Odpověď na dotaz

martin:

Dobrý den, důkladně jsem si přečetl Vaše odpovědi k tématu zvlhčovačů, ve kterých doporučujete především přístroje na principu horké páry. Přesto se ve Vaší nabídce nově objevil ultrazvukový zvlhčovač AVAIR ULTRA 3. V této souvislosti bych se rád zeptal na tři otázky. 1) Nemohou se v nádrži přístroje množit baktérie, které se následně dostávají do místnosti 2) Je nutné z tohoto důvodu používat do tohoto přístroje nějaké desinfekční přípravky, případně speciální fitry?
3) Chovám plazy. Nemůže jim ultrazvuk používaný v tomto přístroji uškodit?
Za odpovědi předem mnohokrát děkuji

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,
ano, je to pravda. Zvlhčovače na principu horké páry byly svého času opravdu nejlepší. Výsledek je u všech typů zvlhčovačů stejný. Jde jen o to, že u parních zvlhčovačů je pára sterilní, nemnoží se v nádržce bakterie apod. U ostatních zvlhčovačů hrozí, že pokud nebudete pravidelně měnit vodu, můžou se bakterie opravdu množit.
Mýtus, že ultrazvukové zvlhčovače škodí zvířatům a malým dětem je již taky vyřešen. Je pravda, že první zvlhčovače mohly způsobovat potíže, ale postupem času a také přísnějšími kontrolami se docílilo bezvadných přístrojů, které plní svůj úkol. Vždy ale záleží na tom, jak se s přístrojem zachází a jak se o něj majitel stará. Budete-li měnit vodu alespoň 1x za 3 dny, nemusíte se ničeho bát.
Na toto upozorňujeme i na našich stránkách.
K Vašim otázkám:¨
1.Můžou. Správnou údržbou, zejména častější výměnou vody se můžete tohoto problému zbavit.
2.Není. Navíc můžete zakoupit ionizační tyčinku, která vodu zbavuje bakterií. Ničí přes 650 druhů bakterií a vydrží cca 1 rok.
3. Neměl by. Dle SZU, kde jsem si tyto informace ověřovala mi bylo sděleno, že tento problém byl u prvních typů ultrazvukových zvlhčovačů.
Přístroj Avair Ultra 3 doporučujeme z toho důvodu, že jeho parametry a cena jsou opravdu dobré.
Snad Vám informace pomůžou,
přeji příjemný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  09.10.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz