Odpověď na dotaz

simona:

Dobry den,
radim bychom pozadali o radu tykajici se nasi dcery.
Nase dcera ma 6mesicu a dva mesice trpi ekzemem na obou rucickach (na leve rucicce je ekzem vice rozsiren nez na prave). Momentalne zijeme v Anglii a musime rici, ze jsme velice znepokojeni s peci anglickych lekaru a jejich pristupem k lecbe. K teto zalezitosti nam nejsou schopni podat dostatecne informace, predepsali nam krem Epiderm, jimz mame natirat postizene misto nekolikrat denne. Navstivili jsme lekare jiz nekolikrat s tim, ze krem nezabira, nepredepsali nic jineho pouze s tim ze mame potirat casteji, coz rovnez nezabira.
Puvodne dcera mela velice suchou pokozku po celem tele, na to uvedeny prostredek zabral, ale zastavilo se to u rucicek, kuze je porad sucha, zarudle mista (fleky) hlavne v loketnim zahybu a dcera si to hodne skrabe takze kuze je casto podrazdena.
Radi bychom vedeli zdali by jste nam pohli doporucit nejaky pripravek.
Mohlo by se jednat o alergickou reakci?
Dcera je stale kojena, ale od 4mesicu je prikrmovana mixovanou zeleninou (detska ryze, cerealie, presnidavky). Je mozno podat dceri nejake vitaminy, ktere by ji pomohly? Muzete doporucit nejake vitaminy pro manzelku, ktera ji stale koji?
Dekujeme za odpoved.
Petr,Simona

Odpověď:
MUDr. Daniela Kaňovská

Vážení Petře a Simono, dle popisu se u Vašeho dítěte může jednat o atopický ekzém, nevím , zda jste byli vyšetřeni kožním lékařem či jen praktikem. V ČR se pro možné dráždění doporučuje zavádět příkrmy až po ukončeném 6. měsíci věku.
Rozhodně do 2 let věku nepodávejte vejce, ryby, ořechy /včetně burákového másla /, citrusy, kivi, džusy z tohoto ovoce, rajčata, kečup, kakao a čokoládu. Doporučuji vynechat tyto potraviny i mamince, dokud kojí. Všímejte si vlivu stravy na projevy na kůži. Mytí šetrné, spíše koupelové olejíčky,rozhodně ne pěnové koupele, tekutá mýdla, naopak jsou vhodná "mýdla " pro ekzematiky. Promazávání kůže několikrát denně je nutné. Pokud nebude stav uspokojivý, kontaktujte kožního lékaře. S pozdravem D. Kaňovská

MUDr. Daniela Kaňovská

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  21.01.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz