Odpověď na dotaz

Petra Němečková:

Dobrý den,

po přestěhování řešíme problém koberce vs. laminátové plovoucí podlahy.
Přestěhovali jsme se na velmi větrné místo; v okolí je hodně pylových a travinných alergenů, takže prach bych mohla utírat denně; stejně tak stírat plovoucí podlahu.
Všichni (já, manžel i dcerka) jsme alergici. Já s malou máme alergii na roztoče, poslední dobou celkem trpíme.

Chtěla bych se zeptat, co je z pohledu alergika lepší: nízký koberec, který je pravidelně udržován kvalitním vysavačem nebo laminátová plovoucí podlaha, kterou stírám 1x týdně?
Všichni tvrdí, že plovoucí podlaha, já ale po setření 2.-3. den vidím, jak je zaprášená a to vlastně dýcháme. Kdybysme měli koberec, držel by se tento prach v koberci, který bysme pravidelně vysávali a prach by se nevýřil???

Možná to chápu špatně a problém je v něčem jiném.....

Děkuji za odpověď
Petra Němečková

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den paní Němečková,
o tom, co je lepší se vedou neusálé debaty. Nicméně pořád ještě platí, že alergik by neměl mít koberce, protože je to líheň a útočiště roztočů. Roztoči patří mezi těžké alergeny, po rozvíření po několika minutách spadnoun na zem, takže nějaké velké víření, když nemáte koberce nehrozí. Roztoči jsou členovci, mají na nožičkách háčky, kolikrát jdou z koberce vysát špatně, někdy vůbec. Cjápu, že je po několika dnech vidět prach na podlaze, ale uvědomte si to, že roztoči žijí uvnitř koberce, čalounění....na podlaze nemají takové podmínky pro množení a vegetaci.
Ideální je čistička vzduchu, která pohltí poletující a zvířené alergeny.
Každopádně doporučuji zůstat u vytírání podlahy.
Příjemný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  09.11.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz