Odpověď na dotaz

hana:

Dobry den,
v jednom clanku jsem se docetla, že,co se týče vybavení bytu pro alergiky, je vhodnější polyamidový koberec s krátkým vlasem, než holé povrchy bez koberce. Prý podle výzkumu německých odborníků je ve vzduchu až o 50% více prachu než s kobercem. Autorm clánku je ing. Helena Prokopova (jen pro informaci). Ráda bych znala váš odborný názor.
děkuji mockrát
Hana

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,
je to velice těžké. Studií je hodně a každá říká něco jiného. Jedna, že koberce ano, ale s krátkým vlasem,druhá, že ne, protože roztočům se daří v jakýchkoliv kobercích.
Ono jde o to, že roztočí alergeny jsou těžké, po rozvíření nejsou dlouho ve vzduchu. Za to v kobercích se jim velice dobře daří. Lehké alergeny, které dlouho poletují jsou pyly a zvířecí, zejména kočičí alergeny. Pro ty je dobrá zejména čistička vzduchu, která si alergeny bez problémů ze vzduchu nasaje.
Vytírat se důležité namokro, aby se nevýřil prach. Já bych doporučovala řídit se dle vlastního uvážením, co Vám vyhovuje a ajké máte doma možnosti. Pravidelný úklid (pokud možno ne alergikem), zakoupení prostředků na odstranění alergenů z domácnosti (najdete na našich stránkách).
Příjemný den.

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  28.05.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz