Odpověď na dotaz

Marcela Vratilova:

Dobry den, je mi 40 let a v detstvi jsem trpela atopickym ekzemem, ktery se nastesti v obdobi puberty ztratil. Pred asi 2 lety se mi objevila alergie, zatim potvrzena na kocici epitel a pelynek, ale domnivam se, ze jsem tez alergicka na pyl roztoce atd. Mame doma psa 5let a kocku 4roky (k obema mam silny citivy vztah), a s pomoci leku Aerius a nosniho spraye Nasonexu + homeopatik se mi podarilo alergii zvladnout. Take se jiz snazime 4 roky o miminko, nyni jsem po 5IVF, transfer embryi byl 6.2.2008.Jiz tak 14 dni pred transferem jsem vysadila vsechny leky a bohuzel se mi vratila alergicka ryma + kychani pomerne silne. Doma mam caste zachvaty kychani a neustale mi tece z nosu, i v pripade, ze se vzbudim v noci, nastoupi ryma + kychani. Myslite, ze toto kychani ryma, svedeni oci - tedy alergicka rekace, muze mit negativni vliv na zahnizdeni embrya a tedy na moznost rozvoje tehotenstvi.Dekuji za odpoved. M.Vratilova

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den Marcelo, buďte v klidu, pokud se embrio má uchytit, uchytí se. Zvlášť v prvních týdnech vnější vlivy nehrají téměř žádnou roli. Snažte se být hlavně v klidu a psychické pohodě.
Co se týká zvířat, vím, že to neuslyšíte ráda, ale skutečně by bylo nejlepší nebýt s nimi v jedné domácnosti, zvlášť pokud máte potvrzenou alergii přímo na kočičí epitel.
Pokud je citová vazba ke zvířatům tak silná, že jste rozhodnuta se jich nevzdat, je velmi důležité dbát na údržbu domácnosti. Existuje mnoho pomůcek, které výskyt alergenů v domácnosti minimalizují. Na našich stránkách se tomuto tématu věnujeme velmi podrobně, pokud byste chtěla něco konzultovat, klidně zavolejte na naši infolinku.
Přejí hezký den a držím pěsti.

Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  12.02.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz