Odpověď na dotaz

Jana Žehrová:

Dobrý den,

precetla jsem si newsletter s tematem alergie v zime a mam dve otazky. 1. Patri vyrobky z čiste ovci vlny (podlozky, prikryvky a polstare) take mezi nevhodne luzkoviny pro alergiky? Nebo ma tento material jine vlastnosti nez kozesiny. 2. Dale jsem se u nabidky parnich cisticu docetla, ze zehleni pradla je jednoduchá a ucinna zbran proti roztocum. Nahradi zehleni pradla suseni v susicce pradla? Po ususeni pradla v susicce neni totiz nutne vse zehlit. Muj dotaz by mohl asi být polozen i takto: Pri jeke teplote dochazi k likvidaci roztocu?

Dekuji

Jana Žehrova

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den paní Žehrová,

alergikům se doporučuje používat přikrývky z dutého vlákna a to kvůli snadné udržbě. Lze je prát na 60°C, což je dostatečná teplota pro zničení roztočů. Nejideálnějším řešením je ale používání bariérových povlaků, které spolehlivě zamezí přístup roztočů k Vaši pokožce a opačným směrem - zamezí roztočům přísun potravy. Jedná se o jedinou spolehlivou a účinnou pomoc při alergii na roztoče, další výhodou je to, že ke zmírnění potíží dochází IHNED po navlečení povlaků.
Sušička prádla nenahradí žehlení (není tam tak vysoká teplota). Žehlení pomocí parních čističů je navíc velice jednoduché a pohodlné, protože stačí prádlo vyžehlit z jedné strany.
Máte-li ještě dotaz, prosím kontaktujte nás,
příjemný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  03.02.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz