Odpověď na dotaz

Lucie Králová:

Dobrý den, mám na Vás otázku, od dětství jsem byla mezi zvířaty, doma jsme měli psy, kočku, morčata, křečky a papouška, maximum času jsem trávila i u koní, nikdy jsem něměla žádné problémy. Nyní již 6 let žiji s manželem bez zvířátek a rozhodla jsem se pořídit dceři morčátko. Ta si jej zamilovala, ale u mně se objevilo něco do této doby nevídaného, zpočátku zarudlé oči, slzení, kýchání, hrozná rýma, po tabletě zyrteku to vždy přestane, ale po 14 dnech se přidal i dusivý kašel a dráždění při výdechu, tak jsem kouupila i přípravek petal cleanse, ale používám jej již měsíc a kašel ani ostaní příznaky nezmizí, jen je občas trochu zmírním zyrtekem... Nechápu to, nikdy jsem alergická nebyla a nechce se mi tomu věřit. Je nějaká šance, že si tělo zvykne? Nebo existuje nějaká léčba, krom stálé braní léků, to nechci... Slyšela jsem z několika stran cosi o silné dávce kalcia, která se dávala vojákům při přijímači, pomohla i mému tatínkovi, který měl alergii na pyly jako dospívající, po tomto se alergie již nikdy neobjevila. Prosím o radu, nemůžu dcerce morčátko vzít, to by ji asi psychicky moc ranilo.. Mám hlavně strach, aby se z toho kašle nevivinulo astma, je pravda, že se mi zhoršilo dýchání. Klidně si připlatím nějakou léčbu, ale účinnou. Děkuji za info, pěkný den, Lucie.

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den, svou odpovědí vás bohužel nepotěším. Jakákoliv forma alergie se může rozvinout kdykoliv v průběhu života, ať je vám 10 či 60 let. Jediná 100% účinná pomoc pro alergika, je zamezení styku s alergenem, kdy odstraníte PŘÍČINU vašich potíží. Bohužel žádná jiná spásná pomoc neexistuje.
Pokud si skutečně myslíte, že morče z domácnosti nemůžete odstranit, asi se nevyhnete léčbě. Jednoznačně vám doporučují návštěvu alergologa, který provede potřebná vyšetření a stanoví nejvhodnější způsob léčby.
Snažte se být s morčetem minimálně ve styku, umístěte jej do místnosti, kde se minimálně pohybujete. Dále doporučuji stále používat Petal Cleanse, nástup jeho je pozvolný, mějte trpělivost. Co se týká jeho účinnosti, máme od zákazníků velmi pozitivní ohlasy, ale samozřejmě je to jen podpůrný prostředek, který nemusí 100% účinkovat na každého. Je možné, že se u vás rozvinula i jiná forma alergie např. na roztoče, to ale prokáže pouze vyšetření u lékaře.
Přeji pevné zdraví a brzké vyřešení vašich potíží.


Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na zvířata

Datum vložení dotazu:  25.06.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Čistička vzduchu Winix Zero Pro

Špičková filtrace a plně automatický režim. Dva senzory kvality vzduchu. Nadstandardní technické provedení za příznivou cenu.

Balíček při pylové alergii

Zvýhodněný balíček při pylové alergii. Balíček obsahuje protialergenový sprej Air Cleanse a protipylovou síť do okna.

Balíček přípravků na pylovou alergii

Zvýhodněný balíček při alergii na pyl. Balíček obsahuje Air Cleanse a Fabri Cleanse. Společným používáním přípravků se účinek zvyšuje.

Čistička vzduchu Sharp KC-D60EUW

Čistička vzduchu se zvlhčovačem vhodná i pro velké místnosti. Speciální režimy pro alergiky. Senzor prachu, teploty a vlhkosti. Ionizační sprcha. 

Zvýhodněná sada odvlhčovače Daitsu ADD 20 XA a čističky vzduchu

Dva účinné přístroje pro domácnosti s vysokou vlhkostí a výskytem plísní. Obslouží prostory až cca 50 m2. Záruka 3 roky zdarma.

Čistička vzduchu Winix ZERO

TOP PRODUKT. Vysoký vzduchový výkon společně s vysokou účinností filtrace za bezkonkurenční cenu. Prodloužená záruka na tři roky.

Související články
Soužití alergika s domácími mazlíčky – jde to?
Soužití alergika s domácími mazlíčky – jde to?

Možná jste právě opustili ordinaci alergologa, kde vám sdělili, že vy nebo někdo z...

Alergie na srst koček a psů: Jak se zbavit zdravotních potíží
Alergie na srst koček a psů: Jak se zbavit zdravotních potíží

Alergie na zvířecí srst je sama o sobě nesmyslný pojem, protože samotné chlupy...

Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky
Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky

Alergie na zvířata může značně znepříjemnit vaše soužití s domácím mazlíčkem. Co ale...

Alergie na zvířata
Alergie na zvířata

Jste-li vy, nebo vaše dítě alergické na domácí zvíře, měli byste zvířeti raději...

Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním
Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním

Úklid pomocí parního čističe je populární již mnoho let a prakticky po celou dobu je...

Ionizátory se podílí na čištění vzduchu
Ionizátory se podílí na čištění vzduchu

Ionizátory se v nabídkách obchodů stále častěji objevují mezi přístroji na úpravu...

Poradna 252 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý deň, zaobstarali sme si psíka, odkedy prišiel, keď má oblizne alebo ho hladkam začne má svrbiet pokožka ale nielen na mieste, ktoré mi prišlo...

Zobrazit poradnu