, prosím, poradit. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den, vážená paní Kuldová,
je pravda, že "umístění" dítěte do sterilního prostředí může přispívat k tomu, aby bylo dítě v budoucnu více náchylné k nemocem.
I toto má ale určitý rámec. Pokud je u Vás více prašno, bydlíte např.ve středu města nebo políž ulice, určitě zakoupením čističky uděláte dobře.
V prašném prostředí může dítě být v budoucnu postiženo dýchacími problémy nebo astmatem.
Poradila bych Vám, že čističku vzduchu zakoupit jistě můžete, vzhledem k tomu, že ji nepotřebujete ze zdravotních důvodů, můžete vybírat mezi levnějšími modely, např.Bionaire BAP 1500. Nemusí být účinná po celý den, ale můžete ji zapínat např.na noc nebo při zvýšené prašnosti, během pylové sezony, během línání zvířátka atd.
Tato čistička má i samostatně vypinatelný ionizátor, ten je dobrý, pokud máte v místnosti více elektroniky.
Váháte-li nebo máte-li nějaký dotaz, můžete mi zavolat i na infolinku, ráda Vám pomůžu.
Přeji pěkný den,

Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  15.01.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz