Odpověď na dotaz

M. Vargová:

Dobrý deň, moje deti trápi alergia na domáci prach. Snažím sa ich pred ním chrániť, ale nie vždy to ide. Potrebovala by som poradiť, aké vhodné výrobky by ste mi poradili z vašej ponuky. Počula som, že pomáha čistička vzduchu, parný čistič alebo vhodný vysávač príp. mop. Tiež ma zaujímajú prípravky na odstránenie alergénov a ich použitie. Potrebujem nájsť
efektívne riešenie a mám k dispozícii cca 15.000 SK. Ďakujem

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den paní Vargová,
alergie na domácí prach je vlastně alergie na roztoče. Nejvyšší výskyt je v lůžku, v matraci jich najdete až 2 miliony. Nejúčinější ochranou vůbec je použití bariérových povlaků. Jedná se o povlak na matraci, polštář a přikrývku. Jednoduše uzavřete lůžkoviny do povlaku, povlečete je do obyč.povlečení. Roztoči se nedostano k pokožce a zároveň se jim opačným směrem zamezí přísun potravy, takže po jisté době uhynou. Podrobnější informace na našich stránkách.
Dalším pomocníkem při roztočové alergii je čistička vzduchu. Výběr je veliký, tady záleží především na velikosti místnosti.
Při výběru vysavače je důležité, aby přístroj měl dobrou filtraci (vysáté nečistoty se tak nedostanou zpět do ovzduší). Výborný vysavač je SC 8450 (Hepa filtr H13, 6-ti násobná filtrace, turbokartáč).
Na Vašem místě bych volila koupi povlaků do lůžka. Cena za sadu je 4990 Kč pro dospělého, 4000 Kč pro dítě. Eventuelně lze koupit povlak na matraci např. pro 2 děti (matrace je nejdůležitější) a časem kopit povlak na polštář a poté na přikrývku.
Dále bych volila zakoupení dobrého vysavače SC 8570 - 6590 Kč (domácí prach má těžké alergeny, které se nevznášejí, ale najdete je usazené na zemi) a důkladně vysávat. Popř. je řešení zakoupení čističky vzduchu, kdy čistička vlastně z části vykoná práci vysavače. Tady bych ale doporučila Avair Oxygen, levnější při alergii bych nedoporučovala.
Příjemný den a pevné zdraví,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  13.11.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz