Odpověď na dotaz

Lenka:

Dobrý večer,můj 18 měsíční syn od narození trpí suchou pokožkou těla.Natíráme emulzí Excipial(může se vůbec dlouhodobě používat?) a přesto má sem tam na nožičkách a pažích malé červené,suché flíčky.Nejvíce jsou postiženy ručičky na porvchu(extrém.vysušené a větší červené fleky).
Byla nám předeps.hormonál mastička Fucidin H,ale nijak nepomáhá.Na denní mazání ručiček a tváře krém Sensibio forte.Do koupele přidávám Balneum.Po ránu nejsou flíčky skoro vůbec vidět,ale po umytí nebo styku se sluncem,podrážděním,třením zvýrazní a zčervenají.Byla mi doporučena i konopná mast (CutisHelp),tak ji 2.den používáme.Mazali jsme i modrou indulonou.Nevím co si mám o tom myslet.Jedná se o atopic.ekzém nebo nějakou vyrášku? Děkuji Lenka Z.

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den Lenko,
bohužel na dálku nelze diagnostikovat, zda se jedná o atopický ekzém. Myslím, že co se týká zvolených výrobků, postupujete v zásadě správně. Jen u Fucidinu bychom doporučili používání jen v akutní fázi ekzému.
Co se týká konopné masti, setkáváme se s dotazy poměrně často. Zkušenosti jsou rozdílné, někomu pomůže, jinému stav zhorší. Ale to je obecný problém snášenlivosti kosmetických přípravků při přecitlivělé či atopické pokožce. Abychom vybrali ten nejvhodnější, je třeba (často poměrně dlouze) experimentovat.
Obecně mohu pro suchou pokožku doporučit řadu Exomega od firmy A-derma. Je velmi dobře snášena a máme na ni velmi pozitivní ohlasy.Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  27.03.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz